250 pracujących maszyn, zapełnione wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka, 500 wystawców, ponad 10 tysięcy branżowych zwiedzających - jednak nie tylko te liczby robią wrażenie w podsumowaniu przemysłowego cyklu Targów Kielce.
Pracujące maszyny, najnowocześniejsze technologie, 500 wystawców, 7 zajętych hal – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2022 roku zapowiada się rewelacyjnie. Kielecka fabryka spotkań rusza 5 kwietnia i będzie pełna nowości.
„W Krakowie, sercu Małopolski, gdzie historia styka się z nowoczesnością, przemysł nabiera tempa. Nie rodzi się w izolacji – powstaje tam, gdzie innowacja podaje rękę człowiekowi”.
Przemysłowy cykl spod znaku STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi powraca do tradycyjnego, wiosennego terminu. Przemysłowych specjalistów zapraszamy do Targów Kielce od 5 do 7 kwietnia 2022 roku.
Innowacje na miarę potrzeb Przemysłu 4.0 – tak można w skrócie określić temat przewodni konferencji technicznej „Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”, która odbyła się 16 maja 2018 r. w Rumii. To pierwsza konferencja organizowana przez Axon Media na w Gdyni i jednocześnie czwarta poświęcona tej tematyce w bogatym dorobku organizatora.
Bezpieczeństwo linii produkcyjnych i maszyn za sprawą dyrektywy 2006/42/WE przestało być indywidualną sprawą producentów i użytkowników. Niepokój Parlamentu Europejskiego oraz Rady wywołały rosnące koszty społeczne spowodowane licznymi wypadkami wywołanymi mierną jakością maszyn, jak i nieumiejętnym wykorzystaniem urządzeń w procesach wytwórczych. Tezy zawarte w dyrektywie dotyczą wszystkich, począwszy od organów państw członkowskich, producentów, właścicieli wyposażenia, na konsumentach kończąc.
Ministerstwo Rozwoju, przedstawiając projekt nowej ulgi podatkowej na robotyzację, rozpaliło wyobraźnię inwestorów i dostawców nowych technologii. Zgodnie z zapowiedzią rządu już od nowego roku przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych na rzecz automatyzacji stanowiska pracy.
Eksperci branżowi, liderzy sektora przemysłowego i przedstawiciele świata nauki ponownie spotkają się w studio nagraniowym Grupy MTP, aby w ramach drugiego odcinka ITM_talks porozmawiać o autonomii robotów i cyfrowej transformacji firm w niepewnych czasach. Dyskusja będzie transmitowana na żywo już 8 września o godz. 11:00.
Żywa dyskusja, ciekawe wnioski i przemyślane rekomendacje – tak w kilku słowach można podsumować premierowy odcinek cyklu ITM_talks. Druga edycja spotkania, które odbędzie się 8 września, zapowiada się równie interesująco. Weźmie w nim udział m.in. dobrze znany w Dolinie Krzemowej Adam Drewniany, były wiceprezes Tesla Motors. Podczas jesiennej dyskusji omówione zostaną kwestie dot. robotów autonomicznych oraz sytuacji w przemyśle po pandemii.
Konferencja Robotech…to jedna z najważniejszych konferencji na polskim rynku w dziedzinie robotyki i nowych technologii.
Ostatnia z serii książek, przygotowanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN z cyklu ROBOTYKA, przekazuje Czytelnikowi nowoczesną i aktualną wiedzę dotyczącej jednej z najbardziej rozwijających się technologii XXI wieku. Podręcznik zatytułowany Programowanie robotów przemysłowych systematyzuje w jednym tomie szeroką, choć trudno dostępną wiedzę z zakresu programowania robotów.
16 maja w Gdyni odbędzie się Konferencja Techniczna „Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”. Wydarzenie dedykowane jest dla osób, które chcą zdobyć nową wiedzę z tego obszaru i wdrażać innowacyjne rozwiązania.
Universal Robots, duński producent uniwersalnych robotów przemysłowych, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Przemysłowych MSV w Brnie zaprezentował trzecią generację lekkich robotów UR5 oraz UR10.
Druga edycja Dni Otwartych firmy Technologie Formowania Metali to wydarzenie, jakie miało miejsce od 15 do 17 października w siedzibie TFM.
To pierwsza książka przygotowana przez wydawnictwo naukowe PWN z cyklu ROBOTYKA, wprowadzająca Czytelnika w arkana nowoczesnej wiedzy dotyczącej jednej z najbardziej rozwijających się technologii XXI wieku.