Artykuł Dodaj artykuł

MIDEST 2014: Pierwsze rezultaty napawają optymizmem od 4 do 7 listopada w centrum wystawowym Paris Nord Villepinte

Organizatorzy targów nie spoczywają na laurach po sukcesie edycji 2013, podczas której powierzchnia wystawowa salonu i liczba wystawców pozostała stabilna, zaś liczba gości wzrosła o 7% w porównaniu z 2012 rokiem pomimo trudnego kontekstu gospodarczego panującego w branży we Francji i na całym świecie.

MIDEST 2014Organizatorzy targów nie spoczywają na laurach po sukcesie edycji 2013, podczas której powierzchnia wystawowa salonu i liczba wystawców pozostała stabilna, zaś liczba gości wzrosła o 7% w porównaniu z 2012 rokiem pomimo trudnego kontekstu gospodarczego panującego w branży we Francji i na całym świecie. Po raz kolejny salon Midest potwierdził swoją pozycję światowego lidera targów kooperacji przemysłowej. Organizatorzy już zapowiadają wiele nowości podczas edycji 2014. 

44. edycja salonu, która odbędzie się od 4 do 7 listopada br. w Centrum Wystawowym Paris Nord Villepinte będzie pierwszą pod kierownictwem nowego prezesa targów Patricka Munini i nowego dyrektora Jean-François Sol-Dourdin. Po raz pierwszy gościem honorowym targów będzie kraj z Afryki Północnej – Tunezja. W centrum zainteresowania salonu znajdzie się ważny sektor europejskiego rynku – lotnictwo.

Biorąc pod uwagę dobre rezultaty we Francji i na arenie międzynarodowej organizatorzy mają podstawy do optymizmu. Dla wielu profesjonalistów udział w targach ma na celu pomóc firmie w przezwyciężeniu trudnego okresu, umożliwić rozwój działalności, nawiązanie kontaktów biznesowych i zdobycie nowych klientów. Do 27 maja br. zarezerwowano już ponad 80% powierzchni wystawowej, o 10% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Pierwsze dane napawają optymizmem

Wyniki sprzedaży powierzchni wystawowej targów na dzień 27 maja 2014r. są pozytywne. Organizatorzy odnotowali wzrost udziału w salonie firm z Francji i lekki spadek liczby firm międzynarodowych spowodowany pewnymi opóźnieniami w rejestracji niektórych stałych wystawców targów MIDEST.

Biorąc pod uwagę stoiska zbiorowe organizatorzy odnotowali powrót na targi Bretanii, która po … 14 latach nieobecności zarezerwowała stoisko wielkości 200m². Udział w targach potwierdziły także inne regiony Francji, które co roku uczestniczą w naszej imprezie. Jeśli chodzi o  wystawców z zagranicy Maroko zwiększyło powierzchnię wystawową swojego stoiska o 40% w porównaniu z zeszłoroczną edycją. Tunezja jako gość honorowy targów także będzie silnie reprezentowana. Czechy będą miały większe stoisko niż przed rokiem, zaś Węgry powracają na targi po zeszłorocznej nieobecności.

Powierzchnia sektorów targowych będzie o 13% większa w porównaniu z edycją 2013. Wzrost odnotowały głównie sektory tworzyw sztucznych (+50%) i elektroniki. W targach wezmą udział firmy będące liderami obu tych gałęzi przemysły. Sektory obróbki powierzchni, obróbki na automatach tokarskich i usług także zwiększyły swoją powierzchnię. Sektor cięcia metali będzie zajmował podobną powierzchnię co w 2012 roku, ponieważ odnotował lekki spadek w porównaniu z rekordową edycją 2013. Sektor półproduktów i wykończenia odnotował lekki spadek, gdyż część wystawców bierze udział w targach co dwa lata. 

Organizatorzy targów MIDEST dużą wagę przywiązują do rozwoju sektora tekstyliów technicznych, maszyn specjalnych i produkcji dodatkowej.

Tunezja i lotnictwo w centrum zainteresowania targów

Targi MIDEST, które przede wszystkim pełnią rolę platformy spotkań biznesowych, stanowią także dla wystawców i odwiedzających ważne źródło informacje na temat zmian zachodzących na światowych rynkach.

W tym roku w centrum zainteresowania targów będzie jeden z najdynamiczniej rozwijających się w Europie i na świecie sektorów – lotnictwo. Podczas salonu zostanie zorganizowany cykl konferencji i debat z udziałem ekspertów z tej dziedziny. Po raz pierwszy gościem honorowym imprezy będzie kraj z Afryki Północnej – Tunezja. 

Mocne strony targów i strona interetowa będąca ważnym źródłem informacji przez cały rok

Wśród licznych wydarzeń i animacji proponowanych odwiedzającym i wystawcom targów ważne miejsce zajmują nagrody « Trofea MIDEST » przyznawane najlepszym produktom z sektora kooperacji przemysłowej. Podczas salonu zaplanowano ponad sześćdziesiąt konferencji poświęconych najnowszym osiągnięciom technologicznym, strategicznym i gospodarczym. Po raz kolejny w ramach targów zorganizowany zostanie Sektor Technologiczny we współpracy z CETIM (Centrum Technicznym Przemysłu Mechanicznego).

W ciągu ostatnich lat targi MIDEST dążyły do tego, aby ożywiać sektor kooperacji przemysłowych przez cały rok, nie tylko w trakcie czterech dni trwania salonu. Według naszej wiedzy 50% internautów odwiedza stronę www.midest.com w okresie od stycznia do września. Całkowicie przebudowana w zeszłym roku strona internetowa targów dostarcza informacji na temat poszczególnych sektorów salonu. Organizatorzy postawili sobie za cel przekroczyć pułap 2 400 000 odsłon z 2013r. i 350 000 użytkowników (wzrost o 20% w porównaniu z 2012r.). Targi MIDEST systematycznie zwiększają swoją obecność na różnych portalach społecznościach. Mamy swoje profile na Viadeo (1 800 obserwatorów), Twitterze ( 1 200 obserwatorów), LinkedIn i  Facebooku.

Nowe osoby na czele targów

W oparciu o protokół podpisany w 1991r. pomiędzy organizatorami targów,  związkami zawodowymi i Francuska Izbą Przemysłowo Handlową co dwa lata prezesem targów Midest jest przedstawiciel związków lub Izby. W latach 2014-2015 prezesem targów będzie desygnowany przez związki zawodowe Patrick Munini, który zastąpi na tym stanowisku Jérôme’a Delabre.  Nowy prezes poza funkcją sprawowaną we Francuskiej Federacji Przemysłu Mechanicznego jest twórcą Mondragon Assembly, specjalizującego się w robotyce stosowanej w urządzeniach do montażu i prezesem   Amics-E&pi – związków zawodowych przemysłu obróbki i maszyn specjalnych.

Bez wątpienia nowy prezes będzie miał szereg okazji do pasjonującej wymiany poglądów z nowym dyrektorem targów MIDEST. Jean-François Sol-Dourdin stojący na czele Expoprotection – Międzynarodowych Targów Przeciwdziałania i Zarządzania Ryzykiem i APS – Alarmy Ochrona Bezpieczeństwo, przejął ster targów MIDEST od stycznia br. w charakterze dyrektora nowej Sekcji Przemysłu i Bezpieczeństwa. Zastąpił na tym stanowisku panią Sylvie Fourn, która podjęła inne wyzwania w Reed Expositions France, ale pozostaje nadal związana z targami MIDEST jako dyrektor sektora Przemysł, Konstrukcje, Ochrona Środowiska, Zdrowie i Bezpieczeństwo.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Termin targów: od wtorku 4 do piątku 7 listopada 2014 r.

Miejsce: Centrum Wystawowe Paris Nord Villepinte - Hall 6

Wystawcy 2013: 1 702 wystawców z 38 krajów

Sektory targów:

  • Obróbka metali
  • Obróbka tworzyw sztucznych, gumy, kompozytów,
  • Elektronika i elektrotechnika,
  • Mikrotechnika,
  • Obróbka powierzchni,
  • Usługi przemysłowe
  • Obróbka drewna,
  • Tekstylia techniczne,
  • Przegląd i konserwacja

Odwiedzający: 40 000 profesjonalistów z 70 krajów

Podobne artykuły