Artykuł Dodaj artykuł

Zwiększanie wydajności z firmą N& N Nadratowski: optymalizacja przepływu pracy za pomocą systemów transportowych

Przemysł spożywczy to jedna z największych gałęzi gospodarki na całym świecie. Wszyscy polegamy na producentach żywności, oczekując świeżych, bezpiecznych i smacznych produktów.

Zwiększanie wydajności z firmą N& N Nadratowski: optymalizacja przepływu pracy za pomocą systemów transportowych

Przemysł spożywczy to jedna z największych gałęzi gospodarki na całym świecie. Wszyscy polegamy na producentach żywności, oczekując świeżych, bezpiecznych i smacznych produktów. Niezależnie od tego, czy mowa o wielkich koncernach, czy o małych rodzinnych przedsiębiorstwach, najistotniejszym czynnikiem sukcesu w konkurencyjnym środowisku jest efektywność procesu produkcyjnego. Można go znacząco usprawnić za pomocą nowoczesnych urządzeń dla przemysłu spożywczego, np. systemów transportowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się, dlaczego firma N&N Nadratowski jest liderem na rynku w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie.

Systemy transportowe na liniach produkcyjnych

Urządzenia dla przemysłu spożywczego, mają istotny wpływ na czas trwania całego procesu produkcji. Ich wykorzystanie ma zapewnić płynny przepływ produktów od jednego etapu pracy do kolejnego. W związku z tym stanowią bardzo ważny element linii produkcyjnej, ponieważ mają realny wpływ na wydajność pracy. Do wysokiej jakości elementów systemu transportowego zaliczyć można: podajnik słupowy, bądź kolumnowy, podajnik ślimakowy, podajnik taśmowy, podajnik typu „żyrafa”. Jak działają urządzenia z oferty N&N Nadratowski?

  • podajnik słupowy bądź kolumnowy - wyposażone w bardzo wytrzymały ocynkowany łańcuch oraz mechaniczny hamulec bezpieczeństwa, który stanowi dodatkową ochronę przed opadnięciem wózka w razie zerwania łańcucha. Przygotowany do obsługi standardowych wózków farszu, skrzyniopalet jak i innych nietypowych zbiorników. Urządzenie tego typu może być zamocowane do mieszałki, występować w wersji wolnostojącej (mocowanie do podłoża) lub w wersji jezdnej jako system załadunkowy dla urządzeń innych producentów. 
  • podajnik ślimakowy – wykorzystuje on spiralny ślimak do przesuwania materiałów wzdłuż cylindrycznej rury. Może działać pod różnymi kątami nachylenia oraz jest skuteczny przy przesuwaniu produktów o różnych konsystencjach. 
  • podajnik taśmowy – ma bardzo prostą zasadę działania, którą porównać można z taśmami sklepowym. Urządzenie składa się z taśmy wykonanej z odpowiedniego dla przetwórstwa spożywczego tworzywa, która przemieszcza materiały po określonej trasie. Zaletą tego systemu transportowego jest zdecydowanie uniwersalność – służy on do przemieszczania produktów o różnych kształtach i rozmiarach.
  • podajnik typu „żyrafa” – jak sama nazwa wskazuje, podajnik typu „żyrafa” ma pionowy, podłużny kształt. Przemieszcza produkty wertykalnie, w górę lub w dół za pomocą specjalnego mechanizmu. Zastosowanie tego rozwiązania na linii produkcyjnej to przede wszystkim oszczędność miejsca, gdyż przenośnik nie zajmuje zbyt dużo przestrzeni na podłodze, gdzie muszą zmieścić się inne maszyny.

Na czym polega fenomen podajników od firmy N&N Nadratowski?

N&N Nadratowski, projektując urządzenia dla przemysłu spożywczego, skupia się na innowacyjnym podejściu i funkcjonalności. Dzięki temu firma jest w stanie dostosować się do różnych potrzeb klientów, nawet tych bardzo wymagających. Możliwość płynnej regulacji prędkości oraz sterowania czujnikiem poziomu napełnienia leja to przykłady technologicznego zaawansowania na miarę XXI wieku. Dzięki temu można dopasować tempo przemieszczania się produktów do bieżących etapów produkcji. Taka pełna kontrola pozwala także uniknąć gwałtownych przyspieszeń lub zatrzymań przenośników, które mogłyby prowadzić do uszkodzeń produktów.

Podajniki od N&N Nadratowski są w 100% wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia trwałość i wytrzymałość sprzętu. Dzięki temu można go wykorzystywać także na liniach produkcyjnych, gdzie panują trudne warunki, np. chłód, wilgoć. Na etapie projektowania urządzeń, przemyślane zostały także aspekty higieny. Stal nierdzewna jest łatwa w czyszczeniu i dezynfekcji, co minimalizuje ryzyko przenoszenia się bakterii i zanieczyszczeń na przemieszczanych produktach.

Zwiększanie wydajności z firmą N& N Nadratowski: optymalizacja przepływu pracy za pomocą systemów transportowych

N&N Nadratowski – wiodący producent maszyn dla przemysłu spożywczego

Sprawdź, jak N&N Nadratowski może zrewolucjonizować Twój przemysł. Jesteśmy firmą, która może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem na rynku przemysłu spożywczego i zdobyliśmy zaufanie klientów dzięki jakości produktów oraz stałemu doskonaleniu technologii. Jako wiodący producent maszyn dla przemysłu spożywczego, w istotny sposób przyczyniamy się do wzrostu konkurencyjności naszych klientów. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia i skontaktuj się z nami już dziś. Razem możemy dokonać istotnych zmian na Twojej linii produkcyjnej.

Artykuł sponsorowany