Artykuł Dodaj artykuł

Uniwersalność pilarki szablastej - narzędzie do cięcia wszystkiego!

Pilarka szablasta, znana również jako lisica, to sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego profesjonalisty oraz majsterkowicza.

Pilarka szablasta

Pilarka szablasta, znana również jako lisica, to sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego profesjonalisty oraz majsterkowicza. Dzięki swojej przemyślanej konstrukcji urządzenie to może nie tylko szybko przeciąć większość materiałów budowlanych, lecz również doskonale sprawdzi się podczas remontów oraz prac rozbiórkowych.

Co to jest pilarka szablasta?

Pilarka szablasta Stanley Fatmax to w pewnym sensie ewolucja tradycyjnej piły ręcznej. Jednak w porównaniu do swojego manualnego pierwowzoru, brzeszczot lisicy wprawiany jest w ruch posuwisto-zwrotny przy pomocy wydajnego silnika elektrycznego. Zapewnia to znacznie szybsze cięcie materiałów, a także niemal całkowicie eliminuje zmęczenie operatora narzędzia.

Silnik elektryczny, w jaki wyposażana jest każda pilarka szablasta, umożliwia płynną regulację swojej prędkości obrotowej, a co za tym idzie, przekładni wprawiającej w ruch brzeszczot urządzenia. Najczęściej realizowane jest to poprzez stopniowe naciskanie spustu urządzenia, ułatwiając dopasowanie szybkości cięcia do parametrów obrabianego materiału lub specyficznych warunków panujących w miejscu pracy.

Pilarka szablasta

Jakie materiały może ciąć pilarka szablasta?

Dzięki mnogości dostępnych na rynku rodzajów akcesoriów tnących pilarka szablasta Stanley Fatmax jest w stanie poradzić sobie niemal z każdym wyzwaniem. Wystarczy tylko wyposażyć ją w odpowiedni brzeszczot.

Najpopularniejszym rodzajem są uniwersalne brzeszczoty wyprodukowane ze stali narzędziowej o wysokiej zawartości węgla. Dzięki nim możliwe stanie się łatwe obrabianie materiałów takich jak tworzywa sztuczne, płyty G-K oraz cienkie blachy. Lisica wyposażona w takie ostrze będzie niezastąpioną pomocą na każdym placu budowy, umożliwiając szybkie skracanie rur PCV, docinanie drewnopochodnych płyt konstrukcyjnych, a także przygotowywanie formatek gipsowo-kartonowych.

Pilarka szablasta z zamontowanym brzeszczotem wysokowęglowym sprawdzi się również podczas cięcia wszelkiego rodzaju drewna – zarówno ozdobnego, jak i konstrukcyjnego. Lisica pomoże także w przycinaniu zbędnych gałęzi drzew, wycinaniu uporczywych, zdrewniałych chwastów, a nawet małych drzew. Pilarka szablasta Stanley Fatmax może być również z powodzeniem stosowana do docinania bloczków z gazobetonu, pustaków oraz cegieł.

Jednak do realizacji bardziej wymagających zdań pilarka szablasta powinna zostać wyposażona w wysokiej klasy brzeszczoty bimetalowe lub kobaltowe. Dzięki nim narzędzie bez problemu poradzi sobie z twardymi metalami, prętami zbrojeniowymi, a nawet stalą konstrukcyjną.

Pilarka szablasta to niezastąpiona pomoc podczas prac wyburzeniowych

Piła lisica to narzędzie, którego zdecydowanie nie może zabraknąć podczas zadań budowlanych związanych z dużymi remontami lub rozbiórką budynków. Pilarka szablasta wyposażona w profesjonalny brzeszczot do prac wyburzeniowych umożliwi szybkie cięcie ścian działowych oraz drewnianych konstrukcji nośnych. Dzięki specjalnej konstrukcji ostrza, brzeszczot może bez problemu ciąć nie tylko drewno, lecz także osadzone w nim metalowe wkręty, kotwy lub gwoździe, bez ryzyka przedwczesnego wyłamania się zębów tnących. Szeroki przekrój pilarek szablastych w najlepszych cenach można znaleźć w sklepie internetowych Domitech.pl

Artykuł sponsorowany

Artykuł został dodany przez firmę


 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.