Artykuł Dodaj artykuł

Oerlikon pomyślnie sfinalizował przejęcie Riri. Zajmuje pozycję lidera w branży luksusowych wyrobów metalowych

Oerlikon pomyślnie sfinalizował przejęcie Riri. Zajmuje pozycję lidera w branży luksusowych wyrobów metalowych.

Oerlikon pomyślnie sfinalizował przejęcie Riri, porozumienie zostało ogłoszone 16 grudnia 2022r.

 

Riri jest wiodącym dostawcą akcesoriów z powlekanego metalu dla branży mody luksusowej. Transakcja jest kolejnym, strategicznym krokiem uzupełniającym przejęcie Coeurdor przez Oerlikon w 2021 roku. Obecnie Oerlikon na rynku wyrobów markowych tworzy wiodącą platformę w zakresie luksusowych wyrobów metalowych. Wzrost zapotrzebowania na powłoki PVD, w połączeniu z dostępem do najnowocześniejszych technologii PVD firmy Oerlikon przyspieszą przejście branży dóbr ekskluzywnych na bardziej ekologiczną technologię PVD.

Oerlikon pomyślnie sfinalizował przejęcie Riri, zamek błyskawiczny,

„Transakcja pozwoli na wykorzystanie kompetencji Oerlikon w zakresie powlekania PVD do zastosowań na rynku towarów luksusowych” — powiedział Michael Suess, prezes wykonawczy. „Połączona wiedza specjalistyczna, najnowocześniejsza technologia i know-how na rynku towarów markowych sprawiają, że Oerlikon stanie się liderem rynku w tym sektorze. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z klientami i pomoc im w osiągnięciu bardziej zrównoważonego rozwoju”.

Renato Usoni, dyrektor generalny Riri, będzie kierował nowo utworzoną jednostką biznesową Oerlikon jako prezes Oerlikon Luxury. Riri będzie działać jako oddzielna firma w ramach dywizji Surface Solutions. Zamki błyskawiczne i guziki nadal będą sygnować marki Riri i Cobrax.

Artykuł został dodany przez firmę

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.

Oerlikon Balzers jest światowym liderem w zakresie wyprzedzających technologii powierzchni, które znacząco zwiększają wydajność i wytrzymałość narzędzi oraz komponentów. Rozwiązania oferowane przez Oerlikon przynoszą wiele korzyści dla użytkowników. 

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.