Artykuł Dodaj artykuł

Operator ładowarki jednonaczyniowej - czy warto nim zostać i na jakie zarobki można liczyć?

Praca z dużymi maszynami jest wymagająca, ale z drugiej strony potrafi dać wiele satysfakcji.

Praca z dużymi maszynami jest wymagająca, ale z drugiej strony potrafi dać wiele satysfakcji. W przypadku operatora ładowarki jednonaczyniowej mamy również ten plus, że nie jest to zawód ograniczający się tylko do zajęcia na budowie. Na co możemy liczyć, jeżeli planujemy wykonywać tego typu obowiązki? Jakie kursy musimy skończyć, aby móc legalnie operować podobnym sprzętem? Na jakie zarobki możemy liczyć i czy w ogóle warto próbować swoich sił na podobnym stanowisku?

Operator ładowarki jednonaczyniowej - czy warto nim zostać i na jakie zarobki można liczyć?

  1. Operator ładowarki - jakie kursy trzeba zrobić?
  2. Operator ładowarki - ile można zarobić?
  3. Operator ładowarki - czy warto?

Operator ładowarki - jakie kursy trzeba zrobić?

Operator ładowarki ma dosyć szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o zatrudnienie. Poza sektorem budowlanym osoby potrafiące obsługiwać tego typu maszyny znajdą zatrudnienie również w górnictwie czy leśnictwie, a także przy załadunku i przeładunku towarów. Aby móc pracować jako operator ładowarki musimy posiadać odpowiednie uprawnienia, które uzyskuje się dzięki ukończeniu kursu i zdaniu egzaminów. Możemy uzyskać je w dwóch kategoriach:

  • operator ładowarki klasy III: z ograniczeniem do 20 ton masy całkowitej;
  • operator ładowarki klasy I: bez żadnych ograniczeń wagowych.

Operator ładowarki - ile można zarobić?

Operator ładowarki jednonaczyniowej może oczekiwać całkiem dobrego wynagrodzenia za swoją pracę. Według danych z portalu wynagrodzenia.pl mediana wynagrodzeń dla tego zawodu wynosi około 4500 zł brutto. Najlepsi operatorzy mogą liczyć jednak na sporo więcej - 25% osób o najlepszych zarobkach może liczyć już na 5900 zł i więcej. Jeżeli więc lubimy pracę z maszynami i chcemy podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, warto rozważyć zdecydowanie się na odbycie kursu na operatora ładowarki. Przy założeniu, że zapłacimy za naukę około 1600 zł, inwestycja zwróci nam się bardzo szybko.

Operator ładowarki - czy warto?

Zawód operatora ładowarki jest niewątpliwie wyzwaniem i wymaga od nas pełnej uwagi - w końcu operujemy ciężką maszyną przenoszącą równie ciężkie rzeczy. Z drugiej strony jednak nie będzie brakować nam zajęcia, a także, po zdobyciu odrobiny doświadczenia, będziemy w stanie uzyskać dobre wynagrodzenie za nasz wysiłek. Co więcej, jeżeli znamy języki obce i będziemy w stanie udowodnić nasze uprawnienia za granicą, możemy liczyć na pracę nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich. Wprawdzie miażdżącą ilość operatorów ładowarek stanowią panowie, jednak formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby i panie spróbowały swoich sił w ramach tego zajęcia.

Artykuł sponsorowany