Artykuł Dodaj artykuł

Niebanalne sposoby na palety

Palety z roli stricte transportowej, urosły w ostatnich latach do miana mebli, czy wręcz dzieła sztuki.

Palety z roli stricte transportowej, urosły w ostatnich latach do miana mebli, czy wręcz dzieła sztuki. Paletę przerabiamy chętnie na zestaw mebli ogrodowych czy rabaty do roślin. Co ciekawego można zrobić z paletą, która od niedawna nie służy wyłącznie do przewożenia produktów?

palety niestandardowe

W sieci nie brakuje pomysłów na to, jak wykorzystać palety, na których zazwyczaj wozi się ciężkie przedmioty. Kiedy zrywamy list przewozowy, palety zyskują nowe życie. Możemy z nich zrobić zarówno proste akcesoria, jak i meble w dużych wymiarach. Nowością, która otwiera jeszcze więcej możliwości jest paleta niestandardowa. Czym się wyróżnia i jak można ją spożytkować?

Coraz popularniejsze palety niestandardowe

Zdecydowana większość palet, które można spotkać w obiegu transportowym ma wymiary 1200 x 800 lub 1200 x 1000. Z tych prostokątnych kształtów można potem zbudować ciekawą kanapę do ogrodu albo wygodny stolik kawowy. Oprócz tego coraz większym zainteresowaniem cieszą się palety niestandardowe. Paleta niestandardowa to produkt zaprojektowany z myślą o konkretnych towarach. Zarówno konstrukcja palety, jak i obrys palety idealnie nadają się do obsługi transportu popularnych przedmiotów w danych branżach. Bardzo dobrym przykładem, gdzie korzysta się z całej powierzchni palety niestandardowej jest sprzęt RTV/AGD. W przypadku np. lodówek stosuje się specjalną paletę niestandardową w kształcie kwadratu, co pozwala skuteczniej zaplanować przesyłki paletowe. Wysyłki palet niestandardowych zapewniają optymalne plany logistyczne w wielu branżach. Z racji dopasowanych kształtów, dużo łatwiej zapakować paletę niestandardową zarówno pod kątem wagi towaru, jak i tego, że jest to przedmiot o nieregularnym kształcie. Na koniec wystarczy owinąć paczkę folią stretch i zabezpieczyć taśmami transportowymi.

Palety niestandardowe - marzenie DIY

Jednocześnie paleta niestandardowa to marzenie fanów DIY. Nietypowy rozmiar zapewnia zupełnie nowe możliwości i pozwala na zaprojektowanie zupełnie nowych rzeczy z ponownie wykorzystanych materiałów. Z palet niestandardowych, które np. cechują się szczelnym układem żeberek, czyli tzw. paleta pełna, można stworzyć solidny stół, bez konieczności modernizacji blatu. Na takiej palecie można też bezpiecznie i wygodnie usiąść.

Paleta niestandardowa to również rozwiązanie idealne dla osób, które chcą stworzyć z palet dłuższe konstrukcje. Dostępne są m.in. palety w rozmiarach 2200 x 800, co daje zupełnie nowe możliwości, np. w kontekście budowy wygodnej ławy ogrodowej.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.