google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 22.07.2019
  1 USD
  3.7869
  0.0014
  1 EUR
  4.2480
  -0.0112
  1 CHF
  3.8571
  0.0091
  1 GBP
  4.7205
  -0.0167
  1 RUB
  0.0601
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak mieć pewność, że oprawy oświetlenia awaryjnego nie zawiodą?

  Obowiązek montażu opraw oświetlenia awaryjnego i opraw kierunkowych narzuca administratorom budynków użyteczności publicznej prawo, a dokładniej Rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Muszą być one zainstalowane wszędzie tam, gdzie w wyniku przerwy w dostawie energii elektrycznej mogłoby dojść do sytuacji zagrożenia ludzkiego życia, szkody dla środowiska naturalnego albo znacznej utraty mienia.

  Jak mieć pewność, że oprawy oświetlenia awaryjnego nie zawiodą?
  Skąd jednak możemy mieć pewność, że system oświetlenia awaryjnego nie zawiedzie? Jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa użytkowników budynku?

  Postaw na produkty renomowanych producentów

  Nic tak naprawdę nie jest w stanie zagwarantować nam niezawodności opraw awaryjnych. Możemy jednak zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników budynku, montując systemy oświetlenia ewakuacyjnego od renomowanych producentów. Przykładem może być firma Awex, która od lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji opraw awaryjnych i kierunkowych. Przy podjęciu decyzji o zakupie warto przede wszystkim sprawdzić zgodność wybranych opraw z wymogami prawnymi, a na wysoką jakość wskażą uzyskane przez producentów certyfikaty. Warto również sprawdzić materiał, z którego oprawy zostały wykonane. Powinien być odporny na działanie wysokich temperatur. Dobrym wyborem będą więc oprawy poliwęglanowe, odporne na temperatury do 130°C i przepuszczające światło.

  Czy energooszczędność się opłaca?

  Choć prawdą jest stwierdzenie, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, możemy wybierać takie oprawy oświetlenia awaryjnego, które będą tańsze w eksploatacji, a przy tym równie jakościowe. Mowa tutaj o zastosowaniu w oprawach diod ledowych, które w ostatnim znajdują coraz szersze zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Wybierając oświetlenie ewakuacyjne z wykorzystaniem tego rodzaju diod, zużycie energii jest mniejsze. Jest to zatem rozwiązanie ekonomiczne, ale i ekologiczne.

  Regularne testowanie

  Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, wszystkie elementy narzucone prawem jako rodzaj ochrony przeciwpożarowej, muszą podlegać regularnym przeglądom. Nie inaczej jest w przypadku opraw awaryjnych. W zależności od wybranych systemów oświetlenia przeprowadza się testy sprawności całego systemu. Ważne jest, by takich przeglądów dokonywać jedynie w takiej sytuacji, kiedy ryzyko wystąpienia niebezpieczeństwa jest niewielkie.

  Dobry system monitorujący

  Dodatkowym elementem wpływającym na jakość wybieranych opraw jest system monitorujący. Umożliwia on scentralizowany nadzór nad całym systemem oświetlenia awaryjnego. W zależności od potrzeb system taki może kontrolować pracę od 500 do nawet 4000 opraw (w przypadku dużych budynków). Pozwala to na szybkie zidentyfikowanie problemu z danym elementem systemu, szybką jego naprawę lub wymianę. W ten sposób możemy mieć pewność, że zamontowane w budynku oprawy ewakuacyjne i kierunkowe są sprawne i nie zawiodą w razie niebezpieczeństwa.

  Choć w trakcie pożaru może nastąpić wiele nieoczekiwanych sytuacji, warto zatroszczyć się o jakościowe elementy ochrony przeciwpożarowej.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.