google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.06.2019
  1 USD
  3.8097
  0.0108
  1 EUR
  4.2631
  0.0032
  1 CHF
  3.8099
  0.0086
  1 GBP
  4.7736
  -0.0085
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Pomysł na biznes - myjnia samochodowa dla pojazdów specjalnych

  W każdym większym i mniejszym mieście znajdziemy choć jedną myjnię samochodową. Może mieć ona charakter myjni automatycznej, w której wystarczy wjechać do pomieszczenia ze szczotkami, dyszami i innymi urządzeniami, aby umyć samochód, albo myjni ręcznej, gdzie pracownicy myją samochód. Są też w zastosowaniu myjnie samoobsługowe, udostępniające myjki ciśnieniowe i detergenty do mycia pojazdów. Mało jest jednak tak naprawdę myjni, które zajmują się głównie lub również myciem samochodów specjalnych. Jak taka myjnia wygląda i w co powinna zostać wyposażona?

  Pomysł na biznes - myjnia samochodowa dla pojazdów specjalnych

  Budowa myjni samochodowej

  Zanim przystąpimy do wyboru i zakupu odpowiednich urządzeń do myjni samochodowej, trzeba wybrać miejsce, w którym ją wybudujemy. Powinniśmy uwzględniać tylko te działki budowlane, w przypadku których zagospodarowanie przestrzenne terenu nie zabrania zbudowania takiego obiektu. Jeśli już taką działkę mamy, potrzebne jest zdobycie pozwolenia na budowę.

  To ważny etap procesu inwestycyjnego, wymagający po pierwsze złożenia wniosku o wydanie pozwolenia. Wraz z wnioskiem składa się projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu. Na tej podstawie wydawane są warunki zabudowy. Niewykluczone, że w planie zagospodarowania przestrzennego jest wpisana budowa tego typu obiektu na działce. Wówczas architekt przystępuje do przygotowania niezbędnej dokumentacji - projekty podłączenia wody, prądu czy gazu, która jest niezbędna dla uzyskania pozwolenia na budowę. W wielu przypadkach trzeba też wykonać raport oddziaływania na środowisko naturalne i podpisane warunki dostawy mediów z konkretnymi dostawcami.

  Urząd ma od 1 do 2 miesięcy na rozpatrzenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę myjni samochodowej, ale okres ten może się wydłużyć. Kiedy już mamy w ręce stosowne pozwolenie, trzeba poczekać jeszcze 2 tygodnie na jego uprawomocnienie się i dopiero można wybudować myjnię.

  Budowa i wyposażenie myjni

  Wybudowanie myjni trwa od 1 do 2 miesięcy. Najłatwiej zaangażować przy tym do pracy rekomendowaną firmę budowlaną, z doświadczeniem, która ułatwi nam proces otwarcia myjni specjalnej.

  Po wykonaniu płyty betonowej - posadzki, można zrealizować montaż wiaty oraz zakupionych wcześniej urządzeń myjących. Na przykład mogą to być takie elementy jak Frutiger system mycia kół, które mają postać kompaktowych urządzeń rolkowych, pozwalających na mycie każdej osi oddzielnie. Przydają się przy czyszczeniu tirów i innych pojazdów ciężarowych, np. śmieciarek, które muszą mieć dezynfekowane koła. Myjnie rolkowe zmniejszają czas potrzebny do umycia całego pojazdu, podobnie jak produkowane przez firmę Frutiger myjnie przejazdowe. Znajdują one zastosowanie np. na placach budowy i wysypiskach śmieci do mycia pojazdów specjalnych. Dlatego mogą się jak najbardziej znaleźć i w nowo budowanej myjni, która będzie celowała również i w takich klientów swoją ofertą.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.