Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

NX RAPID CAD

Moduł NX RAPID CAD to autorski pakiet firmy CAMdivision rozszerzający aplikację NX CAD oraz NX DRAFTING o dodatkowe funkcjonalności oraz w pełni z nimi zintegrowany.

Moduł NX RAPID CAD to autorski pakiet firmy CAMdivision rozszerzający aplikację NX CAD oraz NX DRAFTING o dodatkowe funkcjonalności oraz w pełni z nimi zintegrowany. W skład  NX RAPID CAD wchodzą operacje usprawniające prace zarówno z pojedynczymi częściami, całymi gotowymi podzespołami jaki i dokumentacją płaską. Zbiór funkcjonalności zawartych w NX RAPID CAD został dobrany na bazie doświadczenia naszego działu technicznego jak i zarówno na sugestiach użytkowników oprogramowania NX.

NX RAPID CAD

REJESTRACJA NA WEBINAR: NX RAPID CAD

Pakiet NX RAPID CAD jest przeznaczona tylko i wyłączanie dla klientów firmy CAMdivision. Poniżej zostały opisane wybrane funkcje z pakietu „Części oraz operacje" NX RAPID CAD.

NX RAPID CAD

  • Funkcja „Folder" – otwiera oraz zaznacza dokładną lokalizacje zapisanego pliku w aplikacji „Eksplorator Windows"
  • Operacje „Zmień nazwę" – pozwala na bezpośrednią zmianę nazwy części roboczej jak i poszczególnych komponentów w złożeniu
  • Funkcja „Kopia części" – tworzy nie asocjatywną kopię części roboczej lub wybranego komponentu ze złożenia, zachowując oryginał

Opis wybranych funkcji z pakietu „Złożenia"

NX RAPID CAD, Opis wybranych funkcji z pakietu Złożenia

  • Opcji „Kopiowanie rodziny części do folderu złożenia" -kopiuje wszystkie elementy, które są stworzone za pomocą rodziny („elementy znormalizowane")części do głównego folderu złożenia.
  • „Spakuj złożenie" – pakuje wszystkie komponenty złożenia do jednego pliku .zip

NX RAPID CAD, Opis wybranych funkcji z pakietu Złożenia

Opis wybranych funkcji z pakietu „Masa"

Funkcja „Policz masę" – oblicza masę dla całego roboczego złożenia jak i wszystkich komponentów i dodaje do nich atrybut (nazwę atrybutu użytkownik może ustalić indywidualnie)

Opis wybranych funkcji z pakietu „Tabela rewizji 2D"

Za pomocą tych czterech operacji użytkownik jest w stanie stworzyć tabele rewizji, dodać adnotacje zmiany w tabeli. Utworzyć asocjatywne odnośniki przypisane do konkretnego symbolu rewizji i umieścić je w dowolnym miejsc na dokumentacji płaskiej. 

NX RAPID CAD, Opis wybranych funkcji z pakietu Tabela rewizji 2D

 

Artykuł został dodany przez firmę

CAMdivision Sp. z o.o.

CAMdivision Sp. z o.o. jest autoryzowanym, pierwszym w Polsce PLATYNOWYM partnerem handlowym SIEMENS PLM Software. Nasze portfolio obejmuje wachlarz rozwiązań SIEMENS PLM m.in. NX CAD/CAM/CAE, Solid Edge, Teamcenter, Tecnomatix.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły