google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Co powinno znaleźć się w warsztacie elektronika?

  Elektronika to dziedzina techniki, która wymaga od osób zajmujących się nią nie tylko rozległej wiedzy, ale także specjalistycznego sprzętu. Akumulatory, przetwornice napięcia, zasilacze, lutownice, przewody - wszystkie one powinny znaleźć się w warsztacie elektronika. Ale na tym lista się nie kończy. Co więc kupić? I gdzie tego szukać? Oto praktyczny poradnik dla elektroników, zarówno tych dopiero zaczynających przygodę z własnym warsztatem, jak i dla tych, którzy mają już doświadczenie.

  Części elektroniczne

  Jak wybierać sprzęt?

  Pierwszą radą, którą warto dać każdemu kto zaczyna prowadzenie własnego warsztatu, jest: “nie szukaj oszczędności kosztem jakości”. Jednym słowem, zawsze warto postawić na jakość. Dobrze jest wybierać sprzęt pochodzący od producenta cieszącego się uznaniem i zaufaniem. Twój sprzęt pracuje dla Ciebie, a więc musisz wybrać go bardzo starannie.

  Koszt zakupu sprzętu dobrej marki jest z pewnością wyższy niż w przypadku urządzeń pochodzących z nieznanych nikomu firm. Ale inwestycja Ci się opłaci. Da Ci bowiem możliwość pracy na niezawodnym sprzęcie, a więc takim, który nie wymaga częstych i kosztownych napraw. Nie narazisz się więc na konieczność odmówienia klientowi wykonania usługi, która najczęściej wiąże się z utratą tego klienta. Tych wszystkich nieprzyjemności możesz uniknąć, kupując dobry sprzęt.

  Gdzie kupować?

  Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia listy sprzętów koniecznych w każdym warsztacie, zastanówmy się nad tym, gdzie należy ich szukać. Możliwości są generalnie dwie: sklep elektroniczny lub giełda. Którą z nich warto wybrać? Naszym zdaniem wyłącznie sklep, i to z kilku powodów. Oto one.

  Sklep z częściami elektronicznymi to nie tylko miejsce, w którym możesz dokonać zakupu, ale także istna krynica wiedzy na temat różnic pomiędzy poszczególnymi modelami i rodzajami sprzętu. Poza tym zawsze masz możliwość zwrotu, wymiany lub naprawy zepsutego egzemplarza na podstawie dowodu zakupu. A i wybór różnorodnych rozwiązań technologicznych jest bardzo szeroki.

  Jeszcze lepszą opcją jest internetowy sklep z częściami elektronicznymi , w którym możesz wybierać spośród setek różnych produktów, i to bez konieczności wychodzenia z domu. Dobrze opisane produkty, przejrzyste menu i wysokiej jakości części elektroniczne w ofercie - to zalety, które znacznie ułatwią Ci dokonanie właściwego wyboru.

  Co kupić do warsztatu?

  Skoro wiemy już, że nie warto kupować najtańszych produktów, i że zakupów dobrze jest dokonywać w internetowym sklepie elektronicznym, przyszła pora na wyszczególnienie tych urządzeń i narzędzi, które absolutnie muszą znaleźć się w warsztacie.

  Aparatura pomiarowa

  Urządzenia do dokonywania precyzyjnych pomiarów, dające wiarygodny i błyskawiczny wynik, to podstawa w pracy elektronika. W Twoim warsztacie przydadzą Ci się więc różnego rodzaju mierniki:

  • grubościomierz,
  • miernik energii elektrycznej,
  • oscyloskop,
  • reflektometr,
  • miernik sygnału satelitarnego.

  Dobrej jakości miernik to jedno z najważniejszych urządzeń, dzięki któremu możesz zdiagnozować problem, z którym zwrócił się do Ciebie klient. Ważne, aby wybrać model precyzyjny, ale wielu początkujących specjalistów ma problem z podjęciem decyzji o wyborze konkretnej marki. Tutaj z pomocą przyjdzie profesjonalna obsługa sklepu, z którym możesz się skontaktować aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Układy scalone

  Płyta elektroniczna

  W warsztacie warto mieć także różnorodne układy scalone, czyli bardzo zminiaturyzowane układy elektroniczne, dzięki którym możliwa jest automatyzacja urządzeń, a nawet domów i mieszkań. Odwiedzając internetowy sklep elektroniczny warto więc wybierać różnego rodzaju enkodery, konwertery napięć, układy komunikacyjne, komparatory do porównywania sygnałów wejściowych, mostki prostownicze, przetworniki, sterowniki czy tranzystory.

  Precyzyjna lutownica

  Stacja lutownicza idealna do małego warsztatu

  Lutownica jest podstawowym narzędziem pracy elektronika, w jej przypadku warto więc przyłożyć szczególną wagę do jakości. A wybór jest ogromny - mamy bowiem lutownice gazowe, grzałkowe i transformatorowe, a także bardzo profesjonalne stacje lutownicze.

  Profesjonalny sklep oferujący części elektroniczne zapewni wiele modeli lutownic, które różnią się między sobą mocą i czasem nagrzewania. Te bardziej nowoczesne wyposażone są także w cyfrowe wyświetlacze, komunikat usterki, elektroniczną regulację temperatury oraz funkcję odtwarzania temperatury.

  Dodatkowe elementy

  Elementy dodatkowe to ogromna gama produktów, które umożliwią pracę w Twoim warsztacie elektronicznym i w efektywny sposób usprawnią ją. Należą do nich różnego rodzaju akumulatory, lampy, ładowarki, śruby, nakrętki, podkładki, śrubokręty, wkrętarka, zasilacze, cyna, topniki, taśma izolacyjna czy bezpieczniki.

  Założenie warsztatu elektronicznego to duża inwestycja, która jednak może się opłacić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że obecnie prawie każdy aspekt naszego życia jest regulowany i kontrolowany przez urządzenia elektroniczne. To oznacza, że na brak klientów nie powinieneś narzekać, jeśli tylko będziesz się zaopatrywał w dobrym sklepie elektronicznym.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.