Artykuł Dodaj artykuł

STALMAX z nową linią technologiczną od SECO/WARWICK

W świecie obróbki cieplnej, SECO/WARWICK znane jest z tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie procesów obróbki cieplnej i cieplnochemicznej. Na jedną z takich innowacji, tj. linię technologiczną typu ATG, na bazie pieca taśmowego do hartowania w atmosferze ochronnej, zdecydował się producent elementów złącznych firma STALMAX

W świecie obróbki cieplnej, SECO/WARWICK znane jest z tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie procesów obróbki cieplnej i cieplnochemicznej. Na jedną z takich innowacji, tj. linię technologiczną typu ATG, na bazie pieca taśmowego do hartowania w atmosferze ochronnej, zdecydował się producent elementów złącznych firma STALMAX.

STALMAX z nową linią technologiczną od SECO/WARWICK

Dostarczane do klienta urządzenia przeznaczone są do hartowania elementów złącznych takich jak śruby czy nakrętki przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego. Głównym elementem linii jest piec taśmowy wyposażony w muflę, w której proces cieplny prowadzony jest w ochronnej atmosferze endotermicznej. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają uzyskanie wysokiej równomierności rozkładów temperatury. Zautomatyzowany proces pracy linii, wyposażony w system wagowy, umożliwia precyzyjny załadunek obrabianych detali na taśmie pieca hartowniczego.

Doświadczenie SECO/WARWICK jako producenta pieców do obróbki cieplnej, pozwala na otrzymanie produktu szytego na miarę i dokładnie odpowiadającego potrzebom klienta. Kluczowym jest też zagwarantowanie spełnienia restrykcyjnych wymagań branży motoryzacyjnej w tym np. CQI-9.

Fakt ten podkreśla Robert Jeż, Wiceprezes STALMAX – „SECO/WARWICK ze swoimi rozwiązaniami odpowiada na realne potrzeby produkcyjne, a linia typu ATG to pewność spełnienia wymogów przemysłowych i klienckich. Partner nie tylko zaoferował doskonały piec, ale zabezpieczył nas nawet na wypadek niepożądanej awarii. Zgodnie z indywidualnymi potrzebami, wdrożone zostały komponenty kodowania elementów, które są powiązane z bazą alarmów (PLC) oraz dokumentacją elektryczną systemu sterowania. Rozwiązanie to pozwala na bezzwłoczne zdiagnozowanie usterki oraz identyfikację uszkodzonego elementu.”

„SECO/WARWICK, tworząc technologicznie systemy do obróbki cieplnej w atmosferach ochronnych, bazuje na solidnym fundamencie, czyli bogatym doświadczeniu oraz wiedzy eksperckiej. Pozwala to na oferowanie technologii niezawodnej i dedykowanej konkretnym procesom i potrzebom. STALMAX – producent detali małogabarytowych – wybierając SECO/WARWICK na swojego partnera postawił na innowację i niezawodność procesu produkcji. Jednym z decydujących elementów wyboru są nasze wysokie kompetencje w obsłudze firmy z bardzo wymagającego segmentu przemysłowego jakim jest branża motoryzacyjna.” – komentuje Jarosław Talerzak, VP, Segment Produktów Atmosferowych SECO/WARWICK.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.