Artykuł Dodaj artykuł

CubeXX– krok w stronę jutra

Jeden wózek widłowy, który sprosta wszystkim zadaniom? Prekursorski CubeXX firmy STILL wyznacza nowe standardy w technice magazynowej.

Jeden wózek widłowy, który sprosta wszystkim zadaniom? Prekursorski CubeXX firmy STILL wyznacza nowe standardy w technice magazynowej.

Fot. STILL
Wózek CubeXX

Automatyzacja, uniwersalność, a przy tym wręcz nieograniczone możliwości pracy – taką wizję przyszłości intralogistyki roztacza firma STILL. Najnowszy model koncepcyjny CubeXX, który powstał we współpracy z biurem projektowym TEAMS DESIGN, łączy w sobie wzornictwo na najwyższym światowym poziomie z niespotykanymi do tej pory możliwościami. Pełna wielozadaniowość została osiągnięta została dzięki zamknięciu funkcjonalności 6. sprawdzonych pojazdów wewnątrzmagazynowych w dynamicznej i kompaktowej formie. System adaptowania konstrukcji do różnorodnych potrzeb użytkowników sprawia, że niewielkich rozmiarów automatyczny wózek w kilka chwil zmieni się w uniwersalne narzędzie pracy.

Nieograniczone możliwości

Fot. STILL
CubeXX Sześć w jednym

Jak przystało na pioniera nowoczesnych rozwiązań w intralogistyce, najnowsza propozycja firmy STILL obfituje w technologiczne nowinki. Tryb automatyczny pozwala na optymalizację codziennej pracy w magazynie. Dzięki możliwości całkowitego złożenia masztu, kabiny oraz wideł CubeXX staje się niezwykle kompaktowy i zwrotny, bez trudu poruszając się po wąskich korytarzach i niewielkiej przestrzeni. Nieograniczone możliwości manewru zapewnia także możliwość zwrotu pojazdu o 360° w miejscu. Regulowany maszt, opcjonalne wysunięcie wsporników czy dodania przeciwwagi umożliwiają dowolną adaptację wózka do wykonywanych zadań. Przekształcenie pojazdu w pełni funkcjonalny wózek z przeciwwagą, wózek dwupoziomowy, zestaw transportowy, wózek wysokiego podnoszenia lub komisjonowania poziomego jest intuicyjne i bezpieczne.

W służbie przyszłości

Szereg innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w CubeXX usprawnia codzienną pracę. Pojazd został wyposażony w baterię litowo-jonową, która pozwala uzyskać znakomitą efektywność przy bardzo kompaktowych wymiarach całej konstrukcji. cubeXX ma także możliwość automatycznej identyfikacji kierowcy. Z pomocą chipa umieszczonego np. w ubraniu. rozpoznaje operatora i zapisuje jego indywidualne ustawienia: konfigurację fotela, automatyczne ustawienie języka na wyświetlaczu lub programu dla początkujących kierowców. Intuicyjny interfejs pozwala na komfortową i bezproblemową pracę. Szczególny nacisk położony został także na aspekt ekologiczny. Dzięki możliwości usunięcia przeciwwagi uzyskuje się znaczną oszczędność energii.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.