Wynik wyszukiwania

 
Kapilary - Czym są miedziane rury kapilarne i do czego służą? zdjęcie

Kapilary - Czym są miedziane rury kapilarne i do czego służą?

Kapilary to fascynujące struktury, które odgrywają kluczową rolę w wielu dziedzinach nauki i technologii. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z istnienia miedzianych rur kapilarnych i ich zastosowań. W tym artykule zgłębimy tajniki kapilar i dowiemy się, do czego dokładnie służą te niepozorne, a zarazem istotne elementy.

Czytaj więcej

 
Hydroizolacja Bostik BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K – Raz, dwa i gotowe! zdjęcie

Hydroizolacja Bostik BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K – Raz, dwa i gotowe!

Właściwie przygotowana hydroizolacja to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i długowieczności budynku. Dziś przyjrzymy się jednemu z najnowszych produktów w katalogu Bostik - BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K, który jest następcą Bostik Turbotec 2K+.

Czytaj więcej

 
Kompleksowa hydroizolacja budynków, od piwnicy aż po dach z Bostik SEAL&BLOCK! zdjęcie

Kompleksowa hydroizolacja budynków, od piwnicy aż po dach z Bostik SEAL&BLOCK!

Opady deszczu, sąsiedztwo rzek, jezior, morza, czy wysoki poziom wód gruntowych, to czynniki, zwiększające ryzyko przedostania się wilgoci do wnętrza budynku. Jak powszechnie wiadomo wilgoć i woda mogą przyczynić się do powstania poważnych uszkodzeń w elementach konstrukcyjnych, takich jak korozja prętów zbrojeniowych, czy rozwój pleśni i wykwitów. Właśnie dlatego niezmiernie istotne jest zabezpieczenie budynku przed destrukcyjnym wpływem wilgoci!

Czytaj więcej

 
Maszyny do gięcia rur i profili VLB Group w ofercie TFM zdjęcie

Maszyny do gięcia rur i profili VLB Group w ofercie TFM

Technologie Formowania Metali - czołowy dystrybutor maszyn do plastycznej obróbki metali poszerza swoją ofertę o rozwiązania oferowane przez VLB Group – producenta maszyn do gięcia rur i profili.

Czytaj więcej

 
Malowanie rur metalowych krok po kroku zdjęcie

Malowanie rur metalowych krok po kroku

Rury mogą stanowić albo niezbyt atrakcyjny element wnętrza, albo jego integralny dodatek. Który z tych wariantów bardziej Ci odpowiada? Dobrą metodą zarówno na ukrycie, jak i wyeksponowanie rur w pomieszczeniu jest malowanie.  

Czytaj więcej

 
Transport pneumatyczny - na czym polega, elementy zdjęcie

Transport pneumatyczny - na czym polega, elementy

Transport pneumatyczny to specjalistyczny sposób przenoszenia materiałów sypkich przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Na czym dokładnie polega i z jakich elementów się składa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Czytaj więcej

 
Nowoczesne systemy hydroizolacji budynków - Bostik SEAL&BLOCK i WATERSTOP UNIVERSAL! zdjęcie

Nowoczesne systemy hydroizolacji budynków - Bostik SEAL&BLOCK i WATERSTOP UNIVERSAL!

Bostik to światowy lider w dziedzinie produkcji chemii budowlanej, specjalizujący się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań do klejenia i uszczelniania. Firma oferuje najwyższej jakości produkty z zakresu hydroizolacji wnętrz, uszczelniania budynków od zewnątrz oraz preparatów dedykowanych do hydroizolacji dachów. Najnowszym rozwiązaniem jest linia produktowa dla profesjonalistów Bostik SEAL&BLOCK, która cechuje się wysoką wydajnością i łatwością aplikacji.

Czytaj więcej

 
Transformatory separacyjne. Dlaczego są niezbędne w elektronice? zdjęcie

Transformatory separacyjne. Dlaczego są niezbędne w elektronice?

Transformatory separacyjne ze względu na swoje właściwości pełnią niezwykle istotną rolę jako elementy ochrony przeciwporażeniowej. Ich unikalne właściwości sprawiają, że są niezastąpione w układach elektronicznych.

Czytaj więcej

 
Gratowarki / Fazowarki prętów, rur, tulei, śrub zdjęcie

Gratowarki / Fazowarki prętów, rur, tulei, śrub

Podczas mechanicznego cięcia rur, prętów, tulei, śrub występuje niekorzystne

Czytaj więcej

 
Osłony argonowe do spawania rur i elementów wysokostopowych oraz tytanowych zdjęcie

Osłony argonowe do spawania rur i elementów wysokostopowych oraz tytanowych

Spawanie rur i armatury ze stali wysokostopowych, nierdzewnych, kwasoodpornych, energetycznych oraz tytanu, wymaga zastosowania osłon argonowych od strony grani (wewnątrz).

Czytaj więcej

 
Fazowarka rur i zbiorników zdjęcie

Fazowarka rur i zbiorników

Przygotowanie przed spawaniem rur większych średnic nastręcza pewnych trudności

Czytaj więcej

 
Nowe znaczniki rur do każdego środowiska zdjęcie

Nowe znaczniki rur do każdego środowiska

Znalezienie optymalnego materiału znacznika rur dla konkretnego zakładu może być czasochłonne. Firma Brady oferuje znaczniki rur do rurociągów wewnętrznych, zewnętrznych i znaczniki o podwyższonych parametrach do rurociągów zewnętrznych (serie Indoor, Outdoor i Outdoor+), które pomogą w identyfikacji rurociągów w dowolnym zakładzie na świecie.

Czytaj więcej

 
Trwałe efekty w krótkim czasie? Z Bostik Fixpro Turbo+ to możliwe! zdjęcie

Trwałe efekty w krótkim czasie? Z Bostik Fixpro Turbo+ to możliwe!

Prace budowlane wymagają nie tylko doświadczenia i pewnej ręki, niezbędne są również wysokiej jakości produkty chemii budowlanej. Czy możliwe jest uzyskanie trwałych efektów w krótkim czasie? Czy montaż może być szybki i sprawny? A izolacja błyskawiczna oraz solidna? Oczywiście! Do klejenia, uszczelniania czy montażu należy użyć uniwersalnego pianokleju Bostik Fixpro Turbo+.

Czytaj więcej

 
Instalacja sanitarna - czy wiesz, jak prawidłowo izolować rury? zdjęcie

Instalacja sanitarna - czy wiesz, jak prawidłowo izolować rury?

Normy prawidłowego wykonywania instalacji sanitarnej regulowane są przez szereg przepisów i wytycznych. Wśród nich znajdują się również wskazówki dotyczące właściwej izolacji rur centralnego ogrzewania i ciepłej wody.

Czytaj więcej

 
Nowe, trwałe, wpinane znaczniki rur zdjęcie

Nowe, trwałe, wpinane znaczniki rur

Nowe, wysokiej jakości wpinane znaczniki rur są niezwykle trwałe i łatwe do zainstalowania lub deinstalacji. Można je dostosować do dowolnego standardu, dzięki czemu przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa i wydajności instalacji, przekazując informacje o czynniku roboczym w rurociągu i kierunku jego przepływu nawet w trudnych warunkach.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 198