Artykuł Dodaj artykuł

Rekordowe Targi TOOLEX i WIRTOTECHNOLOGIA zakończone sukcesem!

11-10-2011, 02:00

 

Za nami rekordowa edycja targów branży obróbki metalu TOOLEX. Po raz kolejny targi odnotowały wzrost wszystkich parametrów. Dopisali zwiedzający, zadowoleni wystawcy reprezentujący ponad 500 światowych marek, deklarują chęć udziału w następnej – jubileuszowej już edycji targów.

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX swoją czwartą edycją, ugruntowały pozycję jako  najważniejsze spotkanie branży obróbki  metalu w jesiennym sezonie.

Natomiast Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA to impreza, która nie ma w kraju konkurencji i jest wyjątkową propozycją Expo Silesia dla branży wirtualizacji procesów przemysłowych.

Ponad pół tysiąca firm z całego świata zaprezentowało rozwiązania, znajdujące zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Można było obejrzeć światowej klasy maszyny w cyklu produkcyjnym, jak m.in. obrabiarki do obróbki ubytkowej i plastycznej, urządzenia do obróbki blach na zimno, do obróbki termicznej a także narzędzia profesjonalne najważniejszych międzynarodowych producentów oraz aparaturę kontrolno-pomiarową wiodących marek. W targach uczestniczyło 7 185 osób, w tym 5 748 zarejestrowanych specjalistów – konstruktorów, technologów, kierowników produkcji, dyrektorów i właścicieli firm.

Podczas targów TOOLEX wręczono medale dla najlepszych produktów. I tak w kategorii „OBRABIARKI” laureatami zostały firmy: Agie Charmilles Sp. z o.o. za Centrum Obróbkowe MIKRON HPM 600 HD oraz INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA za Modułową szlifierkę ścierno – elektroerozyjną MESO 25 CNC.
Medale w kategorii „NARZĘDZIA” trafiły do firm: Sandvik Polska Sp. z o.o., która otrzymała medal za Narzędzia z tłumieniem drgań SILENT TOOLS, a także przez TaeguTec Polska Sp. z o.o. za wysokowydajne narzędzie do frezowania z odsadzeniami 90º MILL RUSH, PŁYTKI 3PKT i 3PHT 10.., 15.. oraz 19… Pełna lista laureatów wraz z wyróżnieniami znajduje się na stronie Targów.

Targi WIRTOTECHNOLOGIA obfitowały natomiast w premiery urządzeń. Firma SMARTTECH przedstawiła światową prezentację skanera optycznego  Geomagic 3D,  a firma 3D SPACE po raz pierwszy w Polsce prezentowała stacjonarny skaner 3D typu HDI Advance firmy 3D3 Solutions. Grupa CadWorks natomiast przygotowała premierowy pokaz oprogramowania SolidWorks 2012.

Tegoroczne wydarzenie wspierali m.in. Polska Izba Motoryzacji, Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju, Politechnika Śląska oraz Naczelna Organizacja Techniczna. Targi WIRTOTECHNOLOGIA otrzymały patronat Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Akademii Nauk.

W trakcie targów odbywały się także seminaria i konferencje. Wśród nich ciekawe spotkanie „Łowcy Trendów” z firmą doradczą InnCo, a WIRTOTECHNOLOGII towarzyszył cyklu wykładów w ramach X jubileuszowego Forum Inżynierskiego Stowarzyszenia „ProCAx”.

Dziękując za wsparcie i aktywny udział Partnerów, Wystawców i odwiedzających, już dziś Expo Silesia zaprasza do udziału w piątej, jubileuszowej edycji Targów TOOLEX i WIRTOTECHNOLOGIA, w dniach 3-5 października 2012 roku.

Galeria:

galeria_41  

  

Zdjęcia

Podobne artykuły