Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Przegubowa drabina teleskopowa. Optymalne rozwiązanie dla ekip budowlanych

Drabina to podstawowe narzędzie w warsztacie budowlanym, bez którego wykonanie wielu prac nie byłoby możliwe.

logo KRAUSE

Drabina to podstawowe narzędzie w warsztacie budowlanym, bez którego wykonanie wielu prac nie byłoby możliwe. Każda grupa specjalistów ma swoje ulubione modele – malarze często jeszcze wierni są drabinie drewnianej, elektrycy wybierają dielektryczną, a fachowcy –  nade wszystko ceniący sobie funkcjonalność – na pierwszym miejscu postawią przegubową drabinę teleskopową. Jak żadna inna zapewni im komfort i bezpieczeństwo w wielu wymagających sytuacjach.

Przegubowa drabina teleskopowa. Optymalne rozwiązanie dla ekip budowlanychDrabina TeleVario - przegubowa, teleskopowa
fot. KRAUSE
Przegubowa drabina teleskopowa. Optymalne rozwiązanie dla ekip budowlanychDrabina przegubowa teleskopowa TeleVario z regulowanymi nogami
fot. KRAUSE
 

Wielofunkcyjność bez konkurencji

Co decyduje o wyborze drabiny? Z pewnością wysokość, waga, typ, ale i wyposażenie dodatkowe oraz cena. Jeśli nie zawęzimy kryteriów, wówczas oferta producentów robi się naprawdę ogromna. Jeśli jednak za główny cel postawimy sobie funkcjonalność, która w branży budowlanej jest na wagę złota, decyzja może być tylko jedna – przegubowa drabina. Jej konstrukcja pozawala na wykorzystanie zarówno jak model przystawny, wolnostojący, a nawet ergonomiczny pomost roboczy, który doskonale sprawdzi się podczas długotrwałych prac, także na schodach – wówczas warto sięgnąć po model teleskopowy, w którym długość każdej nogi można ustawiać indywidualnie. Do tego świetnie odnajdzie się jako uchwyt dystansowy, np. przy występach muru czy dachu, oraz podczas różnorodnych prac wokół domu – na grząskim, trawiastym podłożu oraz na schodach prowadzących do drzwi głównych lub z tarasu do ogrodu. Co więcej, kilka ergonomicznych akcesoriów dodatkowych może jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność urządzenia oraz bezpieczeństwo użytkowników w określonych sytuacjach.

Drabina teleskopowa – bezpieczeństwo na schodach

Budowlańcy w swojej pracy na co dzień napotykają schody – zarówno w przenośni, stawiając czoła trudnym zadaniom, jak i na placu budowy, kiedy prace wykonawcze obejmują wielopiętrowe budynki, w tym wysokie klatki schodowe. Wówczas przygotowanie robót, takich jak tynkowanie, malowanie czy instalacja oświetlenia, jest dla nich nie lada wyzwaniem. Z jakich urządzeń do prac na wysokości należy skorzystać, pytamy Marka Banacha, eksperta firmy KRAUSE, producenta drabin, pomostów i rusztowań. – W naszej ofercie jest kilka takich rozwiązań. Możemy wykorzystać w tym celu rusztowanie jezdne - pozwala na indywidualną regulację wysokości każdej ramy, dzięki czemu jedną ramę ustawimy na poziomie podłogi, a drugą stabilnie na wybranym stopniu. To rozwiązanie nie sprawdzi się jednak, gdy mamy do czynienia np. z krętą klatką schodową lub urządzenie chcemy postawić na dowolnych stopnicach. Wtedy warto wykorzystać specjalistyczny model przegubowej drabiny teleskopowej, wyposażonej w zintegrowany TeleSystem. To wyjątkowe rozwiązanie, które w szybki i prosty sposób pozwala na niezależną regulację długości każdej nogi tak, by stabilnie ustawić urządzenie na schodach – podpowiada Marek Banach.

Ergonomiczne rozwiązania systemowe

Drabina przegubowa to sprzęt, który za swoją budowę oraz różnorodność konfiguracji doceniany jest przez fachowców budowlanych. Ich konstrukcja, jak sama nazwa wskazuje, oparta została na systemie przegubów, które pozwalają łamać ją, uzyskując różne ustawienia. Czy łatwo jest ją obsłużyć? – Zdecydowanie tak! W oferowanych przez nas drabinach przegubowych serii STABILO dedykowanych profesjonalistom, za szybką i prostą obsługę odpowiadają opatentowane rozwiązania. Jest to po pierwsze System ClickMatic, który z łatwością pozwala regulować ruchomą część drabiny, dostosowując jej wysokość do aktualnych potrzeb. A po drugie – SpeedMatic, zapewniający łatwe i mocne ryglowanie, dzięki któremu wybrane przez nas ustawienie za każdym razem gwarantować będzie stabilność i bezpieczeństwo prac – wymienia ekspert KRAUSE.

Przegubowa drabina teleskopowa. Optymalne rozwiązanie dla ekip budowlanychDrabina przegubowa teleskopowa seria STABILO
fot. KRAUSE
Przegubowa drabina teleskopowa. Optymalne rozwiązanie dla ekip budowlanychDrabina przegubowa teleskopowa TeleVario z regulowanymi nogami
fot. KRAUSE
 

Proste przechowywanie, łatwy transport

Członkowie rkip remontowo-budowlanych cenią sobie narzędzia, które nie wymagają od nich użycia ogromnej siły, zarówno podczas pracy, jak i transportu. W swojej pracy stawiają więc chętnie na lekkie miarki i poziomice, kompaktowe wiertarki i szlifierki, a także drabiny aluminiowe – te są wyjątkowo lekkie i szybko się składają i rozkładają, przez co bez trudu pozwalają na przenoszenie między pomieszczeniami czy piętrami remontowanego domu. Pod tym względem drabiny przegubowe są bezkonkurencyjne – system przegubów pozwala złożyć nawet wysokie urządzenie do naprawdę niewielkich rozmiarów (drabina gwarantująca wysokość roboczą bliską 4,5 m pozwala złożyć się do długości zaledwie ok. 1 m), dzięki czemu z łatwością zmieścimy je do auta typu combi i przetransportujemy między placami budowy.

Podobne artykuły