google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Stal jakościowa 40NiCrMo7 - właściwości i zastosowanie

  W przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystywane są liczne maszyny, które usprawniają pracę i umożliwiają produkcję masową. Ich sprawne działanie jest zależne od materiałów, z których są wykonane, dlatego stal jakościowa 40NiCrMo7 ma szczególne znaczenie w budowie maszyn produkcyjnych. Dowiedz się więcej na jej temat.

  Stal jakościowa 40NiCrMo7 - właściwości i zastosowanie

  1. Stal jakościowa 40NiCrMo7 - jakie jest jej zastosowanie?
  2. Właściwości stali jakościowej


  W przemyśle stosowane są specjalne rodzaje stali, dzięki którym maszyny produkcyjne są sprawne przez dłuższy czas, a ich części eksploatacyjne są odporniejsze na uszkodzenia. Stal jakościowa 40NiCrMo7 jest stosowana w wielu firmach, dlatego warto poznać jej właściwości.

  Stal jakościowa 40NiCrMo7 - jakie jest jej zastosowanie?

  Stal jakościowa 40NiCrMo7 jest przystosowana do użycia w maszynach, w których części są narażone na silne uderzenia, skręcanie oraz drgania. Stal odporna na skręcanie działa niezawodnie nawet w tych urządzeniach, w których odpowiednia udarność wyrobu ma szczególne znaczenie. Materiał cechuje się możliwością wykorzystania w temperaturach dochodzących do 450 stopni Celsjusza, dlatego może być wykorzystywane w przemyśle lotniczym. Stal jakościowa jest używana między innymi do produkcji podzespołów turbin oraz w silnikach spalinowych.

  Ze stali jakościowej 40NiCrMo7 wykonuje się części takie jak: wały korbowe, części sterujące, wirniki jednotarczowe, osie, elementy pras i pomp, koła zębate, bębny turbin parowych oraz piasty śmigieł. Ponadto można z nich wykonać części sterujące. Stal 40NiCrMo7 i AISI 4340 jest zatem niezastąpiona w wielu gałęziach przemysłu lekkiego i ciężkiego, gdzie spełnia wszystkie wymogi dotyczące materiałów, które pracują pod wysokim obciążeniem.

  Właściwości stali jakościowej

  Stal na osie i stal na wały w maszynach produkcyjnych, silnikach spalinowych oraz na części samolotowe musi spełniać określone wymagania jakościowe. Przede wszystkim jest odporna na skręcanie i temperatury do 450 stopni Celsjusza. Hartowanie stali jakościowej odbywa się w oleju o temperaturze 810-840 stopni Celsjusza, natomiast odpuszczanie - w temperaturze 550-650 stopni. Taka stal działa bez zarzutu w przypadku pracy ciągłej, jest odporna na kruszenie, gniecenie, skręcanie i uszkodzenia innego typu. Szczególne właściwości stali jakościowej zależą również od jej rodzaju, gdyż materiał jest przygotowywany z różnych stopów o nieco odmiennych cechach. Dzięki temu stal jakościową można przystosować do nietypowych potrzeb przedsiębiorstwa produkcyjnego.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.