google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zrób to sam, czyli hobby majsterkowicza

  Zrób to sam, czyli hobby majsterkowicza

  Majsterkowanie pomaga odpocząć po pracy, zrelaksować się i złapać dystans. To również pożyteczne hobby, w którym tworzone przedmioty można wykorzystać we własnym mieszkaniu, lub podarować jako prezent. Nic dziwnego, że moda na  handmade i DIY (do it yourself) jest coraz większa. Bardzo pomaga w tym Internet, który zapewnia wprost nieskończoną liczbę wzorów i inspiracji.

  Nie wiesz jak zabrać się za majsterkowanie i własnoręczne wykonywanie przedmiotów? Przeczytaj nasz krótki tekst i przekonaj się jakie to proste i gdzie szukać pomocy.

  Spokojnie - masz internet

  I choć w obecnych czasach każda kobieta i mężczyzna może robić co chce, bez odwoływanie się do jakichkolwiek stereotypów, to jednak warto aby w domu znajdował się zestaw podstawowych narzędzi. Szczególnie, że wykonanie podstawowych czynności i usług, jakie wymagały kiedyś wezwania przysłowiowej „złotej rączki” jest bardzo łatwe. Dlaczego? Ponieważ Internet zmienił wszystko. Liczba poradników, przewodników i instrukcji w sieci po prostu przytłacza. Trudno znaleźć temat, lub domową usterkę, której rozwiązania nie znajdziesz, nie tylko w formie spisanego poradnika, ale również filmu wideo. Z ciekawości wpisałem właśnie w YouTube: „Jak wymienić uszczelkę w kranie?”, obejrzenie choć połowy z wyświetlonych w wynikach filmików, zajęłoby mi mniej więcej tyle czasu, co samodzielne wykończenie całej łazienki (łącznie z położeniem płytek w mozaikę!). Dlatego nie bój się najprostszych prac. Obejrzyj, przeczytaj, zachowuj się zgodnie zaleceniami (zakręć dopływ wody!), a wszystko będzie dobrze. W razie czego zawsze zdążysz wezwać fachowca, a zaoszczędzone pieniądze możesz wydać choćby na kolejne narzędzia, jeśli spodobało się ci to co robiłeś.

  Kup narzędzia i znajdź sobie miejsce

  Co zatem zrobić, aby poczuć się jak Adam Słodowy (dla młodszych czytelników przypominamy, że był to autor niezwykle popularnego programu „Zrób to sam” nadawanego ponad ćwierć wieku w TVP)? Po pierwsze: musisz kupić narzędzia. Nie potrzebujesz od razu całego garażu pełnego różnych rozmiarów narzędzi, za pomocą których można naprawić atomową łódź podwodną. Na początek wystarczy podstawowy zestaw (w popularnym serwisie z gadżetami www.opengift.pl kosztuje on około 40 zł - sprawdź tutaj). Co jeszcze? Ciągle popularne są szwajcarskie scyzoryki (nie wypada nie wspomnieć tu o królu kreatywności, który spopularyzował je na całym świecie, czyli słynnego MacGyvera), dzięki którym, podstawowe narzędzia możesz mieć zawsze pod ręką, a dokładnie w torbie, lub plecaku. Po drugie znajdź w mieszkaniu miejsce, gdzie będziesz mógł zamknąć się i w spokoju oddać się swojemu hobby (może garaż, lub piwnica).

  Robiąc sam oszczędzasz

  Samodzielne wykonywanie prostych napraw, oraz tworzenie własnych przedmiotów (jak proste meble, ozdoby, czy rękodzieło), to nie tylko relaks, ale również oszczędność pieniędzy. Wystarczy sprawdzić ile kosztuje najprostsza usługa wykonana przez fachowca, aby przekonać się, że wykonywanie samodzielnie prostych napraw, to realne pieniądze. Oczywiście, nikt nie namawia was, aby od razu zajmować się całą instalacją elektryczną w domu, lub rozbierać na części pierwsze pralkę, w której bęben za głośno chodzi. Jednak własnoręczna wymiana uszczelki, lub konserwacja grzejników po sezonie, to dość proste prace, które potrafią za pierwszym razem dać dużo satysfakcji, że udało się nam to zrobić samemu.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.