Festool Polska
Majplast Monika Bijowska P.P.H.U.	IceTech Polska BODYCOTE POLSKA SP. Z O.O.

Artykuły - Wiadomości


 
Oferty sklepów internetowych z kompresorami - zdjęcie

Oferty sklepów internetowych z kompresorami

12-12-2019

W internecie znajdziesz wiele modelów sprężarek i kompresorów pochodzących od polskich oraz europejskich producentów, których nie znajdziesz w ofercie lokalnej. Sam decydujesz do modelu z odpowiednim ciśnieniem i pojemnością. Czy znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie w sklepie internetowym?

Czytaj więcej

 
Nowe frezy JC898 i JC899 zapobiegają rozwarstwieniom przy obróbce materiałów hybrydowych - zdjęcie

Nowe frezy JC898 i JC899 zapobiegają rozwarstwieniom przy obróbce materiałów hybrydowych

12-12-2019

Dla zakładów przemysłu lotniczego borykających się z problemami z wykonywaniem otworów i frezowaniem pakietów materiałów hybrydowych idealnym rozwiązaniem są nowe narzędzia Seco Tools: JC899 do wykańczania i JC898 do obróbki zgrubnej. Narzędzie wykańczające JC899 ma opatentowaną geometrię typu „dwa w jednym”, która eliminuje problemy z rozwarstwianiem i wyciąganiem włókien przy obróbce stosów materiałów takich jak polimer wzmacniany włóknem węglowym (CFRP) połączony z tytanem/aluminium.

Czytaj więcej

 
Zespoły smarujące K1-L NSK zwiększają wydajność działania prowadnic liniowych - zdjęcie

Zespoły smarujące K1-L NSK zwiększają wydajność działania prowadnic liniowych

12-12-2019

Nowo opracowany zespół samosmarujący K1-L to propozycja firmy NSK dla użytkowników oczekujących długotrwałego i bezobsługowego działania prowadnic liniowych. Zapewniając rozszerzone możliwości smarowania w stosunku do poprzedniego modelu K1 (wprowadzonego na rynek w 1996 r.), nowa generacja produktów przyczynia się do ochrony środowiska poprzez ograniczenie zużycia zasobów i energii związane z dłuższym okresem eksploatacji, mniejszym tarciem i zredukowanym zużyciem smaru. Nowe jednostki można już zamawiać bez ograniczeń.

Czytaj więcej

 
Książka: Podstawy zapisu konstrukcji - zdjęcie

Książka: Podstawy zapisu konstrukcji

11-12-2019

Niniejsza publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów wydziałów mechanicznych uczelni technicznych. Stanowi pomoc dydaktyczną do zajęć projektowych z takich przedmiotów jak: Podstawy Zapisu Konstrukcji, Rysunek Techniczny, Grafika Inżynierska, Podstawy Konstrukcji Maszyn.

Czytaj więcej

 
Książka: Drgania układów mechanicznych - zdjęcie

Książka: Drgania układów mechanicznych

11-12-2019

Analiza wpływu drgań na struktury mechaniczne ma duże znaczenie przy badaniu wytrzymałości dynamicznej konstrukcji i samego materiału konstrukcyjnego oraz zapewnieniu trwałości i niezawodności działania maszyn. To z kolei przekłada się na bezpieczeństwo funkcjonowania wielu systemów produkcyjnych.

Czytaj więcej

 
Szlifierka mimośrodowa Bosch GET 55-125 z napędem bezpośrednim dla profesjonalistów - zdjęcie
 
Książka: Drgania i hałas w inżynierii maszyn - zdjęcie

Książka: Drgania i hałas w inżynierii maszyn

10-12-2019

Publikacja ta, napisana przez profesora Politechniki Wrocławskiej – Wydział Mechaniczny, odnosi się do istotnych inżynierskich zagadnień dotyczących drgań maszyn oraz redukcji hałasu.

Czytaj więcej

 
13 grudnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Spawacza. Czy to popularny w Polsce zawód? - zdjęcie

13 grudnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Spawacza. Czy to popularny w Polsce zawód?

10-12-2019

Według kalendarza świąt nietypowych, na 13 grudnia przypada Ogólnopolski Dzień Spawacza.

Czytaj więcej

 
Czas aluminium nadchodzi  - zdjęcie

Czas aluminium nadchodzi

10-12-2019

W dziejach świata okres dominacji ma już za sobą kamień, brąz czy żelazo. Pora na aluminium – materiał nie tylko o szerokim zastosowaniu, ale przede wszystkim przyjazny dla środowiska.

Czytaj więcej

 
Automatyzacja stanowiska z prasą krawędziową - zdjęcie

Automatyzacja stanowiska z prasą krawędziową

09-12-2019

Automatyzacja odgrywa coraz większą rolę w branży przemysłowej. Nie tylko znacznie zwiększa efektywność i wydajność produkcji, ale i wiąże się z wymiernymi korzyściami dla przedsiębiorstwa. Chcąc ułatwić pracę operatora przy zaawansowanych maszynach oraz wyeliminować możliwość powstania ewentualnych błędów podczas obróbki detali, wynikającymi często z powtarzalności procesu, przedsiębiorcy wprowadzają do zakładów narzędzia, które mają poprawić nie tylko komfort pracy, ale i ją zoptymalizować.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2967

Najpopularniejsze tagi