google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowości tokarskie – od teorii do praktyki

  YG-1 Poland logo

  26 października 2018 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się szkolenie praktyczno-techniczne dla naszych doradców techniczno-handlowych oraz dystrybutorów. Tym razem skupiliśmy się na nowościach tokarskich w programie „Płytki Universal Line” i zaprezentowaliśmy je na maszynach CNC.

  Nowości tokarskie – od teorii do praktyki

  W części teoretycznej szkolenia oprócz zasad doboru parametrów skrawania, omówiliśmy na podstawie rzeczywistych przykładów, w jaki sposób dobrać optymalną płytkę do określonych warunków skrawania, jaki wpływ na proces skrawania ma promień naroża płytki, na czym polega proces łamania wióra i jak wpływa na trwałość narzędzia. Zaprezentowaliśmy najczęściej popełniane błędy podczas doboru płytki, skąd się biorą i jak ich unikać.

  Pokazaliśmy jak dobierać gatunek węglika płytek tokarskich YG-1 oraz odpowiedni łamacz na podstawie informacji zawartych w katalogu.

  Przedstawioną teorię zamieniliśmy na praktyczne pokazy toczenia na maszynach CNC.

  Omówione tematy zaprezentowaliśmy praktycznie na maszynach CNC. Zwróciliśmy uwagę jak na podstawie dźwięku podczas toczenia można się zorientować, że pomimo prawidłowego łamania wióra narzędzie pracuje z nieodpowiednim dla danych warunków posuwem.

  Zademonstrowaliśmy w jaki sposób zmienia się postać wiórów w zależności od posuwu. W tym celu obrobiliśmy różnymi płytkami YG-1 kilka rodzajów materiału stosując posuwy z pełnego zakresu pracy danego łamacza.

  Mieliśmy okazję zapoznać Zapoznaliśmy się również z nowymi gatunkami tokarskimi CVD, jak również z płytkami do toczenia aluminium w gatunku YG10, oraz z nowym gatunkiem węglika YG211 do stali nierdzewnej, który jest na etapie wdrażania do standardowego programu tokarskiego.

  Firma YG-1 wykonała ogromną pracę wdrażając w ciągu jednego roku cztery gatunki tokarskie CVD, dwa gatunki do aluminium, a teraz specjalistyczny łamacz „MM” i gatunek PVD YG211 do stali nierdzewnej. To nie koniec - jako uzupełnienie sprawdzonego w stopach żarowytrzymałych gatunku CVD YG3030 powstaje specjalistyczny gatunek YG213 który obecnie testujemy w jednej z firm przemysłu lotniczego.

  Nowości tokarskie – od teorii do praktyki

  Szkolenie pozwoliło zrozumieć proces skrawania, zasady i etapy optymalizacji narzędzia. Uczestnicy bardzo dobrze ocenili szkolenie gdyż zdobyte umiejętności doboru płytek do zastanych warunków pracy, rozpoznawanie nieprawidłowości i sposoby ich rozwiązywania z pewnością przełożą się na jakość obsługi klienta, a nawiązane kontakty pozwolą na skuteczną wymianę doświadczeń.

  Zdobyte umiejętności doboru płytek do zastanych warunków pracy oraz reagowanie na nieprawidłowości oraz sposoby ich rozwiązywania z pewnością przełożą się na jakość obsługi klienta.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia na kolejnych szkoleniach.

  Źródło:
  YG-1 POLAND SP. Z O.O.
  Artykuł został dodany przez firmę

  YG-1 POLAND SP. Z O.O.

  Firma YG-1 Poland Sp. z o.o. powstała w 2004 roku jako spółka z kapitałem zagranicznym. YG-1 Poland należy do grupy YG-1 Co., LTD. założonej w 1981 roku w Korei Południowej, która przez ten krótki okres stała się jednym z największych producentów narzędzi

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.