Artykuł Dodaj artykuł

NR 3-4/2019 Świat Obrabiarek i Narzędzi

HURCO: OD OBRÓBKI 3-OSIOWEJ DO 5-OSIOWEJ  *  WALTER: innowacyjna technologia “two-in-one”  * 

W numerze 3-4/2019:

HURCO: OD OBRÓBKI 3-OSIOWEJ DO 5-OSIOWEJ  *  WALTER: innowacyjna technologia “two-in-one”  *  SIEMENS: Druk 3D w branży lotniczej  *  MARCOSTA: SZLIFUJEMY - DOCIERAMY – POLERUJEMY  *  Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D  *  DMG MORI: LASERTEC 30 SLM 2nd Gen.-Produkcja przyrostowa  *  Automatyczny proces obróbki końcowej  *  GF Machining Solutions = Wytwarzanie Addytywne  *  Wykorzystanie drukarki 3D w produkcji detali do kardiomonitorów?  *  RenAM 500M od Renishaw  *  Yamawa: Nowe gwintowniki dla branży motoryzacyjnej  *  Filtry oparów chłodziwa i mgły olejowej  *  SMART trendy na targach ITM Polska 2019  *  Prima Power: Night Train FMS  *  TOOLEX – NARZĘDZIE BIZNESOWEGO SUKCESU  *  VDW: Kurczą się zamówienia w niemieckiej branży obrabiarek  *  MOULDING EXPO 2019! Pięć wydarzeń towarzyszących  *  Wysoce elastyczne przewody Ethernet z certyfikatem UL 600 Volt dla Industry 4.0  *  INDUSTRYmeeting 2019 - nowa odsłona targów!  *  parts2clean 2019 - grono najlepszych przedstawicieli branży  *  Elektryku, miej prąd pod kontrolą!

NR 3-4/2019 Świat Obrabiarek i Narzędzi
Co nowego w numerze:

HURCO: OD OBRÓBKI 3-OSIOWEJ DO 5-OSIOWEJ

Oferując intuicyjnie obsługiwane sterowanie Max 5 oraz opcję importu modeli (Solid Model-Import-Option), HURCO ułatwia operatorowi frezowanie 5-osiowe. Łącznie HURCO oferuje pakiet opcji, który również osobom początkującym pomaga w szybkiej optymalizacji produkcji w ramach frezowania 5-osiowego.

WALTER: doceniona na całym świecie, innowacyjna technologia “two-in-one”

Już od 17 lat technologia o nazwie „two-in-one” opracowana przez firmę WALTER jest z powodzeniem wykorzystywana przez producentów narzędzi. Na czym dokładnie polega istota technologii firmy WALTER, której już od wielu lat nie udało się skopiować konkurencji?

SIEMENS: Druk 3D w branży lotniczej

Power Generation Services Siemensa był pierwszym działem w firmie stosującym druk 3D, wykorzystując go do produkcji końcówek palników do turbin gazowych oraz do produkcji łopatek turbin.

YAMAWA: Nowe gwintowniki dla branży motoryzacyjnej

Yamawa, światowy lider wśród producentów rozwiązań do gwintowania, wprowadza na rynek nowe gwintowniki MHSP zaprojektowane z myślą o poprawie wydajności gwintowania otworów ślepych w stali węglowej średniej twardości.

Filtry oparów chłodziwa i mgły olejowej

Mgła olejowa jest niebezpieczna dla zdrowia. Powoduje powstawanie śliskich powierzchni na podłogach i może doprowadzić do uszkodzenia obwodów elektrycznych i rozdzielnic.  Mgła olejowa może doprowadzić do zatkania szybów wentylacyjnych, co stanowi potencjalne zagrożenie pożarowe. Oficjalne wymogi stają się coraz bardziej rygorystyczne.

SMART trendy na targach ITM Polska 2019

Smart Industry, podobnie jak Industry 4.0 jest pojęciem, które obejmuje swoim zasięgiem zjawiska związane z cyfryzacją gospodarki, w szczególności przemysłu. Pojęcie to opiera się na trzech filarach: digitalizacji informacji, elastycznych i inteligentnych technologiach produkcji oraz nowoczesnej komunikacji – wszystko na poziomie hali produkcyjnej, skutkujące inteligentnymi, wydajnymi i responsywnymi działaniami.

Prima Power: Night Train FMS czyli elastyczny system produkcyjny

Coraz częstszym wymaganiem stawianym przed producentami jest zapewnienie optymalnej technologii dla dynamicznie i często zmieniających się potrzeb produkcyjnych. Dzisiejsza strategia produkcji komponentów powinna więc opierać się na dwóch kluczowych aspektach – oszczędności czasu i miejsca oraz elastyczności względem zmian.

MARCOSTA: SZLIFUJEMY - DOCIERAMY - POLERUJEMY

Firma MARCOSTA  MTC Sp. z o.o. – Tarnów umocniła swoją pozycję na rynku jako kompleksowy dostawca maszyn i urządzeń do precyzyjnej obróbki finalnej powierzchni. W ofercie naszej Firmy znajdują się zarówno wysoko dokładne szlifierki do płaszczyzn, wałków i otworów, jak też docieraczki, polerki i docieraczko-polerki znanej Firmy Lapmaster Wolters.

TOOLEX – NARZĘDZIE BIZNESOWEGO SUKCESU

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, została objęta Patronatem przez liczne branżowe i rządowe instytucje , które od lat wspierają Targi merytorycznie. Udział w wydarzeniu potwierdzili już liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego czy też narzędziowego.

Kurczą się zamówienia w niemieckiej branży obrabiarek

W czwartym kwartale 2018 r. zamówienia w niemieckim przemyśle obrabiarek spadły o 13% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zamówienia krajowe spadły o 28 procent.

Outsourcing procesów a korzystanie z agencji pracy tymczasowej

Rosnący problem z zapełnianiem braków kadrowych w Polsce sprawił, iż pracodawcy zaczęli sięgać po rozwiązania na zewnątrz swoich firm. Dzięki temu ogromną popularność zyskały usługi firm zajmujących się outsourcingiem procesów oraz agencje pracy tymczasowej.

Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D jako nowa kwalifikacja rynkowa w ZSK

DMG MORI: LASERTEC 30 SLM 2nd Gen. 
Produkcja przyrostowa metodą selektywnego stapiania laserowego (SLM)

Automatyczny proces obróbki końcowej

GF Machining Solutions = Wytwarzanie Addytywne

Wykorzystanie drukarki 3D w produkcji detali do defibrylatorów i kardiomonitorów?

Renishaw: RenAM 500M - Technologia wytwarzania przyrostowego do zastosowań przemysłowych

MOULDING EXPO 2019! Pięć wydarzeń towarzyszących

igus: Wysoce elastyczne przewody Ethernet z certyfikatem UL 600 Volt dla Industry 4.0

INDUSTRYmeeting 2019 - nowa odsłona targów!

parts2clean 2019 - grono najlepszych przedstawicieli branży

Elektryku, miej prąd pod kontrolą!

GT85 Polska zmienia nazwę na NOYEN

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.