Artykuł Dodaj artykuł

Szeroki wybór narzędzi stolarskich w sklepie NDAR

13-08-2019, 02:00

Każdy stolarz czy też zapalony majsterkowicz drewna do wykonywania swojej pracy potrzebuje odpowiednich narzędzi. Istotne jest, aby narzędzia były odpowiednio dobrane do potrzeb oraz umiejętności wykonawcy. Jeżeli nasze projekty oraz aspiracje opierają się na drewnie, potrzebujemy narzędzi wyspecjalizowanych do obróbki drewna.

Szeroki wybór narzędzi stolarskich w sklepie NDAR
Jeśli myślimy o stolarstwie meblarskim z materiałów drewnopodobnych, swoją uwagę powinniśmy skupić na narzędziach o innej specyfikacji. Mimo, że jest to jedna profesja, to w szczegółach oraz w charakterystyce wykonywanych usług, ukryte są nasze zapotrzebowania.

Solidne piły tarczowe

Wykonując prace stolarskie każdemu stolarzowi zależy na dobrej jakości cięcia danego materiału. To jak nasz materiał będzie wyglądał po cięciu jest uzależniony od tego, czy dobierzemy odpowiednie piły tarczowe oraz czy dane piły będą wykonane z właściwego materiału. Do cięcia materiałów drewnianych wykorzystywane są piły o charakterystycznej sprężystości stali, o odpowiednim kształcie oraz ilości zębów na tarczy. Jeżeli wykonujemy intensywne prace ciesielskie potrzebujemy piły, która odpowiednio odprowadza ciepło podczas cięcia i nie przegrzewa się pomimo pracy na wysokich obrotach.

W takim przypadku wykonawca powinien zwrócić uwagę na ilość zębów. Do szybkich prac ciesielskich w miękkim drewnie przeznaczone są piły o mniejszej ilości zębów. Jeżeli naszym produktem mają być meble wykonane z laminowanej płyty meblowej i zależy nam na wysokiej jakości ciętej krawędzi, powinniśmy dobrać piłę o dużej ilości zębów w kształcie trapezowo - skośnym. Od tego jak będzie cięła nasza tarcza oraz jak długo będzie ostra zależy również z jakiego materiału wykonany jest ząb. Dlatego warto postawić na tarcze, które posiadają zęby z węglika spiekanego o bardzo wysokiej jakości. Taki rodzaj wykonania daje nam długą żywotność narzędzia oraz odpowiednią jakość ciętego materiału. W takie właśnie tarcze możesz się bezproblemowo zaopatrzyć w sklepie z narzędziami https://www.sklep.narzedziawarszawa.pl/.

Szeroki wybór narzędzi stolarskich w sklepie NDAR

Elektronarzędzia do drewna

Trudno jest wyobrazić sobie pracę stolarza bez elektronarzędzi. Każdy stolarz powinien pomyśleć o jakości swojego sprzętu oraz o ergonomii pracy. W przypadku stolarstwa zawodowego jest to szczególnie ważne, lecz na rynku można znaleźć także produkty o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny przeznaczonych dla hobbystów pracy z drewnem.

W asortymencie stolarza na pewno nie powinno zabraknąć wkrętarek oraz wiertarko-wkrętarek. Najczęściej zasilane są one na baterie. Moc i wydajność baterii można dobrać do każdego rodzaju wykonywanej pracy.

Niezbędnym narzędziem jest też piła stołowa, która umożliwia docinanie materiału na dany wymiar. Przy pracach stolarskich często wykorzystywane są również pilarki tarczowe oraz zagłębiarki. Mogą one posiadać zintegrowane listwy prowadnicze, co pozwala na cięcie w linii prostej. Do obróbki drewna wykorzystuje się też frezarki górnowrzecionowe, szlifierki taśmowe, szlifierki cyrkulacyjne. Przy pracy w drewnie szczególnie potrzebne są strugi elektryczne. Jeżeli nasze prace stolarskie związane są z montażem, z pewnością musimy się też zaopatrzyć w wiertarki udarowe.

Stoły frezarskie i narzędzia pomiarowe

Dzięki frezarkom oraz różnokształtnym frezom mamy możliwość wykończenia drewna w bardzo ciekawy sposób. Jednak aby było to możliwe, potrzebujemy mieć możliwość odpowiedniego prowadzenia materiału. Na szczęście tę czynność umożliwiają nam stoły frezarskie oraz stoły robocze, które możemy nabyć w sklepie NDAR. Ten sklep w swoim asortymencie posiada np. stół WOLFRCAFT Mastercut 2500 PRO, do którego możemy modułowo podpinać różne elektronarzędzia - w tym właśnie frezarkę górnowrzecionową. Daje nam to możliwość ustawienia materiału w odpowiedniej, stałej odległości od frezu.

Narzędzia pomiarowe to również niezbędny asortyment każdego stolarza. Wśród nich można wyróżniamy m.in. miarki zwijane, które pozwalają nam zmierzyć stosunkowo duże powierzchnie, a przy tym są wygodne w użytkowaniu, gdyż z łatwością zmieścimy je w swojej kieszeni. Podczas pomiaru równie przydatne są drewniane miary składane, które dają nam dużą pewność obliczeń. Przy mierzeniu większych odległości niezbędne mogą okazać się dalmierze laserowe, które dają nam jeszcze bardziej precyzyjny pomiar.

Szeroki wybór narzędzi stolarskich w sklepie NDAR

Przyrządy do obróbki drewna

Jeżeli naszym celem staje się praca przy obróbce drewna powinniśmy zastanowić się nad wyposażeniem naszego warsztatu w odpowiednie przyrządy. Do obróbki drewna niezbędne są różnego rodzaju młotki. Młotki zróżnicowane są przede wszystkim ze względu na masywność oraz tworzywo obucha. Potrzebować będziemy również strugów ręcznych o różnej szerokości i nachyleniu noża. W wyposażeniu znaleźć się powinny też piły ręczne, brzeszczoty oraz pilniki, raszple i dłuta. Jeśli zaś myślimy raczej nie o meblarstwie, lecz o cięższej obróbce drewna takiej jak np. łupanie, to niezbędne będą łuparki do drewna zakończone odpowiednim świdrem.

Warto przyłożyć się do wyboru najlepszych dla nas narzędzi do drewna, gdyż odpowiednie dobranie tego typu sprzętu, w znacznym stopniu przyspieszy wykonywaną przez nas pracę.
Sprawdź ofertę narzędzi stolarskich: https://www.sklep.narzedziawarszawa.pl/pl/c/Narzedzia-stolarskie-i-ciesielskie-i-meblarskie/441

Akcesoria stolarskie - jakie warto mieć?

Praca stolarza nie byłaby możliwa bez odpowiednich akcesoriów stolarskich. Znajomość możliwości takich akcesoriów pozwala nam uporać się z problemami technicznymi, które często pojawiają się w decydujących momentach naszej produkcji. Bardzo przydatne są przyrządy do łatwego wykonywania połączeń kołkowych. Pozwalają bowiem na dokładne wyznaczenie miejsc, w których powinien zostać wykonany odwiert na kołek.

Producenci narzędzi (np. firma Wolfcraft) w swojej ofercie posiadają gotowe zestawy do połączeń kołkowych, które są spakowane do poręcznej skrzynki. Warto się w nie zaopatrzyć, ponieważ takie zestawy mogą zdecydowanie poprawić prędkość oraz precyzję naszej pracy.
Przy trasowaniu materiału pomocne są trasery takie jak: kątowniki, winkle, kątomierze oraz suwmiarki. Niezbędnymi akcesoriami dla stolarza są również ściski do drewna, które umożliwiają nam stabilizację obrabianego materiału. W swoim asortymencie najlepiej mieć ściski o różnej długości oraz sile docisku.

Dobrze jest się też zaopatrzyć w poziomice, które z pewnością przydadzą się podczas montażu wykonanych mebli, a także różnego rodzaju frezy. Tutaj mamy bardzo szerokie pole wyboru, gdyż istnieje wiele rodzajów frezów np. frezy trzpieniowe, za pomocą których stworzymy niezliczoną ilość wpustów, rowków czy połączeń.

Innymi przydatnymi narzędziami stolarskimi są głowice frezarskie, które można stosować zarówno do obróbki litego drewna jak i materiałów drewnopochodnych.

Szeroki wybór narzędzi stolarskich w sklepie NDAR

Noże do przycinarek i dłuta

Dłuta są narzędziami bez których nie można obejść się podczas pracy w drewnie. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Od dłut typowo stolarskich po dłuta snycerskie, używane do artystycznego rzeźbienia w małych powierzchniach drewna. Wykorzystując dłuto musimy wiedzieć do jakich zastosowań jest ono przeznaczone.

Jeżeli wykonujemy prace stolarskie w drewnie lub płycie meblowej, potrzebne nam będą dłuta stolarskie. Podczas wyboru tego typu narzędzi, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonana jest rękojeść oraz na jej kształt. Dłuto drewniane bez pierścienia na zakończeniu, to dłuto przeznaczone do pracy bez nadmiernego pobijania młotkiem i manewrowania jedynie za pomocą dłoni.

Otwornice i wiertła do drewna

Kiedy pojawia się potrzeba wykonania otworu w drewnie lub w materiałach drewnopochodnych, niezbędnym narzędziem jest otwornica do drewna. Otwornica do drewna zbudowana jest z wiertła centrującego oraz części zagłębiającej, wyposażonej w zęby. Od jakości i ostrości zębów zależy to, czy otwornica będzie w stanie wykonać równy otwór pozbawiony wyszczerbień.

W pracy stolarza niezbędne są też wiertła do drewna. Najlepiej wybrać takie, które są wykonane ze stali o wysokiej jakości, a ponadto dobrze naostrzone i posiadające trzpień z sześciokątnym zakończeniem. Daje nam to możliwość wiercenia nawet bez zacisku wiertarskiego.

Narzędzia sprawdzonych producentów

Sklep NDAR wychodzi naprzeciw każdemu wykonawcy pracującemu w branży stolarskiej, prezentując bardzo szeroki wybór narzędzi stolarskich. W ofercie znajdziemy m.in. różnego rodzaju elektronarzędzia i akcesoria do drewna. Asortyment tego sklepu stanowią narzędzia sprawdzonych producentów, które od wielu lat cieszą się niesłabnącym uznaniem zarówno wśród zawodowych stolarzy jak i hobbystów pracy z drewnem.

Podobne artykuły