google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.06.2019
  1 USD
  3.8097
  0.0108
  1 EUR
  4.2631
  0.0032
  1 CHF
  3.8099
  0.0086
  1 GBP
  4.7736
  -0.0085
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Do czego służą szafki bhp?

  Szafki BHP od wielu dekad używane są w zakładach pracy niemal każdej gałęzi przemysłu. Funkcjonalność szafek BHP jest tak duża, że mebel ten zyskał zastosowanie również w innych miejscach. Podstawowym przeznaczeniem szafek BHP jest bezpieczne przechowywanie odzieży, narzędzi, akcesoriów, rzeczy osobistych oraz innych dóbr w miejscu pracy lub każdym innym miejscu, gdzie wykorzystuje się ten rodzaj szafki.

  Do czego służą szafki bhp?
  Wygoda korzystania oraz praktyczność to cechy, dzięki którym ten typ szafek wygrywa pod każdym względem. Istotne oczywiście jest, żeby szafki ubraniowe BHP były najwyższej jakości, dzięki czemu będą one idealnie służyły użytkownikom przez długi czas.
   
  Wymiary minimalne szafek BHP

  Szafki odzieżowe BHP produkowane są według restrykcyjnych norm, które dokładnie określają ich wymiary oraz wyposażenie dla zapewnienia najlepszej funkcjonalności. Podstawowe wytyczne regulujące wszystkie wymagania odnoszące się do szafek socjalnych określa norma PN-75M-78711. Najważniejsze dane dotyczą gabarytów, jakie posiadać ma szafka BHP. Wymiary jej to 1800 mm wysokości / 400 mm szerokości / 480 mm głębokości. Dodatkowe wymogi, jakie spełniać musi szafka pracownicza BHP to wyposażenie jej w drążek poprzeczny, wieszadła przymocowane na stałe do ścian szafki, półka oraz przegroda, która dzieli przestrzeń wewnątrz na dwie połowy. Zasady BHP pozwalają na to, by szafki BHP w firmach produkcyjnych były dostosowane do specyfiki i na potrzeby danego zakładu pracy. Warto jednak przez zamówieniem mebli skonsultować sprawę z inspektorem BHP.

  Gdzie znajdują swoje zastosowanie szafki BHP?

  W zakładach produkcyjnych, przemysłowych czy usługowych od wielu lat szafka BHP jest obowiązkowym wyposażeniem. Funkcjonalność tego typu sprzętu sprawiła, że znalazł on zastosowanie również poza zakładami produkcyjnymi i przemysłowymi. Szafki ubraniowe wykorzystują dziś obiekty sportowe (baseny, kluby sportowe, boiska sportowe, korty tenisowe). Szafki odzieżowe znajdują się w prawie każdym pomieszczeniu socjalnym w biurowcach czy wielkich kompleksach usługowo-handlowych, a nawet w urzędach (instytucje administracji państwowej). Szafka metalowa BHP stała się doskonałym rozwiązaniem i jest używana w placówkach edukacyjnych - w szkołach i przedszkolach. Korzystają z nich nauczyciele i administracja szkoły, szafki odzieżowe mogą być wyposażone w dodatkowe półki na książki, dlatego z powodzeniem sprawdzają się w roli szafek szkolnych dla uczniów. Meble te coraz częściej wykorzystuje się również jako wyposażenie mieszkań i innych wnętrz urządzonych w loftowym stylu.

  Do czego służą szafki bhp?

  Szafki BHP (fot. techmark.com.pl)

  Jak wybrać odpowiednią szafkę BHP?

  Szafki BHP skonstruowane są w taki sposób, by cechowała je funkcjonalność i wygoda użytkowania. Żeby służyła ona jak najlepiej użytkownikowi musi spełniać nie tylko wymogi normy mówiące o wymiarach i wyposażeniu, ale także szafka socjalna powinna być wykonana z najlepszych materiałów, co wpłynie na jej jakość oraz wytrzymałość. Decydując się na zakup szafek BHP nie powinno się sugerować jedynie ceną, gdyż można wtedy zakupić produkt wątpliwej jakości, który w bardzo krótkim czasie stanie się nieprzydatny. Szafka BHP musi być solidna i zakupiona u najlepszego producenta, dzięki czemu zapewni wszystkie wymagane funkcje.

  Do czego służą szafki bhp?
  Szafki BHP (fot. techmark.com.pl)

  Szafka metalowa BHP musi mieć solidną konstrukcję oraz być wykonana z najlepszych jakościowo surowców. Renomowani producenci szafek BHP wykorzystują do malowania ekologiczne i bezpieczne lakiery, które nie powodują żadnego niebezpieczeństwa dla człowieka oraz zabezpieczają ją przez uszkodzeniami (np. korozja). Szafka musi mieć również zapewnioną swobodną cyrkulację powietrza dzięki specjalnym otworom umieszczonym w dolnej lub górnej części. Bardzo ważny jest także solidny zamek do szafki BHP zapewniający bezpieczeństwo przetrzymanych w niej rzeczy.

  Szafki BHP posiadające atesty oraz certyfikaty zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa skonstruowane są w taki sposób, by cechowała je funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Szafka socjalna użytkowana jest z dużą częstotliwością, dlatego ważne, aby była wykonana z najlepszych, trwałych materiałów. Wygodę użytkowania gwarantują jedynie te szafki, które wykonane są zgodnie z normami BHP. Szafka BHP musi być solidna i zakupiona u najlepszego producenta gwarantującego spełnienie wszystkich wymaganych parametrów mebla.

  Renomowani producenci szafek BHP wykorzystują do malowania ekologiczne i bezpieczne farby, które nie powodują żadnego niebezpieczeństwa dla człowieka oraz zabezpieczają JE przed niszczeniem i korozją.

  Spełnianie wszystkich norm, a do tego dostarczenie solidnego i najwyższej jakości produktu to zadanie dla wyspecjalizowanych firm. Najlepsze szafki BHP znajdują się W ofercie firmy Techmark. Solidna konstrukcja, doskonała stal, bezpieczne lakiery, różne modele i możliwość modyfikacji wnętrza szaf (szafka dwudzielna lub pojedyncza) oraz kilka opcji kolorystycznych pozwalają dobrać idealny produkt do każdej przestrzeni, w której szafki odzieżowe mają być używane.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.