google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wylewka betonowa do warsztatu – o czym trzeba pamiętać?

  Wylewka betonowa do warsztatu – o czym trzeba pamiętać?

  W pomieszczeniach domowego użytku, np. w salonie, kuchni czy łazience, podłoga jest najczęściej pokryta warstwą wierzchnią: wykładziną, panelami lub płytkami. Takie rozwiązania są nie tylko praktyczne, ale też estetycznie się prezentują. Niestety, o ile wymienione materiały dobrze sprawdzają się w domu, o tyle nie będą dobrym rozwiązaniem w warsztatach, bo są zbyt delikatne.

  W miejscu pracy, należy zastosować posadzki, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i działanie środków chemicznych, a jednocześnie, nie będzie problemów z utrzymaniem ich w czystości. Optymalne rozwiązanie to wylewka betonowa.

  Wylewka betonowa – do mieszkania i warsztatu

  Mianem wylewki betonowej określane są: podkład podłogowy, umieszczany w mieszkaniu, posadzka w warsztacie lub garażu, ale też – warstwy dociskowe na balkonach czy tarasach zewnętrznych. Mimo tej samej nazwy, w zależności od miejsca w którym znajdzie się wylewka, należy ją wykonywać z innych materiałów. Wszystko po to, by spełniała określone właściwości.

  Kruszywem dla wylewki betonowej może być piasek, żwir, grys lub drobna mieszanka z kruszywa naturalnego lub łamanego. Podkład betonowy jest wykonywany na ogół z betonu klasy C16/20 lub C20/25, a jego konsystencja jest gęstoplastyczna lub półsucha. Beton C20/25 ma zdecydowanie większą wytrzymałość na ściskanie od podkładów wykonanych z tzw miksokreta. Warto przy tym pamiętać, że wylewki betonowe wymagają takich samych zabiegów pielęgnacyjnych, jak cementowe.

  Wylewka betonowa do warsztatu

  Podłoga w warsztacie jest nieustannie eksploatowana, dlatego musi być solidnie wykonana z trwałych materiałów. Tylko wtedy, posłuży w dobrym stanie przez wiele lat. Posadzkę w magazynie czy warsztacie można wykończyć na wiele sposobów, które będą się różnić ze względu na użyte materiały oraz ich właściwości. Najczęściej wybierane są wylewki betonowe do warsztatu: https://betonnadom.pl/posadzki/posadzki-przemyslowe/. Sporą popularnością cieszą się posadzki z betonu posadzkowego, zbrojonego włóknem rozproszonym, które można wykonywać bezpośrednio na gruncie.

  Betony posadzkowe produkowane są w klasie C20/25 lub wyższej, o grubości od 8 do 22 cm. Takibeton świetnie posłuży za bazę pod ułożenie posadzki, ale też, z powodzeniem może samodzielnie pełnić funkcję posadzki do magazynu. W drugim przypadku, wystarczy ją jedynie odpowiednio zawibrować, wypoziomować i wyszlifować lub zatrzeć z posypką mineralną. Taka betonowa posadzka, doskonale sprawdzi się w warsztacie, bo jest trwała i mocna, a koszty utrzymania i ewentualnych napraw są niewielkie. Z kolei, jeśli chodzi o wygląd betonowej wylewki, to jego specyficzna estetyka z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom industrialnych wnętrz.

  Posadzka betonowa – jak ją zabezpieczyć?

  Zbrojona wylewka betonowa to podłoże, które może być z powodzeniem użytkowane, jako samodzielna nawierzchnia. Wystarczy ją jedynie wcześniej odpowiednio wygładzić i zaimpregnować. Jednak najczęściej, wylewka jest traktowana jako baza do ułożenia warstwy wykańczającej. Najczęściej układa się na niej posadzkę. Wszystko dlatego, że w wersji surowej, wylewka jest narażona na szybszą degradację, pylenie i wycieranie. Jak ją przed tym ochronić? Najczęściej stosuje się w tym celu zatarcie materiałem mineralnym i zabezpieczenie polimerowymilub żywicznymi impregnatami.  Tak zabezpieczona warstwa posadzkowa, będzie szczególnie przydatna w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, ponieważ jest odporna na ścieranie i działanie chemikaliów.

  Posadzkę betonową można zabezpieczyć również na inne sposoby. W celu zmniejszenia jej chłonności, można ją pomalować specjalną farbą do betonu: akrylową lubepoksydową.

  Artykuł sponsorowany

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.