Wynik wyszukiwania

 
Obróbka skrawaniem - toczenie i frezowanie CNC zdjęcie

Obróbka skrawaniem - toczenie i frezowanie CNC

Frezowanie CNC i toczenie CNC to dwie popularne technologie obróbki skrawaniem, które pozwalają na precyzyjne i automatyczne wykonywanie różnego rodzaju elementów.

Czytaj więcej

 
Na czym polega frezowanie? zdjęcie

Na czym polega frezowanie?

Frezowanie to rodzaj obróbki skrawaniem, który pozwala nadać odpowiedniego kształtu rozmaitym przedmiotom. Przykładowo, większość mebli pokojowych musi zostać poddana frezowaniu, aby nabrała odpowiedniego kształtu czy też zyskała atrakcyjne elementy dekoracyjne. Technika ta jest uniwersalna i nie dotyczy jedynie przedmiotów drewnianych, lecz także metalowych czy wykonanych z tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej

 
Maszyna CNC - charakterystyka i zastosowanie zdjęcie

Maszyna CNC - charakterystyka i zastosowanie

Maszyny CNC (Computer Numerical Control) to urządzenia, które wykonują tradycyjne zadania związane z obróbką różnych materiałów, jednak są sterowane komputerowo, a w ramach swego działania odtwarzają wcześniej zaprogramowany sposób algorytm, dopasowany do konkretnego projektu i detalu, jak ma zostać wytworzony. Rolą operatora urządzeń CNC jest przygotowanie programu obróbki i jego optymalizacja przy pomocy odpowiedniego oprogramowania, a następnie nadzorowanie jego realizacji.

Czytaj więcej

 
Usługi toczenia CNC na najwyższym poziomie zdjęcie

Usługi toczenia CNC na najwyższym poziomie

Wybierając firmę oferującą usługi toczenia CNC, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Czytaj więcej

 
Nowa maszyna CNC zasila park maszynowy Hydomat Tools zdjęcie

Nowa maszyna CNC zasila park maszynowy Hydomat Tools

W Hydomat Tools właśnie zakończył się odbiór nowej maszyny CNC.

Czytaj więcej

 
Maszyny CNC w świetle przepisów zdjęcie

Maszyny CNC w świetle przepisów

Obróbka skrawaniem jest jednym z najdoskonalszych sposobów na uzyskiwanie z metalu elementów o dużej dokładności wymiarowej, odpowiadającej założeniom projektu geometrii oraz stopniu wykończenia powierzchni. Ze względu na używanie bardzo ostrych krawędzi tnących pracujących ze znacznymi prędkościami oraz możliwości kontaktu obsługi z powstającymi wiórami, a także używanymi chłodziwami przy eksploatacji maszyny CNC niezbędne jest przestrzeganie zasad BHP. Przekonajmy się, jak wyglądają najważniejsze regulacje w tym zakresie.

Czytaj więcej

 
Maszyny CNC – czym są i dlaczego warto w nie zainwestować? zdjęcie

Maszyny CNC – czym są i dlaczego warto w nie zainwestować?

Nazwa maszyny CNC to skrót od angielskich słów Computerized Numerical Control oznaczających komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Wykonywany przez nie zakres prac jest niezwykle obszerny i cechuje się nadzwyczajną wręcz precyzją, szybkością oraz powtarzalnością.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać dostawcę obrabiarki CNC? zdjęcie

Jak wybrać dostawcę obrabiarki CNC?

Obrabiarki CNC mają przede wszystkim za zadanie:podniesienie wydajności produkcji (np. poprzez zwiększenie szybkości – ilości cykli na jednostkę czasu),ulepszenie jakości obrabianych powierzchni,zwiększenie dokładności wymiarowo-kształtowej (wąskie tolerancje).

Czytaj więcej

 
Kto najczęściej korzysta z obróbki CNC? zdjęcie

Kto najczęściej korzysta z obróbki CNC?

Przygotowanie elementów wykonanych z metalu może się odbywać przy zastosowaniu różnych technologii oraz wielu maszyn i urządzeń w zależności od tego, jaki rezultat ma zostać osiągnięty.

Czytaj więcej

 
Precyzyjne i proste w obsłudze frezarki CNC zdjęcie

Precyzyjne i proste w obsłudze frezarki CNC

Frezarka CNC to urządzenie, dzięki któremu wykonać można obróbkę skrawaniem.

Czytaj więcej

 
Zakup wiertarki CNC - na co należy zwrócić uwagę? zdjęcie

Zakup wiertarki CNC - na co należy zwrócić uwagę?

Szukasz sprawdzonej frezarki CNC? Potrzebujesz niezawodnych i precyzyjnych wiertarek CNC do metalu? Dziś omówimy, na co należy zwrócić uwagę, kupując frezarki CNC. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

 
Praca operatora CNC – na czym polega i ile można zarobić? zdjęcie

Praca operatora CNC – na czym polega i ile można zarobić?

Wiele zawodów wykonywanych w Polsce, jak i na całym świecie jest naprawdę dobrze opłacanych.

Czytaj więcej

 
Jak przygotować się na dostarczenie maszyny CNC? zdjęcie

Jak przygotować się na dostarczenie maszyny CNC?

Czas oczekiwania na maszynę TBI może być różny, w zależności, na który model się zdecydujemy: czy jest on dostępny od ręki, w produkcji, a może to maszyna używana. Niezależnie od tego, który wariant zostanie wybrany i ile czasu mamy – należy się odpowiednio przygotować na przyjęcie nowego sprzętu. Wcale nie trzeba mieć ogromnego parku maszynowego i wieloletniego doświadczenia, aby zrobić to dobrze – trzeba tylko wcielić w życie kilka prostych wskazówek.

Czytaj więcej

 
RUSZYŁA AKADEMIA CNC TBI Technology zdjęcie

RUSZYŁA AKADEMIA CNC TBI Technology

Od początku 2021 roku można dołączyć do Akademii CNC – szkoleń, które prowadzi raciborska firma TBI Technology. Jest to autorski program szkoleń dla operatorów obrabiarek CNC. Zaletą kursu jest m.in. to, że uczestnicy mogą zdobyć kwalifikacje na kilku poziomach oraz to, że wiedza podawana w formie zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

Czytaj więcej

 
Na czym polega frezowanie CNC i gdzie znajduje swoje zastosowanie? zdjęcie

Na czym polega frezowanie CNC i gdzie znajduje swoje zastosowanie?

Frezowanie CNC jest oparte na elektronicznym przetwarzaniu danych, czyli opisywaniu odpowiednich elementów za pomocą funkcji oraz przekształcaniu sformułowanych za pomocą systemu binarnego oraz impulsów elektrycznych parametrów na ruch elementów tnących.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 389
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.