Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium
 
Pora na cięcie gałązek zdjęcie

Pora na cięcie gałązek

Jabłka, śliwki, gruszki, maliny i jeżyny zebrane? Pora na cięcie gałązek. Po co? By drzewa i krzewy rozwijały się prawidłowo. I żeby dawały bardziej obfite plony. Ważne, byśmy cięli je w odpowiedni sposób i właściwymi narzędziami.

Czytaj więcej

 
Wspólna przestrzeń branży drzewnej i metalowej - Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL zdjęcie

Wspólna przestrzeń branży drzewnej i metalowej - Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL

W dniach 20-22 marca 2020 roku w Targach Lublin S.A. (Lublin, ul. Dworcowa 11) odbędzie się IX edycja Międzynarodowych Targów Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL. Wydarzenie jest kontynuacją rozpoczętego w 2011 roku najważniejszego branżowego wydarzenia w Polsce Wschodniej. Jednocześnie jest to jedyna inicjatywa mająca na celu prezentację firm działających w sektorze drzewnym oraz metalowym w tym regionie kraju.

Czytaj więcej

 
Poczuj moc pilarek spalinowych zdjęcie

Poczuj moc pilarek spalinowych

Każdy gospodarz ogrodu wie, że cięcie drewna kominkowego, ścinanie drzew czy przycinanie gałęzi to zadanie stworzone dla niego. Każdy też ceni wykorzystanie w pilarkach silnika spalinowego – jego mobilność, moc i wytrzymałość.

Czytaj więcej

 
Nowy wymiar targów – DREMA, Furnica i Sofab łączą siły! zdjęcie

Nowy wymiar targów – DREMA, Furnica i Sofab łączą siły!

W przemyśle drzewnym i meblarskim zauważalne są oznaki spowolnienia. Braki kadrowe, rosnące ceny materiałów i energii czy pogorszenie sytuacji gospodarczej u zachodnich sąsiadów wymagają od producentów wprowadzenia istotnych zmian oraz poszukania sposobów na utrzymanie rentowności. Na targach DREMA kompleksowo odpowiadamy na obecne wyzwania branży, promując jednocześnie osiągnięcia polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego.

Czytaj więcej

 
Klasa Festool: fachowcy z pasją do narzędzi zdjęcie

Klasa Festool: fachowcy z pasją do narzędzi

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku, popularnie zwany szkołą drzewną, już od 2009 r. współpracuje z firmą Festool Polska, realizując program Klasa Festool. To pierwsza na świecie szkoła z klasą Festool.

Czytaj więcej

 
Rewolucja w przemyśle drzewnym: „myśląca” pilarka Husqvarna zdjęcie

Rewolucja w przemyśle drzewnym: „myśląca” pilarka Husqvarna

Pilarka 560 XP jest najmłodszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie dziełem ekspertów z firmy Husqvarna. To profesjonalne narzędzie jest szczególnie skuteczne przy okrzesywaniu czy obalaniu drzew. Maksymalna siła w połączeniu z niewielką wagą daje agresywną i ergonomiczną maszynę wyposażoną w kilka innowacyjnych cech.

Czytaj więcej

 
Lekkość cięcia z BLACK+DECKER zdjęcie

Lekkość cięcia z BLACK+DECKER

Luty i marzec to okres kształtowania koron drzew młodych lub cięć prześwietlających drzew starych. Usuwając suche oraz chore gałęzie dajemy miejsce młodym pędom, ułatwiając drzewu zdrowy wzrost wiosną.

Czytaj więcej

 
Najlepsza pilarka dla arborystów zdjęcie

Najlepsza pilarka dla arborystów

Dobrego arborystę można poznać nie tylko po wysokich umiejętnościach i profesjonalnym podejściu. Chirurdzy drzew, jak bywają nazywani arboryści wyróżniają się sprzętem na jakim pracują.

Czytaj więcej

 
Zrób to sam: choinka ze szczap drewna zdjęcie

Zrób to sam: choinka ze szczap drewna

Nie masz jeszcze choinki i poszukujesz niebanalnych inspiracji? Zrób własnoręcznie bożonarodzeniowe drzewko ze szczap drewna. Ta niecodzienna dekoracja nada wyjątkowego charakteru wnętrzu i zachwyci Twoich bliskich, a jej wykonanie sprawi Ci dużo satysfakcji.

Czytaj więcej

 
Pilarka odpowiednia do każdego drzewa zdjęcie

Pilarka odpowiednia do każdego drzewa

Wielu ogrodników nie docenia siły z jaką rosną ich drzewa w ogrodzie. Po kilku latach klony, jabłonie, jarzębiny oraz orzechy mogą skutecznie zablokować dostęp do światła słonecznego innym roślinom. To idealny moment na wykonanie profesjonalnego cięcia. Efektywnym sposobem na utrzymanie drzew w dobrej kondycji jest odcinanie dużych wystających konarów…

Czytaj więcej

 
(Elektro)narzędzia potrzebne w domu i w ogrodzie zdjęcie

(Elektro)narzędzia potrzebne w domu i w ogrodzie

W każdym domostwie potrzebny jest zestaw narzędzi, które umożliwią usuwanie usterek, zaprowadzenie porządku oraz drobne zmiany w wystroju wnętrza. Dowiedz się, bez jakich narzędzi lub elektronarzędzi nie obejdziesz się w domu i w ogrodzie.

Czytaj więcej

 
Na czym polega serwis podestów ruchomych? zdjęcie

Na czym polega serwis podestów ruchomych?

Podesty ruchome to jedne z powszechniej wykorzystywanych urządzeń transportu bliskiego do prac na wysokościach. Tylko ich odpowiedni serwis i działania konserwacyjne pozwalają na zachowanie ich w odpowiednim stanie technicznym zapewniającym bezpieczną i wydajną eksploatację zgodnie z zasadami określonymi przez Urząd Dozoru Technicznego.

Czytaj więcej

 
Akumulatorowa kontra spalinowa, czyli pojedynek pilarek zdjęcie

Akumulatorowa kontra spalinowa, czyli pojedynek pilarek

Która jest lepsza, tańsza w użyciu i wygodniejsza? Zdania, jak zawsze, są podzielone. Warto więc sięgnąć po twarde argumenty, które jasno pokażą zalety i wady obu maszyn używanych do cięcia drewna.

Czytaj więcej

 
Świąteczne prezenty od marki McCulloch zdjęcie

Świąteczne prezenty od marki McCulloch

Już niedługo święta Bożego Narodzenia. Niepowtarzalny klimat w domu, śnieg za oknami, choinka no i… prezenty! Jaki jest idealny prezent dla mężczyzny?

Czytaj więcej

 
Rodzaje pilarek łańcuchowych – którą wybrać? zdjęcie

Rodzaje pilarek łańcuchowych – którą wybrać?

Prace ogrodowe wymagają skompletowania odpowiedniego sprzętu. Podczas przygotowywania ogrodu na wiosnę potrzebne Ci będą glebogryzarki, wertykulatory, kosiarki, ale również pilarki łańcuchowe. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 48