Artykuł Dodaj artykuł

Owijarki do palet - jakie są ich rodzaje i czym się wyróżniają?

Owijarka do palet zalicza się do urządzeń, które pozwalają na szybkie i automatyczne owijanie palet folią stretchową. W ofercie produkujących je firm wyróżnić można ich kilka rodzajów, umożliwiając tym samym dopasowanie owijarki do własnych potrzeb. Czym się wyróżniają? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym tekście.

Owijarka do palet zalicza się do urządzeń, które pozwalają na szybkie i automatyczne owijanie palet folią stretchową. W ofercie produkujących je firm wyróżnić można ich kilka rodzajów, umożliwiając tym samym dopasowanie owijarki do własnych potrzeb. Czym się wyróżniają? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym tekście.

 

Owijarki do palet

Jak działa owijarka do palet?

Owijarki to urządzenia przeznaczone do owijania folią stretch, umożliwiające pakowanie palet przeznaczonych do transportu lub ich magazynowania. Dzięki ich zastosowaniu cały proces nie tylko przebiega sprawniej i dokładniej, ale również przynosi wiele oszczędności na tle finansowym. Sprzęt tego rodzaju zużywają znacznie mniejsze ilości folii do pakowania, niż wymaga tego pakowanie ręczne - dozują bowiem dokładnie takie ilości, jakie są potrzebne do kompleksowego zabezpieczenia wybranej palety. Dzieje się tak dzięki obecności specjalnych czujników, które są w stanie wykryć górną warstwę danej palety. Decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu, warto postawić na jakość, wybierając sprawdzonego dystrybutora. Owijarki do palet na Pakowarka.pl dostępne są w wielu wariantach, co ułatwia ich dopasowanie do własnych potrzeb.

Dostępne rodzaje owijarek do palet

Wśród dostępnych kategorii wyróżnić można owijarki półautomatyczne oraz automatyczne maszyny, przeznaczone do podpięcia pod linię produkcyjną. Jeżeli zaś chodzi o rodzaje owijarek, zaliczają się do nich owijarki samojezdne, pionowe i poziome. Pierwszy z rodzajów, owijarki samojezdne, sprawdzą się standardowe bądź zaawansowane urządzenia talerzowe. Wybierając odpowiedni model, należy wziąć pod uwagę rodzaj głowicy, za pomocą której wydawana jest folia stretch, pojemności baterii oraz typu panelu sterującego. Owijarki pionowe to wyposażone w maszt owijarki talerzowe, który porusza wózek z folią od góry do dołu - rodzaj ten stanowi najczęstszy wybór wielu osób potrzebujących tego typu urządzenia. Owijarki poziome dzieli się na automatyczne, półautomatyczne i manualne. Automatyczna owijarka pozioma wymaga asysty operatora wyłącznie w celu załadowania towaru na transporterze zasilającym, zaś półautomatyczna owijarka wymaga dodatkowo inicjacji startu. Urządzenia manualne potrzebują natomiast pełnej kontroli operatora.

Gdzie można kupić owijarki do palet?

Inwestycja w owijarkę pozwoli nie tylko przyspieszyć proces pakowania palet, ale także zaoszczędzić środki finansowe dzięki wykorzystywaniu przez urządzenie wyłącznie potrzebnych ilości folii streczowej. Podejmując decyzję o zakupie wybranego rodzaju, warto skorzystać z oferty licencjonowanego dystrybutora tego rodzaju urządzeń. Baza wiedzy o pakowarkach i maszynach pakujących z pewnością pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości oraz dobrać najlepszy rodzaj urządzenia.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.