google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.06.2019
  1 USD
  3.8097
  0.0108
  1 EUR
  4.2631
  0.0032
  1 CHF
  3.8099
  0.0086
  1 GBP
  4.7736
  -0.0085
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Co warto wiedzieć o kursach CNC?

  Kursy CNC są przydatnymi szkoleniami dla osób, które chcą rozpocząć pracę związaną z maszynami CNC na takich stanowiskach, jak programista CNC czy operator maszyn CNC. Ze względu na dosyć szeroki zakres możliwych stanowisk związanych z tego rodzaju profesjami, na rynku pojawiło się wiele rodzajów szkoleń, które w kompletny sposób wyjaśniają wszelkie niezbędne kwestie związane z obsługą maszyn CNC.

  Co warto wiedzieć o kursach CNC?
  Kurs CNC będzie doskonałym pomysłem zarówno dla osoby, która będzie chciała w przyszłości pracować jako operator różnego rodzaju urządzeń NC, jak również specjalistów, którzy będą chcieli poznać tajniki programowania, czyli operowania kodem służącym do projektowania pracy tego rodzaju urządzeń.

  Kurs obsługi obsługi i programowania maszyn CNC

  Na rynku można spotkać się z wieloma rodzajami kurs dla początkujących osób, dzięki którym możliwe jest zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu projektowania i obsługi urządzeń. Dzięki nim możliwe jest zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej, a także doświadczenia związanego z praktyczną pracą na obrabiarkach CNC przy użyciu symulatorów.

  Większość kursów na najwyższym poziomie, gwarantuje możliwość zdobycia wiedzy przekazywanej nie tylko przez teoretyków, ale także praktyków. W trakcie kursu, osoby szkolące się powinny poznać oraz zrozumieć co najmniej podstawowe zagadnienia związane z obróbką skrawaniem, a także poznać w stopniu co najmniej minimalnym język programowania G-cod.

  Cechą pożądaną przez kursantów będzie także umiejętność korzystania przyrządów pomiarowych. Kursanci powinni także posiadać wiedzę niezbędną do wdrożenia programu obróbki na maszynę, a także swobodnego edytowania oraz wprowadzania różnych niezbędnych korekt do jego programu.

  W ramach nauki programowania obrabiarek CNC, konieczne jest poznanie podstaw technologicznych, a także programowania na zewnętrznym stanowisku PC, które posiada oprogramowanie umożliwiające symulację obróbki. Najlepsze kursy programowania oraz obsługi maszyn CNC gwarantują, że absolwenci poznają plan, a także strategię obróbki na podstawie rysunków technicznych i co oczywiste, będą w stanie obsługiwać takie maszyny CNC, jak tokarka, frezarka, dzięki dużej ilości praktycznych godzin szkoleniowych na symulatorach najwyższej jakości.

  Pozostałe kursy CNC

  Na rynku istnieją także inne kursy, które są skierowane w głównej mierze do specjalistów z zakresu pracy CNC. Dzięki nim można poznać m.in. grupy kodów standardowych, które umożliwiają pracę na różnego rodzaju sterownikach czy naukę obsługi maszyn w systemie Heidenhain.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.