Czego można wymagać od operatora wózka widłowego? zdjęcie

Czego można wymagać od operatora wózka widłowego?

Praca operatora wózka widłowego, choć pozornie może wydawać się intuicyjna, nie jest wcale łatwa. Mimo to, coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju zajęcie.

Czytaj więcej

 
Panel HMI a działanie procesu produkcji zdjęcie

Panel HMI a działanie procesu produkcji

Większa wydajność, optymalizacja kosztów, odpowiadanie na potrzeby klientów – aby zrealizować te oraz inne założenia, w zakładach produkcyjnych niezbędne jest sprawne działanie odpowiedniego oprogramowania zaimplementowanego na używanych urządzeniach i maszynach.

Czytaj więcej

 
Co warto wiedzieć o kursach CNC? zdjęcie

Co warto wiedzieć o kursach CNC?

Kursy CNC są przydatnymi szkoleniami dla osób, które chcą rozpocząć pracę związaną z maszynami CNC na takich stanowiskach, jak programista CNC czy operator maszyn CNC.

Czytaj więcej

 
Sezon na operatora zdjęcie

Sezon na operatora

Jak co roku, w okresie przedświątecznym wzrasta zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Na znalezienie zatrudnienia, a także na dobre warunki płacowe, mogą liczyć między innymi wykwalifikowani operatorzy wózków widłowych.

Czytaj więcej

 
Najważniejsze informacje o wózkach widłowych zdjęcie

Najważniejsze informacje o wózkach widłowych

Wózek widłowy to pojazd, który ma napęd silnikowy. Służy najczęściej do przewożenia dużych i ciężkich towarów, które sprawiłyby trudność do przeniesienia pracownikom. Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle, magazynach, fabrykach, a także różnych miejscach, w których korzysta się z dużych towarów.

Czytaj więcej

 
Panele operatorskie na zamówienie zdjęcie

Panele operatorskie na zamówienie

Nowa usługa firmy Siemens - Digital Express Design - obejmuje szybkie zaprojektowanie i wykonanie płyt czołowych paneli operatorskich Simatic HMI dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta. Usługa jest kierowana do producentów maszyn i urządzeń oraz użytkowników końcowych potrzebujących jednostek HMI o specjalnym, zindywidualizowany wzornictwie. Siemens deklaruje dostarczenie pierwszych egzemplarzy już w ciągu 7 dni od ustalenia szczegółów.

Czytaj więcej

 
Na własną rękę zdjęcie

Na własną rękę

Głównym kryterium, jakim kierują się właściciele sklepów przy wyborze wózka widłowego jest jego przystosowanie do ograniczonej powierzchni pomieszczenia i wymagań związanych ze specyfiką przewożonych towarów. Alternatywą dla pojazdów z napędem elektrycznym są funkcjonalne paleciaki – ręczne modele, służące do przewożenia i podnoszenia ładunków.

Czytaj więcej

 
Wymagania BHP przy pracy z wózkami widłowymi zdjęcie

Wymagania BHP przy pracy z wózkami widłowymi

Wszelkie transporty poziome powyżej 450 kg, powinny odbywać się przy pomocy elektrycznego wózka do transportu ręcznego - zgodnie ze zmianami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach

Czytaj więcej

 
Instalacja szlifierek do płaszczyzn BSG 4080/60120 zdjęcie

Instalacja szlifierek do płaszczyzn BSG 4080/60120

Szlifierka do płaszczyzn to maszyna niezastąpiona w każdym, dużym, przemysłowym zakładzie obróbki. Każdego roku szlifierki płaszczyznowe BERNARDO zasilają parki maszynowe firm, szukających sprawdzonych, niezawodnych rozwiązań, spełniających jednocześnie rygorystyczne normy unijne odnośnie bezpieczeństwa. Niebagatelne znaczenie ma też dostęp do serwisu gwarancyjnego, pogwarancyjnego i zużywających się na przestrzeni lat części.

Czytaj więcej

 
Poprawa funkcjonalności oraz odświeżenie designu - wycinarek fibrowych z serii FL oraz HM zdjęcie

Poprawa funkcjonalności oraz odświeżenie designu - wycinarek fibrowych z serii FL oraz HM

Wskazówki otrzymane od Państwa jak również od operatorów urządzeń Weni są dla Nas cenne, dokładamy starań aby wprowadzać je w życie.

Czytaj więcej

 
FM-X - automatycznie niezawodny zdjęcie

FM-X - automatycznie niezawodny

Samodzielnie oblicza najkorzystniejszą trasę przejazdu, elastycznie reaguje na zmiany w otoczeniu i składuje towar w docelowym miejscu - a wszystko to bez udziału człowieka.

Czytaj więcej

 
Automatyzacja stanowiska z prasą krawędziową zdjęcie

Automatyzacja stanowiska z prasą krawędziową

Automatyzacja odgrywa coraz większą rolę w branży przemysłowej. Nie tylko znacznie zwiększa efektywność i wydajność produkcji, ale i wiąże się z wymiernymi korzyściami dla przedsiębiorstwa. Chcąc ułatwić pracę operatora przy zaawansowanych maszynach oraz wyeliminować możliwość powstania ewentualnych błędów podczas obróbki detali, wynikającymi często z powtarzalności procesu, przedsiębiorcy wprowadzają do zakładów narzędzia, które mają poprawić nie tylko komfort pracy, ale i ją zoptymalizować.

Czytaj więcej

 
Zespoły smarujące K1-L NSK zwiększają wydajność działania prowadnic liniowych zdjęcie

Zespoły smarujące K1-L NSK zwiększają wydajność działania prowadnic liniowych

Nowo opracowany zespół samosmarujący K1-L to propozycja firmy NSK dla użytkowników oczekujących długotrwałego i bezobsługowego działania prowadnic liniowych. Zapewniając rozszerzone możliwości smarowania w stosunku do poprzedniego modelu K1 (wprowadzonego na rynek w 1996 r.), nowa generacja produktów przyczynia się do ochrony środowiska poprzez ograniczenie zużycia zasobów i energii związane z dłuższym okresem eksploatacji, mniejszym tarciem i zredukowanym zużyciem smaru. Nowe jednostki można już zamawiać bez ograniczeń.

Czytaj więcej

 
Kennametal obniża koszty toczenia materiałów utwardzonych zdjęcie

Kennametal obniża koszty toczenia materiałów utwardzonych

Nowe gatunki KBH10B i KBH20B PcBN zapewniają większą wydajność i niższy koszt jednostkowy

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 145