google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Remont domu – jakie narzędzia wybrać?

  FESTOOL logo

  Narzędzia remontowo-budowlane marki Festool

  Remont domu to duże wyzwanie, które wymaga od wykonawcy zaangażowania i znajomości sztuki budowlanej. Nie znaczy to jednak, że nie możemy sami wykonać wielu prac remontowych. Wręcz przeciwnie, możemy z powodzeniem samodzielnie przeprowadzić całą renowację mieszkania. Ważne jest, abyśmy wyposażyli się w odpowiednie narzędzia, które pomogą nam właściwie wykonać wszystkie niezbędne prace.

  Narzędzia remontowo-budowlane marki Festool

  Bezpyłowe szlifowanie gładzi

  Prawie każdy remont wiąże się z malowaniem ścian i sufitów. Wcześniej należy je do tego odpowiednio przygotować – przede wszystkim nałożyć gładź gipsową i ją wyszlifować, uzyskując w ten sposób gładką i równą powierzchnię, konieczną do aplikacji farby. O ile nakładanie gładzi nie jest czynnością skomplikowaną, o tyle jej szlifowanie wiąże się już z pewnymi trudnościami. Czynność tę musimy przeprowadzić w taki sposób, aby w efekcie uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Dlatego potrzebujemy w tym celu odpowiedniego narzędzia – szlifierki.

  Idealnym rozwiązaniem jest szlifierka do ścian i sufitów PLANEX easy od marki Festool. To wysokiej jakości szlifierka przegubowa z napędem bezpośrednim przeznaczona do prac przy suchej zabudowie. Dostępna jest w zestawie z odkurzaczem AutoClean, który automatycznie odsysa powstający w trakcie szlifowania pył. Takie rozwiązanie skutecznie chroni użytkownika przed wdychaniem szkodliwego dla dróg oddechowych pyłu i kurzu. Miękki talerz szlifierki do gładzi PLANEX easy pozwala na bezbłędne szlifowanie i uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni bez naruszenia jej struktury. Ponadto, możliwość zdjęcia segmentu szczotkowego ułatwia pracę przy krawędzi ściany, a tym samym precyzyjne i dokładne szlifowanie nawet w trudno dostępnych miejscach. Niewielki ciężar narzędzia pozwala na pracę bez wysiłku, nawet w trakcie szlifowania górnych krawędzi ścian i sufitów.

  Narzędzia remontowo-budowlane marki Festool

  Szlifowanie twardych podłoży

  Nie tylko ściany i sufity wymagają wyrównania w trakcie remontu. Czynność tę bardzo często przeprowadzamy również w przypadku podłoży przed położeniem materiału wykończeniowego. W tym celu również należy wyposażyć się w szlifierkę, jednak z innego rodzaju tarczą i większą mocą niż szlifierka do gładzi.

  Firma Festool poleca w tym zakresie swoją szlifierkę RENOFIX RG 130 z osprzętem diamentowym. Urządzenie pozwala na szybkie i efektywne usuwanie betonu, jastrychów oraz powłok z twardych i dużych podłoży. Szlifierka wyposażona została w specjalną prowadnicę ścienną, a jej tarcza diamentowa została cofnięta o 0,5 mm. Dzięki temu użytkownik może pracować bezpośrednio przy ścianie bez obawy o jej uszkodzenie. Praca z urządzeniem wyposażonym w silnik o mocy 1600 W wymaga siły i pewnego prowadzenia sprzętu. Dlatego, aby zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo i pewne prowadzenie szlifierka RENOFIX RG 130 została wyposażona w stół prowadzący oraz dodatkowy uchwyt VIBRASTOP, który tłumi drgania i pozwala na pracę bez nadmiernego wysiłku. W trakcie szlifowania twardych, betonowych powierzchni również powstaje duża ilość pyłu. Dlatego, aby zagwarantować użytkownikowi szlifowanie bezpyłowe, marka Festool wyposażyła swoje urządzenie w opatentowaną spiralę ssącą, która skutecznie ułatwia odsysanie nagromadzonego pyłu.

  Narzędzia remontowo-budowlane marki Festool

  Wkrętarka do suchej zabudowy

  Nowoczesne budownictwo stawia na szybkie i łatwe w wykonaniu rozwiązania przy jednoczesnej wysokiej jakości stosowanego systemu. Dlatego coraz więcej remontów przeprowadza się z wykorzystaniem suchej zabudowy. Mianem suchej zabudowy określa się wszystkie lekkie technologie, które nie wymagają użycia wody zarobowej w wykończeniu wnętrz, tj. wiązania materiałów za pomocą betonu, tynku gipsowego bądź tynku cementowo-wapiennego. Eliminuje to długotrwały etap schnięcia. Do elementów suchej zabudowy zaliczamy: płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe, płyty cementowe montowane na ruszcie z profili stalowych lub na konstrukcji drewnianej oraz wyroby z tworzyw sztucznych, np. panele z PCV, gipsu czy styropianu. Materiały te posiadają wysokie parametry termoizolacyjne i akustyczne, są trwałe oraz ognioodporne. Jednocześnie dzięki nim użytkownik ma możliwość swobodnej aranżacji wnętrz.

  Montaż suchej zabudowy nie jest możliwy bez użycia wkrętarki. Stanowi ona podstawę w tego typu pracach remontowo-budowlanych. Wkrętarka akumulatorowa DWC 18 marki Festool dedykowana do mocowania płyt gipsowo-kartonowych na konstrukcjach metalowych i drewnianych gwarantuje najwyższe prędkości obrotowe do wkręcania seriami w jak najkrótszym czasie. Funkcja Start&Stop zwiększa wydajność urządzenia – silnik pracuje tylko wtedy, gdy jest używany. Sam silnik EC-TEC charakteryzuje się wysoką wydajnością i trwałością, a dzięki akumulatorom Li-Ion AIRSTREAM zwiększa wydajność wkręcania o 40% na jednym ładowaniu akumulatora. Akumulatory te są wyposażone w kanał chłodzący, który skraca czas schładzania i ładowania nawet o 65%. Lekka waga wkrętarki do suchej zabudowy pozwala na bezwysiłkową pracę, również w trakcie wkręcania nad głową. Specjalny podajnik pozwala na wygodną i komfortową pracę oraz zwolnienie jednej ręki, którą możemy np. dociskać płyty g-k. Podajnik jest przystosowany do wszystkich typów taśm z wkrętami o długości od 25 do 55 mm.

  Narzędzia remontowo-budowlane marki Festool

  Elektronarzędzia marki Festool pozwalają na sprawne i dokładne przeprowadzenie remontu domu czy mieszkania. Mogą je używać zarówno klienci indywidualni, majsterkowicze, jak i ekipy remontowe i firmy budowlane. Wysoka jakość, poręczna budowa i przystępne ceny sprawiają, że urządzenia te cieszą się dużą popularnością na rynku narzędzi budowlanych.

  Więcej na temat produktów przeczytasz na stronie: https://www.festool.pl/

  Źródło:
  Festool Polska sp. z o. o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Festool Polska sp. z o. o.

  Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.