Artykuł Dodaj artykuł

Aluminium i metal - jak wygodnie obrabiać te materiały?

Interesujesz się majsterkowaniem? A może uwielbiasz spędzać czas w garażu i samodzielnie wykonywać prace związane z obróbką metali ciężkich lub aluminium?

Interesujesz się majsterkowaniem? A może uwielbiasz spędzać czas w garażu i samodzielnie wykonywać prace związane z obróbką metali ciężkich lub aluminium? W takim razie potrzebujesz profesjonalnych narzędzi i maszyn, które pozwolą Ci na realizowanie takich zadań. Dowiedz się więcej o tym, jakie akcesoria do tokarek oraz jakie narzędzia przydadzą się podczas ciężkiej pracy z obróbką metali.

Aluminium i metal – jak wygodnie obrabiać te materiały

W wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych, możesz znaleźć różnego rodzaju produkty, które przydają się do obróbki metalu lub aluminium. Niezbędne do takich prac są gwintowniki maszynowe, szczególnie jeśli tworzysz konstrukcje skręcane na śruby. Zanim kupisz konkretny produkt, sprawdź, czego tak naprawdę potrzebujesz, by wykonać odpowiednie otwory w metalowych pokrywach lub innych elementach konstrukcyjnych ze stali.

Gwintowniki – kiedy mogą się przydać i jakie są ich rodzaje?

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek prace związane z obróbką metali i aluminium w zaciszu swojego garażu, potrzebujesz przede wszystkim podstawowych maszyn oraz narzędzi. Oczywiście wszelkie żłobienia lub wcięcia w twardych materiałach, możesz wykonać przy pomocy tokarki. Taki sprzęt nie zawsze zmieści się w przydomowym garażu, dlatego warto wiedzieć, jakie akcesoria pozwolą na realizowanie takich prac – nawet bez wysoce zaawansowanego sprzętu przemysłowego.

Dostępne na rynku gwintowniki do metalu lub aluminium, możesz kupić w naprawdę wielu konfiguracjach. Zanim wybierzesz model gwintownika, musisz wziąć pod uwagę:

  • kierunek gwintu,
  • przeznaczenie – do aluminium, metalu, stali nierdzewnej, żeliwa, ekstremalnych zadań,
  • typ gwintownika – ręczny, maszynowy,
  • producenta,
  • rodzaj gwintu – rurowy, metryczny, calowy, drobnozwojowy.

Jaki sprzęt jest niezbędny do samodzielnej obróbki metali?

Jeśli chcesz zajmować się od czasu do czasu amatorską obróbką stali nierdzewnej, aluminium lub nawet żeliwnych elementów (najczęściej stosowane w motocyklach i samochodach), możesz wykorzystać zwykłą wkrętarkę o wysokiej mocy lub zainwestować w profesjonalną tokarkę. W tym przypadku wiele zależy od Twojego budżetu.

Oczywiście zakup gwintowników nie musi mocno obciążać Twojego domowego budżetu. Wystarczy, że zainwestujesz nawet kilkaset złotych w komplet gwintowników różnego typu, a będziesz w stanie wykonać niezbędne gwinty, otwory i nacięcia praktycznie w każdym materiale.

Gwintowniki manualne i maszynowe – kiedy mogą przydać się w garażu?

Profesjonalne i wytrzymałe gwintowniki, tak samo, jak inne akcesoria i wyposażenie garażu przydadzą się przede wszystkim wtedy, kiedy planujesz samodzielną naprawdę motocykla lub samochodu. W takich sytuacjach bardzo często dochodzi do tzw. zerwania gwintu zapieczonej śruby w bloku silnika. Finalnie bez gwintowników nie będziesz w stanie wykonać ponownego nagwintowania po rozwierceniu zapieczonej śruby. Podsumowując – zakup dobrej klasy kompletu gwintowników w wielu sytuacjach może uratować Cię z opresji, szczególnie jeśli na własną rękę remontujesz pojazdy mechaniczne.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.