Artykuł Dodaj artykuł

Poszerz zakres aplikacji toczenia dzięki płytkom o nowej geometrii GUP-V firmy Kennametal

Poszerz zakres aplikacji toczenia dzięki płytkom o nowej geometrii GUP-V firmy Kennametal

Nowa geometria Beyond Evolution do profilowania rozszerza możliwości najlepiej sprzedającej się platformy do rowkowania i przecinania

Firma Kennametal wprowadza nową geometrię Grooving Universal Positive Profiling (GUP-V), rozszerzającą platformę płytek do rowkowania i przecinania Beyond Evolution. Dzięki dodaniu nowej, jednostronnej płytki w kształcie litery V, Beyond Evolution może teraz obsługiwać więcej zastosowań niż kiedykolwiek wcześniej i pozwala obniżyć koszty oprzyrządowania.

Poszerz zakres aplikacji toczenia dzięki płytkom o nowej geometrii GUP-V firmy Kennametal

Począwszy od rowkowania, odcinania, planowania i toczenia, teraz również do zastosowań związanych z profilowaniem: nowa płytka Beyond Evolution GUP-V.

- Od czasu wprowadzenia platformy Beyond Evolution, nadal koncentrujemy się na zwiększaniu jej wszechstronności, a nowa wielokierunkowa płytka do profilowania GUP-V nie jest tu wyjątkiem - powiedział Robert Keilmann, menedżer produktu z firmy Kennametal.

- Wraz z innymi geometriami płytek, użytkownicy mogą teraz rowkować, odcinać, planować i toczyć szeroką gamę materiałów za pomocą tylko jednego systemu narzędziowego. Mówiąc prościej, kiedy klient zaadaptuje Beyond Evolution do swoich potrzeb związanych z toczeniem, nie potrzebuje niczego innego. Taką wszechstronność zapewnia nowa geometria.

Wszystkie płytki Beyond Evolution są wyposażone w gniazdo Triple-V: Mocny chwyt z tyłu (1) oraz z góry i z dołu (2) zapewnia maksymalną stabilność, szczególnie podczas wielokierunkowego toczenia i profilowania.

Podobnie, jak wszystkie inne płytki Beyond Evolution, nowa płytka GUP-V do profilowania wykorzystuje opatentowaną konstrukcję gniazda Triple-V z kontaktem od góry, od dołu i z tyłu. Zapewnia to bardzo dużą sztywność, a w konsekwencji doskonałe wykończenie powierzchni i precyzję wymiarową, pozwalając przy tym uzyskać największą szybkość usuwania metalu. Więcej informacji: Beyond Evolution

Podobne artykuły