Artykuł Dodaj artykuł

Nowy pokaz na targach dostawców produktów dla inżynierii mechanicznej

Tegoroczna, dziesiąta edycja targów FMB skupiających dostawców produktów dla inżynierii mechanicznej, odbywających się w Bad Salzuflen Exhibition Centre w dniach 5-7 listopada 2014, zostanie rozszerzona o specjalny pokaz produktów z sektora tworzyw sztucznych.

Specjalny pokaz produktów z sektora tworzyw sztucznych na targach FMB 2014Tegoroczna, dziesiąta edycja targów FMB skupiających dostawców produktów dla inżynierii mechanicznej, odbywających się w Bad Salzuflen Exhibition Centre w dniach 5-7 listopada 2014, zostanie rozszerzona o specjalny pokaz produktów z sektora tworzyw sztucznych.

Na wydzielonej powierzchni wystawcy będą prezentowali maszyny, produkty i serwisy ukierunkowane na potrzeby przemysłu tworzyw sztucznych. Ta gałąź przemysłu jest szczególnie licznie reprezentowana w regionie Wschodniej Westfalii-Lippe (OWL): około 500 znajdujących się tu firm i instytucji zatrudniających 17.000 pracowników generuje roczną sprzedaż o wartości 3 miliardów euro. OWL posiada też liczną reprezentację w zakresie przetwarzania plastików dla segmentów konsumenckich – motoryzacji, elektryki, elektroniki i urządzeń AGD. Prowadzą tu działalność zarówno producenci globalni, jak też małe firmy dostarczające produkty specjalizowane. Wszystko to stanowi oczywisty argument za uzupełnieniem wystawy o produkty z sektora tworzyw sztucznych.

Specjalny pokaz produktów z sektora tworzyw sztucznych na targach FMB 2014Firmy z całego łańcucha wartości już zarejestrowały się do wzięcia udziału w pierwszym specjalnym pokazie dostawców produktów z sektora tworzyw sztucznych. Są między nimi producenci maszyn do przetwarzania plastików (Haitian/Zhafir wraz z kooperantami), dostawcy specjalistycznego oprogramowania (Coffee/Solidworks) oraz firmy zajmujące się przetwarzaniem produktów plastikowych i silikonowych (m.in. nordform Max Storch i QIN-Form). Zakres produktów prezentowanych w Hali 21 będzie również obejmował urządzenia peryferyjne, wykorzystywane między innymi do łączenia komponentów plastikowych (Heißlufttechnik Flocke).

Silna reprezentacja przedsiębiorstw regionalnych nie jest jedynym powodem, dla którego zdecydowano się na organizację pierwszego pokazu specjalnego na targach. Szeroki zakres produktów z sektora tworzyw sztucznych będzie ciekawym dodatkiem do produktów prezentowanych na FMB z punktu widzenia użytkowników.

Christian Enßle, menadżer FMB: "Większość odwiedzających targi to inżynierowie, handlowcy i dyrektorzy ze średniej wielkości firm produkcyjnych. Wiele z tych firm dokonuje zakupów komponentów z tworzyw sztucznych lub produkuje je we własnych zakładach form wtryskowych. Zatem logiczne jest, że targi FMB mogą stanowić doskonałą okazję do przybliżenia tematyki przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz umożliwić wystawcom i odwiedzającym nawiązanie nowych kontaktów biznesowych."

Aktualna lista wystawców jest dostępna pod adresem www.fmb-messe.de

Podobne artykuły