Artykuł Dodaj artykuł

Zastanawiałeś się jak tanio kupić kompresor?

Sprężone powietrze jest niezbędne do funkcjonowania zakładów produkcyjnych czy warsztatów, jest ono kluczowe do automatyki produkcji, zasilania linii technologicznych czy też narzędzi pneumatycznych.

Sprężone powietrze jest niezbędne do funkcjonowania zakładów produkcyjnych czy warsztatów, jest ono kluczowe do automatyki produkcji, zasilania linii technologicznych czy też narzędzi pneumatycznych. Stąd wcześniej czy później właściciel firmy lub pracownik odpowiedzialny za zaopatrzenie w środki produkcji stanie przed zadaniem wyboru odpowiedniej maszyny.

To zadanie z pozoru wydawać się może banalnie proste. Dysponując jedynie dostępem do internetu bez problemu jesteśmy w stanie wyszukać i kupić dosłownie wszystko - od sznurówek, przez elektronikę po urządzenia produkcyjne. Dodatkowo przy każdym produkcie dołączony jest obszerny opis produktu wraz z jego zaletami oraz szczegółową specyfikacją.

Zastanawiałeś się jak tanio kupić kompresor

W takich poszukiwaniach pomagają również portale specjalizujące się w porównywaniu cen u różnych dostawców. Jedyne co trzeba zrobić to wpisać odpowiednie zapytanie i od razu wyskoczy nam lista firm, które oferują dany produkt. Jednocześnie możemy zobaczyć w jakim sklepie cena jest najniższa. Istnieją również strony doradcze, które całkiem “bezinteresownie” doradzą nam w zakupie oraz przedstawią produkty zajmujące najwyższe miejsca w ich “obiektywnym” rankingu.

Jest też możliwość, aby samemu zbadać strony producentów lub dystrybutorów, jednak jest to czasochłonny proces dla niezwykle wytrwałych osób. Po takiej dogłębnej analizie oferty mamy już pewność, że wiemy wystarczająco dużo, aby wybrać właśnie ten produkt i wiemy gdzie kupić go najtaniej.

- Czy aby na pewno?

Młodsi czytelnicy mogą nie pamiętać, że ponad 20 lat temu w Polsce pojawiły się samochody azjatyckiego producenta, które wyróżniała bardzo okazyjna cena. Była na tyle spektakularna, że auta od razu zaczęły być rozchwytywane. Nic w tym dziwnego, przecież producent oferował kilkuletnią gwarancję, a w Polsce powstała duża sieć salonów sprzedaży oraz serwisów. Jednym słowem świetny samochód w niskiej cenie, a w dodatku z gwarancją. Pozostawało jedynie tankować i cieszyć się jazdą.

Z tym, że nie do końca… bo już po niedługim czasie okazało się, że samochody te mają ogromne zużycie paliwa, nie wszystko jest objęte gwarancją a serwis, jak i części są oszałamiająco drogie. Nikt nie liczył się z faktem, że zakup samochodu osobowego to nie tylko jednorazowy koszt zakupu, ale także jego utrzymanie.

Koszt zakupu urządzenia może wydawać się spory, jednak gdy podłączymy je do sieci i zaczniemy eksploatować, również ponosimy koszty. Wydajemy wtedy regularnie określoną sumę pieniędzy, a gdy dodamy całą kwotę wydaną w okresie żywotności urządzenia - np. przez 10 lat, okaże się, że wydatek za energię, materiały oraz naprawy to kilka razy więcej niż zapłaciliśmy za samo urządzenie.

Pamiętać należy, że kupując kompresor, płacimy jedynie małą część tego co przyjdzie nam zapłacić w trakcie użytkowania. Warto poradzić się specjalistów i przeliczyć koszty. Zapraszamy więc do kontaktu z nami - zajmujemy się profesjonalnym doradztwem w zakresie sprężonego powietrza od ponad 28 lat. Pomożemy wyliczyć oszczędności i doradzimy jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Podobne artykuły