google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Optymalna wydajność obrabiarek o małej mocy dzięki zastosowaniu głowic Seco Double Quattromill® 14

  SECO logo

  Nowe głowice Double Quattromill® 14 firmy Seco Tools umożliwiają optymalizację operacji planowania w warsztatach z obrabiarkami o małej mocy. Wykorzystanie dwustronnych płytek z 8 krawędziami skrawającymi w głowicy do planowania to ekonomiczne rozwiązanie, które ma na celu zwiększenie głębokości skrawania w operacjach obróbki zgrubnej, półwykańczającej i wykańczającej.

  SECO, Double Quattromill, głowica,

  Stworzona przez Seco głowica Double Quattromill® 14 to mniejsza wersja głowicy Double Quattromill® 22 — idealna do stosowania w dużych obrabiarkach o większej mocy i momencie obrotowym.

  Głowice Double Quattromill® 14 są dostępne w wersjach o kącie przystawienia 45° i 68° oraz głębokości skrawania odpowiednio do 6 mm (0,236 cala) i 8 mm (0,315 cala). Kąt 45°, który sprawdza się przy słabym lub niestabilnym mocowaniu, wpływa na zmniejszenie grubości wiórów i zwiększenie prędkości posuwu. Kąt 68° zapewnia dużą głębokość skrawania przy takiej samej wielkości płytki co kąt 45°, jednak cechuje się większym luzem — co ułatwia unikanie ścian bocznych i elementów mocujących. W przeciwieństwie do stycznych frezów do planowania płytki głowicy Double Quattromill® 14 bardzo łatwo skrawają, co wiąże się z niższymi siłami, mniejszym zużyciem energii i wyższą trwałością ostrza.

  Korpusy frezów głowicy Double Quattromill® 14 są dostępne w wersjach ze stałymi gniazdami lub z kasetami, o standardowej lub gęstej podziałce, a także w wersjach metrycznych lub calowych. Firma Seco zastosowała także nową technologię w zakresie faktury powierzchni głowicy Double Quattromill® 14 w celu uzyskania lepszej kontroli wiórów, ich efektywniejszego odprowadzania oraz większej trwałości głowicy.

  Double Quattromill® 14 oferuje trzy rodzaje płytek różniące się geometrią i gatunkiem. Płytki o geometrii ME12 są odpowiednie do materiałów klejących się, takich jak tytan oraz stal nierdzewna. Płytki M10, charakteryzujące się ostrzejszymi krawędziami i mniejszymi powierzchniami styku T, znakomicie sprawdzają się przy niższych poziomach mocy, podczas pracy z materiałami klejących się, niektórymi gatunkami stali narzędziowej i superstopami. Z kolei geometria M18 zapewnia najlepszą ochronę krawędzi podczas obróbki skrawaniem materiałów ściernych, takich jak stale, stale narzędziowe i żeliwa.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.