google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 21.05.2019
  1 USD
  3.8625
  0.0082
  1 EUR
  4.3055
  0.006
  1 CHF
  3.8235
  0.0046
  1 GBP
  4.9038
  -0.0079
  1 RUB
  0.0598
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kurs CNC - na czym polega i dlaczego warto?

  Zaliczenie kursu CNC to pierwszy krok w kierunku kariery operatora maszyn sterowanych numerycznie. Sprawdź, jak on dokładnie wygląda i co możesz dzięki niemu zyskać.

  Zawód operator maszyn CNC powinien zainteresować osoby, które wykazują się umiejętnością logicznego myślenia, są uzdolnione matematycznie, a przy tym potrafią utrzymywać maksymalny poziom koncentracji.

  Kurs CNC - na czym polega i dlaczego warto?
  Poza tym, potrzebne są tutaj zdolności manualne, samodzielność, cierpliwość i skrupulatność. Brak którejś z tych cech nie musi jednak przekreślać szans na taką karierę - można zapisać się na odpowiednie szkolenie w zakresie obsługi i programowania maszyn CNC. Kurs tego typu jest dostępny najczęściej dla każdego, kto posiada wykształcenie zawodowe na kierunku mechanika lub elektryka, a przy tym - co oczywiste - potrafi sprawnie obsługiwać komputer.

  Jak wygląda kurs CNC?

  Kurs CNC, zwany również kursem obrabiarek sterowanych numerycznie, pozwala uczestnikom nabyć wiedzę teoretyczną i praktyczną w dziedzinie urządzeń obróbczych, takich jak tokarki, frezarki czy wykrawarki. Wiedza ta jest przekazywana na wykładach dotyczących programowania i obsługi maszyn CNC, jak również praktycznych ćwiczeniach prowadzonych z wykorzystaniem rzeczywistych maszyn CNC.

  Dzięki kursowi można nauczyć się obsługi maszyn i programowania w systemie CNC, czy też dowiedzieć się jak interpretować rysunki techniczne. Ponadto, uczestnicy poznają zasady korzystania z narzędzi pomiarowych oraz sposoby dobierania parametrów pracy maszyn CNC. Wszystko to pozwala im kompleksowo przygotować się do egzaminu - którego zaliczenie uprawnia do wykonywania zawodu operatora maszyn CNC.

  Dlaczego warto pójść na kurs i zostać operatorem maszyn CNC?

  Obecnie, maszyny sterowane numerycznie to podstawowy element wyposażenia wielu zakładów produkcyjnych. Dzięki nim przedsiębiorstwa przemysłowe mogą w szybki, efektywny i dokładny sposób obrabiać niezbędne materiały. Dlatego popyt na specjalistów, którzy potrafią je odpowiednio obsłużyć i zaprogramować utrzymuje się na wysokim poziomie.

  Duże zapotrzebowanie na operatorów maszyn CNC to oczywiście nie jedyny powód, dla którego warto pójść na kurs CNC i wybrać taką karierę zawodową. Ważne jest też to, że w tej branży można liczyć na satysfakcjonujące dochody, a także możliwość systematycznego sprawdzania się przy angażujących i interesujących projektach. Dzięki wiedzy i umiejętnościom nabytym w czasie kursu, łatwiej jest sprostać wyzwaniom jakie pojawiają podczas cyfrowej obróbki materiałów.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.