google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 21.05.2019
  1 USD
  3.8625
  0.0082
  1 EUR
  4.3055
  0.006
  1 CHF
  3.8235
  0.0046
  1 GBP
  4.9038
  -0.0079
  1 RUB
  0.0598
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Śrutownica - jak wybrać odpowiednią?

  Precyzyjna obróbka metali wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Wśród nich bardzo często wymienia się śrutownice, czyli urządzenie wykorzystujące strumień śrutu do oczyszczenia powierzchni obrabianych przedmiotów, które zazwyczaj wykonane są z metalu. Tego typu sprzęt znajdziemy przede wszystkim w zakładach produkcyjnych, gdyż wyróżnia się dużym rozmiarem. Trudno mówić jednak o uniwersalności tego narzędzia, dlatego też wymienia się przynajmniej kilka rodzajów śrutownic. Jeszcze inną kategorią stanowią komory śrutownice. Jak zatem wybrać najlepsze urządzenie do obróbki metalu?

  Śrutownice i ich rodzaje

  Śrutownice wykorzystywane są w licznych branżach, głównie zaś w kolejnictwie, odlewnictwie, gazownictwie czy w mechanice.

  Śrutownica - jak wybrać odpowiednią?
  Nic w tym dziwnego, gdyż przy ich użyciu możemy obrobić wiele przedmiotów wykonanych z różnych typów metali. Z pomocą śrutownicy obrobimy m.in. odlewy mosiężne, elementy tłoczona na zimno, jak i wypalone, elementy hartowane, odlewy aluminiowe, a także sprężyny i wiele więcej.

  Najogólniej wyróżnia się cztery typy śrutownic, zalicza się do nich:

  • śrutownice wirnikowe -obrabiany przedmiot ustawia się na obrotowym stole, który jest napędzany mechanicznie.
  • śrutownice zawieszkowe - przedmiot obrabiany montuje się na specjalnych zawieszkach obrotowych (hakach),
  • śrutownice wsadowo-nieckowe - przemieszczają detale w sposób niezwykle precyzyjny, wystawiając je na działanie wachlarza śrutu.
  • śrutownice przelotowe.

  Zdarza się, że na rynku możemy znaleźć również śrutownice specjalistyczne. Wykorzystuje się je w głównej mierze do oczyszczania drutów i prętów. Szczególny rodzaj stanowią przy tym komory śrutownicze. Czym one są? To specyficzny typ kompleksowej komory, w których odbywa się proces obróbki strumieniowej i ściernej. Przeznaczona jest ona do oczyszczania powierzchni różnego rodzaju metali. Komora ma za zadanie zapewnić odpowiednie warunki do pracy.

  Komora śrutownicza - co jeszcze warto wiedzieć?

  Śrutownica - jak wybrać odpowiednią?

  Komory śrutownicze stosowanie są nierzadko do obróbki wielkogabarytowych elementów, a także przestrzennych detali. Co więcej, wyróżnia się komory do obróbki ręcznej oraz komory automatyczne. Coraz większą popularnością cieszy się zwłaszcza ten drugi typ. Komory automatyczne posiadają bowiem mnóstwo praktycznych funkcji, które pozwalają w znaczący sposób usprawnić codzienną pracę. Z pewnością należą do nich automatyczne podajniki, spotkamy je w nowoczesnych komorach. Praktycznym rozwiązaniem jest także możliwość ponownego wykorzystania materiału ścierającego. Prowadzi to bowiem do znacznych oszczędności i jednocześnie nie wymusza konieczności ręcznego zbierania ścierniwa, która opada na podłogę.

  Śrutownica czy piaskarka?

  Piaskarki to inaczej oczyszczarki ciśnieniowe, które stosuje się do obróbki materiałów o skomplikowanej specyfikacji obróbki. Dlaczego warto je stosować? Ich niewątpliwą zaletę stanowi niewielki rozmiar. W przeciwieństwie do śrutownic, które są zazwyczaj urządzeniami stacjonarnymi, wykorzystać można je niemal w każdym przypadku, np. w celu dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Musimy bowiem wiedzieć, że piaskarka zaliczana jest do urządzeń przenośnych, dzięki czemu prace konserwatorskie wykonać można również w domu klienta, a także innym miejscu, co zapewnia o wiele więcej możliwości aniżeli sama obróbka w zakładzie pracy. Piaskarka nie zastąpi jednak śrutownicy w każdym przypadku.

  Dlaczego obróbka metali jest tak istotna?

  Śrutownica - jak wybrać odpowiednią?

  Wybór konkretnego narzędzia ma duże znaczenie dla precyzyjnej obróbki metali. Dlaczego precyzyjna obróbka jest tak istotna? Na tym etapie pozbywamy się wszelkich niedoskonałości obrabianego przedmiotu, które mogą przeszkadzać na dalszych etapach jego przygotowania. Odpowiednie oczyszczenie powierzchni sprawia, że bez większych problemów można dany przedmiot pomalować, a także zabezpieczyć go przed korozją oraz nieodpowiednimi warunkami pogodowymi, np. przed mrozem czy opadami deszczu i śniegu. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór firmy, która dysponuje profesjonalnym sprzętem przeznaczonym do obróbki metali. Bez wątpienia należy do nich firma blastech.pl działająca na polskim rynku już od wielu lat. Warto przy tym wiedzieć, że urządzenia służące do zaawansowanej obróbki różnego typu metali są niezwykle kosztowne, dlatego ich zakup rzadko kiedy przyniesie nam korzyści, stad lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej. Taki krok to pewność rzetelnego zrealizowania zleconych zadań, a także znaczne oszczędności.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.