Artykuł Dodaj artykuł

Bezpieczne majsterkowanie – jakie akcesoria ochronią przed urazami?

Nawet w czasie najdrobniejszych prac domowych warto zadbać o bezpieczeństwo.

Bezpieczne majsterkowanie – jakie akcesoria ochronią przed urazami?Nawet w czasie najdrobniejszych prac domowych warto zadbać o bezpieczeństwo. Nikt z nas nie chce przecież, by majsterkowanie zakończyło się jakimś nieszczęśliwym urazem.

Kwestia uchronienia się przed wypadkiem jest oczywiście niezwykle istotna przy bardziej skomplikowanych czynnościach naprawczych.

Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo np. w trakcie remontu. Oczywiście za pomocą różnych akcesoriów. Poniżej kilka przykładów gadżetów, jakie powinny znaleźć się w ekwipunku każdego majsterkowicza.

Bezpieczeństwo w trakcie pracy to podstawa. Zasady tej należy również przestrzegać podczas najprostszych napraw domowych. Ochronę przed urazami zapewniają oczywiście różne akcesoria, w które powinien się wyposażyć każdy majsterkowicz. Tego typu asortyment znaleźć można w wielu sklepach (szeroki asortyment posiadają obecnie e-shopy, np. http://el12.pl). Zobacz koniecznie, jakie elementy wyposażenia odpowiednio zadbają o Twoje zdrowie w trakcie różnych prac.

1. Rękawice

Dłonie to podstawowe narzędzie pracy wielu fachowców. Warto zatem zadbać o ich odpowiednią kondycję. Nawet pozornie niewymagające zajęcia mogą bowiem wpłynąć na sprawność tej części ciała. Dzięki rękawicom jesteśmy w stanie uchronić ręce przed zadrapaniami, poparzeniami, a nawet porażeniem prądem. Oczywiście poszczególne modele rękawic różnią się od siebie przeznaczeniem i właściwościami, dlatego warto dobrze dobrać je do rodzaju wykonywanej pracy

2. Okulary ochronne

W trakcie poszczególnych prac bardzo łatwo narazić oczy na różne urazy. Wystarczy chwila nieuwagi by drobny odprysk nieszczęśliwie przedostał się pod powiekę i przysporzył nam sporo cierpienia. Nic zatem dziwnego, że wielu fachowców nie rozpoczyna prac od założenia specjalnych okularów ochronnych. Akcesorium tanie i niepozorne, ale za to niezwykle skuteczne.

3. Kask

Szczególnie przydatny w trakcie prac na wysokościach. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak skutecznie jest w stanie uchronić on osobę przed ogromnym nieszczęściem np. przy upadku z rusztowania. Ważne jednak, by kask wykonany był z odpowiedniego materiału. Czasem bowiem znaleźć można tanie zamienniki, które niestety nie zapewniają odpowiedniej ochrony. Bezpieczne kaski wykonane są z trwałego plastiku odpornego na mocne uderzenia.

4. Stopery

Niektóre prace domowe odbywają się w ogromnym hałasie. Nie każdy jest w stanie odpowiednio skupić się w takich warunkach, nie wspominając już, że wysoka liczba decybeli nie jest najzdrowsza dla naszych uszu. Z pomocą przychodzą na szczęście stopery. Te idealnie tłumią ogromny hałas i pozwalają bezpiecznie wykonywać dane czynności. Innym rozwiązaniem są tez specjalne nauszniki/słuchawki.

5. Maska przeciwpyłowa

Każdy, kto ma za sobą generalny remont wie, że często wiąże się on z pracą w zapylonych i zakurzonych warunkach. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że wdychanie tak zanieczyszczonego powietrza nie jest korzystne dla ludzkich płuc. Jak zatem poradzić sobie w takiej sytuacji? Z pomocą wychodzi zwykła maska przeciwpyłowa. Ona również powinna znaleźć się w asortymencie każdego majsterkowicza.