Wynik wyszukiwania

 
Recyklerzy IGMNiR i VDM w Toruniu zdjęcie

Recyklerzy IGMNiR i VDM w Toruniu

Polsko - Niemieckie Spotkania Recyklerów Metali są organizowane naprzemiennie co roku przez Izbę Gospodarczą Metali Nieżelaznych i Recyklingu /IGMNiR/ oraz Niemiecką Federację Handlowców Metali /VDM/.

Czytaj więcej

 
Podsumowanie spotkania IGMNiR i Partnerzy zdjęcie

Podsumowanie spotkania IGMNiR i Partnerzy

Zarząd IGMNiR stara się na bieżąco dostarczać Członkom Izby aktualnych informacji związanych z funkcjonowaniem przemysłu metali nieżelaznych oraz branży złomowej.

Czytaj więcej

 
IGMNiR przygotowuje program przeciwdziałania kradzieży metali w Polsce zdjęcie

IGMNiR przygotowuje program przeciwdziałania kradzieży metali w Polsce

19 lipca 2012 roku w Atenach odbyło się kolejne spotkanie uczestników międzynarodowego programu przeciwdziałania kradzieży metali - Pol-PRIMETT.

Czytaj więcej

 
Nowe wyzwania dla przemysłu metali nieżelaznych i recyklerów zdjęcie

Nowe wyzwania dla przemysłu metali nieżelaznych i recyklerów

Nowy rok oznacza nie tylko zmianę karty w kalendarzu. Często, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, skłania do dokonania pewnych podsumowań i wytyczenia celów na przyszłość.

Czytaj więcej

 
Dialog nauki z przemysłem zdjęcie

Dialog nauki z przemysłem

Recykling podstawowych metali nieżelaznych, jak miedź, aluminium, cynk, ołów; rozdział i przygotowanie surowców wtórnych i złomów do przerobu; recykling metodami piro-hydrometalurgicznymi; a na zakończenie prezentacje nowoczesnych urządzeń zapewniających efektywny recykling odpadów- to tylko zaledwie część zagadnień, które zostaną omówione podczas Międzynarodowej Konferencji „Recykling Metali Nieżelaznych".

Czytaj więcej

 
Honorowe członkowstwo zdjęcie

Honorowe członkowstwo

Bezsprzecznie jest wybitnym naukowcem, uznawany nie tylko w Polsce, ale również  w świecie za jednego z najlepszych specjalistów w zakresie metalurgii metali nieżelaznych i ochrony środowiska.

Czytaj więcej

 
Stanowisko GIOŚ ws. procedur przywozu złomów metali zdjęcie

Stanowisko GIOŚ ws. procedur przywozu złomów metali

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska pismem z dnia 15 marca 2012 r. przekazał jednoznaczne stanowisko w sprawie procedur związanych z przywozem złomów metali, które będą obowiązywać po wygaśnięciu okresów przejściowych z końcem bieżącego roku.

Czytaj więcej

 
Polska gospodarka a recykling metali zdjęcie

Polska gospodarka a recykling metali

Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu opublikowała opracowanie dotyczące znaczenia recyklingu surowców wtórnych dla polskiej gospodarki.

Czytaj więcej

 
Recyklerzy przyjęli Kodeks Dobrych Praktyk zdjęcie

Recyklerzy przyjęli Kodeks Dobrych Praktyk

Wprowadzenie Kodeksu Dobrych Praktyk w handlu złomem to wynik obrad walnego zgromadzenia Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyklingu, które odbyło się 23 maja 2012 r. w Zawierciu. Recyklerzy liczą na to, że nowe zasady wesprą proces oczyszczania branży i pomogą definitywnie rozprawić się z patologiami.

Czytaj więcej

 
Skala defraudacji VAT i „firmanctwa” w polskiej gospodarce rośnie! zdjęcie

Skala defraudacji VAT i „firmanctwa” w polskiej gospodarce rośnie!

Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu zaprasza na spotkanie, podczas którego zostanie wystosowany apel do Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Gospodarki oraz Prezesa Rady Ministrów, dotyczący pilnego wprowadzenia zmiany stosunku organów państwa do zjawiska „firmanctwa” w polskiej gospodarce, uniemożliwiającego prowadzenie uczciwej działalności gospodarczej.

Czytaj więcej

 
Recykling metali: szanse i zagrożenia zdjęcie

Recykling metali: szanse i zagrożenia

Eksperci i przedstawiciele branży metali kolorowych nie mają wątpliwości, że od 2013 r. sytuacja w tym sektorze się poprawi.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 11
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.