Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium
 
Pora na cięcie gałązek zdjęcie

Pora na cięcie gałązek

Jabłka, śliwki, gruszki, maliny i jeżyny zebrane? Pora na cięcie gałązek. Po co? By drzewa i krzewy rozwijały się prawidłowo. I żeby dawały bardziej obfite plony. Ważne, byśmy cięli je w odpowiedni sposób i właściwymi narzędziami.

Czytaj więcej

 
Sekatory – ogrodowa propozycja od TOPEX zdjęcie

Sekatory – ogrodowa propozycja od TOPEX

TOPEX, najpopularniejsza polska marka narzędziowa, posiada w ofercie praktyczne rozwiązania dla ogrodnictwa.

Czytaj więcej

 
Prace ogrodowe z sekatorem łańcuchowym Alligator™ Black & Decker zdjęcie

Prace ogrodowe z sekatorem łańcuchowym Alligator™ Black & Decker

Większość prac w ogrodzie wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Do szybkiego i łatwego cięcia drewna firma Black & Decker poleca sekator łańcuchowy Alligator™.

Czytaj więcej

 
Sprytne rozwiązanie dla ogrodu zdjęcie

Sprytne rozwiązanie dla ogrodu

Docinanie wysoko położonych gałęzi często wymaga dużej sprawności i przyjmowania niewygodnych, a nawet niebezpiecznych pozycji na drabinie. Aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka i wysiłku wystarczy zaopatrzyć się w sekator z piłą TOPEX 15A256.

Czytaj więcej

 

Jak przechowywać i konserwować narzędzia ogrodnicze

W Polsce coraz więcej osób zajmuje się ogrodnictwem. Kiedyś każdy miał ogródek i swoje uprawy, zaczęliśmy od tego odchodzić, gdy w sklepach mogliśmy dostać wszystko. Bez trudu i wysiłku na naszym stole lądowały owoce i warzywa.

Czytaj więcej

 
Zimowy sen w ogrodzie zdjęcie

Zimowy sen w ogrodzie

Śnieg, niskie temperatury i krótkie dni – to znak, że sezon zimowy rozpoczął się. Ogrody, które były dobrze przygotowane jesienią, powinny spokojnie przeczekać do wiosny zapadając w zimowy sen.

Czytaj więcej

 
Wiosenne cięcie ogrodu zdjęcie

Wiosenne cięcie ogrodu

Kiedy słońce rośnie w siłę i zaczyna działać na ogród stawiając go na nogi, zbliża się czas przycinania roślin. Odpowiednie cięcie wiosną stanowi podstawę dla zdrowego i pięknego rozwoju drzew i krzewów. Zabieg ten sprawi, że nasi zieloni przyjaciele będą obficiej owocowali, ładniej się rozgałęziali oraz atrakcyjnie wyglądali. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad by nie uszkodzić wrażliwych po zimie roślin…

Czytaj więcej

 
Dłuży czas pracy elektronarzędzi Bosch z nowymi akumulatorami 2,0 Ah systemu 10,8 V zdjęcie

Dłuży czas pracy elektronarzędzi Bosch z nowymi akumulatorami 2,0 Ah systemu 10,8 V

W narzędziach marki Bosch należących do systemu 10,8 V zwiększona została pojemność akumulatora z 1,5 Ah do 2,0 Ah, co przekłada się na wiele korzyści dla użytkowników tych produktów.

Czytaj więcej

 
Spaliny do lamusa zdjęcie

Spaliny do lamusa

Nowy, akumulatorowy sekator AHS 54-20 LI firmy Bosch alternatywą dla sekatorów spalinowych

Czytaj więcej

 
Gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe? zdjęcie

Gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe?

Ogródek lub działkę można zagospodarować na wiele różnych sposobów. Można to zrobić tak, że każdy członek rodziny będzie mógł się tam zrelaksować i odprężyć. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest zagospodarowanie jej na ogródek i postawienie tam domku narzędziowego.

Czytaj więcej

 
Jeden akumulator dla wielu narzędzi - Nowy system narzędzi akumulatorowych Li 18 V ''Power4All'' firmy Bosch zdjęcie

Jeden akumulator dla wielu narzędzi - Nowy system narzędzi akumulatorowych Li 18 V ''Power4All'' firmy Bosch

Nowy system akumulatorowy 18 V o nazwie „Power4All“ umożliwia stosowanie jednego i tego samego akumulatora litowo-jonowego w wielu narzędziach: wiertarko-wkrętarce, wiertarce udarowej, wyrzynarce, szlifierce uniwersalnej, a także w narzędziach

Czytaj więcej

 
Prezenty nie tylko dla ogrodnika – Husqvarna pod choinkę zdjęcie

Prezenty nie tylko dla ogrodnika – Husqvarna pod choinkę

Zbliząjące się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia to chwile, które spędzamy razem z rodziną, w domowym zaciszu. To także wieloletnia tradycja wręczania prezentów. Już teraz warto zastanowić się nad wyjątkowym upominkiem. Husqvarna ma kilka niecodziennych pomysłów.

Czytaj więcej

 
Wiosna ze Skilem - Program elektronarzędzi ogrodowych zdjęcie

Wiosna ze Skilem - Program elektronarzędzi ogrodowych

Nadeszła wiosna i wkrótce rozpoczniemy sezon ogrodowy. Już teraz warto pomyśleć o odświeżeniu sprzętu ogrodowego, a przy okazji zakupów zwrócić uwagę na nowości, które pojawiły się na rynku. Jedną z nich jest program elektronarzędzi ogrodowych „Skil Urban Series”

Czytaj więcej

 
Królowa kwiatów i Ciso - Wiosenna pielęgnacja róż zdjęcie

Królowa kwiatów i Ciso - Wiosenna pielęgnacja róż

Pielęgnacja wiosenna krzewów róż jest bardzo ważna i często decyduje o ich dalszym wzroście i kwitnieniu w ciągu całego sezonu wegetacyjnego. Cięcie przeprowadza się zawsze dobrze naostrzonymi narzędziami, tak aby powierzchnia rany była jak najbardziej gł

Czytaj więcej

 
1961–2011 SYSTEMATYCZNE SUKCESY WE WSZYSTKICH OGRODACH zdjęcie

1961–2011 SYSTEMATYCZNE SUKCESY WE WSZYSTKICH OGRODACH

Firma Ulm została założona w 1961 roku przez dwóch sprzedawców: Werner Kress i Eberhard Kastner, którzy swoją działalność rozpoczęli od importu narzędzi ogrodniczych z Francji. Ostateczny przełom nastąpił wraz ze wprowadzeniem na rynek Original GARDENA System w 1968 r. Ze względu na swoją innowacyjność i wysoką jakość, GARDENA szybko awansowała na światowej sławy producenta narzędzi oraz systemów do podlewania ogrodu. Od 2007 roku marka jest członkiem szwedzkiej grupy Husqvarna.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 15