Artykuł Dodaj artykuł

Przygotuj swój dom na pierwsze promienie słońca. Wiesz, jakie rolety wybrać?

Początek kalendarzowej wiosny to już właściwy czas, abyś przyjrzał się popularnym systemom przesłon okiennych i wybrał te, które wpisują się w twoje oczekiwania. Przeczytaj i sprawdź, jakie rolety będą odpowiednie do salonu, pokoju dziecięcego i sypialni.

Przygotuj swój dom na pierwsze promienie słońca. Wiesz, jakie rolety wybrać?Początek kalendarzowej wiosny to już właściwy czas, abyś przyjrzał się popularnym systemom przesłon okiennych i wybrał te, które wpisują się w twoje oczekiwania. Przeczytaj i sprawdź, jakie rolety będą odpowiednie do salonu, pokoju dziecięcego i sypialni.

Każde pomieszczenie wymaga innego rozwiązania

Na polskim rynku wyróżnia się przynajmniej 10 zróżnicowanych systemów przesłon wewnętrznych, a w tym m.in.: rolety plisowane, rolety typu Dzień i Noc, rolety rzymskie, austriackie, a także rolety wolnowiszące i dachowe.

Każda z tych przesłon charakteryzuje się innymi właściwościami funkcjonalnymi, mechanizmem zwijającym, przesłoną, a także walorami estetycznymi. Różnice są dostrzegalne także, jeśli spojrzeć na sam koszt zakupu oraz sposób pielęgnacji i poziom zaciemnienia.

Pytanie tylko, które z tych rolet będą właściwe do twojego domu?

Wybieramy rolety do nowoczesnego salonu

W salonie doskonale sprawdzą się klasyczne rolety wolno wiszące. Zamontujesz je inwazyjnie do ściany lub sufitu, a ze względu na szeroką gamę kolorystyczną, ich barwę możesz swobodnie dopasować do charakteru wnętrza.

„Wato wiedzieć: Rolety klasyczne uchodzą za jedne z najtańszych systemów przesłon okiennych, które możesz wykorzystać w domu”.

Poza tym – tego typu przesłony nie sprawiają większych trudności w pielęgnacji, są funkcjonalne i możesz wykorzystać je do zaciemnienia największych przestrzeni okiennych nawet do 2,5 metra wysokości. Z kolei jeśli zależy ci na 100-procentowym zaciemnieniu salonu, możesz zdecydować się na rolety klasyczne z tkaninami pokrytymi cienką warstwą gumy lub te odbijające promienie słoneczne.

Pewną przeszkodą w montażu tradycyjnych rolet wolnowiszących mogą okazać się okna z wbudowanymi wywietrznikami. Jeśli jakikolwiek element okna wystaje poza wnękę, wskazane jest zastosowanie specjalnych dystansów lub wybór innego systemu.

Inne rolety, które możesz zamontować w salonie: rolety plisowane, mini-rolety, rolety w kasecie.

Przesłony do pokoju dziecięcego to sztuka kompromisów

Rolety w kasecie będą odpowiednią propozycją do pokoju dziecięcego, bo łączą w sobie nie tylko wszystkie zalety rolet wolnowiszących, ale są też znacznie wygodniejsze w obsłudze, a na ich tkaninie przesłaniającej możecie wspólnie zdecydować o nadruku ulubionej postaci z kreskówek.

Wybieraj spośród rolet w kasecie samozwijające, które nie narażają dziecka na zaplątanie się w mechanizm koralikowy lub żyłkowy (szczególnie, jeśli twoja pociecha ma zaledwie kilka lat).

Możesz rozważyć zakup rolet o transparentnej tkaninie lub tej, która gwarantuje pełne zaciemnienie wnętrza; to odpowiednie rozwiązanie, jeśli pokój dziecka jest jednocześnie jego sypialnią.

Inne rolety, które możesz zamontować w pokoju dziecięcym: mini-rolety, rolety typu Dzień i Noc.

Zdrowy sen zapewnią rolety plisowane

Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji o zakupie rolet do sypialni, zdecyduj się na plisy. Tego typu system nie tylko wprowadzi charakterystyczne poczucie intymności, ale i skuteczni ochroni twoje oczy przed nadmiernym nasłonecznieniem w okresie wiosenno-letnim.

Poza tym plisy możesz zamontować także bezinwazyjnie wklejając je na ramę okna, a dzięki swojej charakterystycznej budowie, rolety nie ograniczają dostępu do klamki, tak jak ma się to w przypadku tradycyjnych modeli wolnowiszących. To także szczególnie ważne, jeśli wiosną i latem zasypiasz przy uchylonym oknie; tkaniny plis są sztywne i nie łopoczą podczas podmuchów wiatru.

Inne rolety, które możesz zamontować w sypialni: rolety typu Dzień i Noc, rolety w kasecie, verticale, rolety bambusowe.

Artykuł napisny we współpracy z Krakowską firmą DreamDesign - aranżacje wnętrz, która zajmuje się projektowanie i dekorowaniem wnętrz na terenie całej Polski.


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.