google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 14.10.2019
  1 USD
  3.8958
  -0.0187
  1 EUR
  4.2969
  -0.0128
  1 CHF
  3.9104
  -0.0088
  1 GBP
  4.8998
  0.0069
  1 RUB
  0.0606
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Technologia VR, sztuczna inteligencja i przemysł 4.0. Wirtualne oblicze Targów SYMAS®/MAINTENANCE

  Kraków budzi zainteresowanie nie tylko turystów i koneserów sztuki, ale również zagranicznych biznesmenów z całego świata. Dzięki takim wydarzeniom jak Targi SYMAS®/MAINTENANCE miasto staje się ważnym  punktem na przemysłowej mapie Polski. Nadchodząca edycja, podczas której jednym z tematów będą technologie VR w przemyśle, odbędzie się w dniach 2-3 października w EXPO Kraków.

  Czy targi o wąskiej tematyce wpływają na życie krakowian?

  Technologia VR, sztuczna inteligencja i przemysł 4.0 Wirtualne oblicze Targów SYMAS®/MAINTENANCE

  Choć targi kierowane są do wąskiej grupy specjalistów branży przemysłowej, przyczyniają się do rozwoju całego regionu. W Targach SYMAS®/MAINTENANCE bierze udział kilka tysięcy fachowców. Przyjeżdżają do Krakowa z różnych części świata: w tym roku udział potwierdziły firmy z Austrii, Czech, Danii, Holandii, Niemiec, Słowacji, USA, Węgier i Włoch.  – Nasi goście szukają zakwaterowania w hotelach, korzystają z bogatej oferty gastronomicznej miasta oraz z sieci taksówek. Tym sposobem korzyści z targów czerpią nie tylko ludzie związani z przemysłem – mówi Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.

  Marka sama w sobie

  Technologia VR, sztuczna inteligencja i przemysł 4.0 Wirtualne oblicze Targów SYMAS®/MAINTENANCE

  Targi SYMAS®/MAINTENANCE to unikat w skali nie tylko Polski, ale i Europy. W pierwszej edycji wzięło udział 43 wystawców, a po 9 latach odnotowano prawie 500% wzrost. Organizatorzy zapewniają, że i w tym roku statystyki poszybują w górę. Jedno jest pewne. Na Zwiedzających czekają liczne nowości produktowe oraz aż 40 godzin fachowych i przede wszystkim praktycznych warsztatów i prelekcji.  - Siła Targów SYMAS®/MAINTENENCE polega na tym, że zarówno Wystawcy jak i Zwiedzający otrzymują to, na czym zależy im najbardziej. Pierwsi są zadowoleni, że ich stoiska odwiedzają decydenci. Drudzy, że znajdują produkty i rozwiązania, których poszukują. Oprócz konkretnych kontaktów obie strony mogą skorzystać z fachowych porad, zdobyć konkretną wiedzę i propozycje usprawnień z najwyższej półki  – podsumowuje Arek Suter, Project Manager

  Technologia VR

  Technologia VR, sztuczna inteligencja i przemysł 4.0 Wirtualne oblicze Targów SYMAS®/MAINTENANCE

  Wirtualna rzeczywistość (VR) wkrada się w naszą codzienność. Coraz częściej mówi się o niej nie tylko w kontekście zabawy, ale i rozwoju człowieka. Ma ona dużo do zaoferowania w wielu dziedzinach m.in.: architekturze, marketingu, medycynie. Jej ogromny potencjał doceniła również branża przemysłowa. Jest to bowiem idealne narzędzie do symulacji i wizualizacji m.in.: niebezpiecznych warunków w zakładzie przemysłowym, działania drogiego lub trudnego w obsłudze sprzętu, a także procesów produkcyjnych. Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia VR, które są tańsze niż tradycyjne. Mają aktywną formę a uczestnicy podkreślają pełne skupienie podczas ich trwania. Dzięki VR możliwe jest wygenerowanie wirtualnego środowiska pracy. Takie rozwiązania cenią sobie szczególnie nowi pracownicy, którzy w ten sposób zdobywają fachową wiedzę i mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas bezpiecznych ćwiczeń. Technologia VR posiada jeszcze jedną zaletę - pozwala na wyeliminowanie błędów, które mogłyby doprowadzić do awarii. Organizatorzy Targów SYMAS®/MAINTENANCE trzymają rękę na pulsie, dlatego podczas tegorocznej edycji firmy EPIC VR i BHP VR zaprezentują w EXPO Kraków rozwiązania VR dla przemysłu. Nie zabraknie również specjalistycznych szkoleń.

  Sztuczna inteligencja

  Technologia VR, sztuczna inteligencja i przemysł 4.0 Wirtualne oblicze Targów SYMAS®/MAINTENANCE

  Do niedawna mówiliśmy o rewolucji w przemyśle, w której pierwszoplanową rolę odgrywała sztuczna inteligencja. To, co do wczoraj było nowością, dziś stało się koniecznością. W fabrykach na całym świecie coraz częściej stosuje się oprogramowanie nowej klasy, które wpływa na rozwój przemysłu. Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest w analityce. Pozwala na szybkie wprowadzanie innowacji, prognozowanie, wpływa również na decyzje i sposób rozwiązywania problemów. Przy tak rozwiniętej technologii pojawia się wiele pytań. Warto odwiedzić strefę workShops®, w której swą wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci.

  Przemysł 4.0

  Technologia VR, sztuczna inteligencja i przemysł 4.0 Wirtualne oblicze Targów SYMAS®/MAINTENANCE

  Koncepcja Przemysłu 4.0 stała się obecnie jednym z najgorętszych tematów dotyczących automatyzacji, cyfryzacji i robotyzacji.  To pomost między światem realnym a wirtualnym, ułatwiający komunikację między człowiekiem a maszyną. Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnego przemysłu organizatorzy Targów SYMAS®/MAINTENANCE przygotowali specjalną strefę tematyczną, skupiającą najnowsze rozwiązania i technologie dla przemysłu z zakresu Internet of Things.

  W dniach 2-3 października w EXPO Kraków spotkają się przedstawiciele niemalże każdej gałęzi przemysłu, aby wspólnie testować i omawiać szerokie zastosowanie najnowszych technologii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą bliżej poznać tajniki wirtualnego świata.

  Źródło:
  Targi w Krakowie Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Targi w Krakowie Sp. z o.o.

  Targi w Krakowie Sp. z o.o. są największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.