Artykuł Dodaj artykuł

CeMAT 2011 w pomarańczowych barwach

2-6 maja w Hannowerze odbyły się jedne z najbardziej prestiżowych targów intralogistycznych CeMAT. Pośród wystawców nie mogło zabraknąć jednego z prekursorów nowoczesnych rozwiązań techniki magazynowej i czołowego dostawcy wózków widłowych – firmy STILL. 

Fot. STILL
Wózek do komisjonowania
EK – X z inteligentnym systemem sterowania głosowego

2-6 maja w Hannowerze odbyły się jedne z najbardziej prestiżowych targów intralogistycznych CeMAT. Pośród wystawców nie mogło zabraknąć jednego z prekursorów nowoczesnych rozwiązań techniki magazynowej i czołowego dostawcy wózków widłowych – firmy STILL.

Blisko 60 000 zwiedzających z całego świata obejrzało najnowsze osiągnięcia intralogistyki na targach CeMAT 2011. Na powierzchni 82 000 m2 pojawiło się 1084 wystawców z 38 krajów, z czego aż 548 pochodziło z zagranicy. Te liczby pokazują, że CeMAT jest największą tego typu imprezą w Europie oraz jedną z największych na świecie. Firmy obecne na targach wyraźnie pokazały, że branża intralogistyczna wyszła z kryzysu obr  onną ręką. Zaprezentowano ponad 1000 innowacji, spośród których przeważały rozwiązania proekologiczne oraz  koncepcje automatyzacji systemów transportowych. Propozycje przedstawione na targach przez firmę STILL doskonale wpisywały się w tegoroczne motto przewodnie imprezy „zrównoważony rozwój w intralogistyce”.

Fot.STILL
CubeXX

STILL podsumowuje CeMAT

Premiery najnowszych wózków widłowych, liczne pokazy i prelekcje przyciągnęły do stoiska specjalistów mediów eksperckich, przedstawicieli prasy, radia i telewizji oraz ważne postaci związane z gospodarką m.in. ministra ds. gospodarki, pracy i komunikacji i wicepremiera Dolnej Saksonii Jörga Bode. Borys Wochna, prezes firmy STILL Polska, pozytywnie ocenia udział firmy w tegorocznej edycji imprezy. –Targi CeMAT cieszą się dużym prestiżem, dlatego  jesteśmy zadowoleni, że nasza obecność spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Co więcej, była to doskonała okazja aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia firmy STILL w kierunku zrównoważonego rozwoju, automatyzacji i inteligentnych rozwiązań z zakresu sterowania procesami techniki magazynowej.

Fot. STILL
Wózek Hybrydowy RX 70

Co nowego w intralogistyce

Podczas targów CeMAT odbyła się premiera jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie nowinek: kompaktowego wózka CubeXX. Ten niewielki gabarytowo pojazd łączy w sobie funkcjonalność 6 sprawdzonych pojazdów wewnątrzmagazynowych, które mogą być sterowane automatycznie z pomocą komputera lub manualnie przez operatora. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz możliwości komisjonowania wózka STILL EK-X przy użyciu inteligentnego sterowania głosowego Pick by Voice. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator może w pełni skupić swoją uwagę na wykonywanym zadaniu, co zwiększa efektywność i bezpieczeństwo pracy. Swoją premierę na targach miały także wózki RX 50, RX 70 Hybrid oraz inteligentne rozwiązania sterujące Fleet Manager 4.x i STILL ProActiv. Jednymi z najczęściej poruszanych tematów przez gości były nowe technologie w napędzie wózków widłowych oraz pakiety serwisowe proponowane przez firmę STILL.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.