google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Stół warsztatowy, szafa i regały - czyli co powinno się znaleźć w Twoim warsztacie!

  Stół warsztatowy, szafa i regały - czyli co powinno się znaleźć w Twoim warsztacie!Prowadzisz warsztat samochodowy? To pewnie doskonale wiesz o tym, że oprócz narzędzi, podstawą udanej pracy jest również utrzymanie porządku. A bez odpowiednio dobranych mebli warsztatowych jest to trudne. Przeczytaj, jak dobrać ciężki stół warsztatowy, jaka szafa warsztatowa będzie najlepsza, a także który regał skręcany sprawdzi się w Twojej firmie.

  Dlaczego meble warsztatowe są tak ważne?

  Wyposażając warsztat czy zakład wulkanizacyjny zawsze myślimy w pierwszej kolejności o narzędziach i maszynach. Rzeczywiście, bez dobrego podnośnika, kluczy czy też komputera diagnostycznego trudno mówić o sukcesach w tej pracy. Nie mniej ważne jest jednak przechowywanie narzędzi i sprzętu w odpowiednich warunkach, chroniących je przed zniszczeniem, czy zagubieniem, a także ułatwiających korzystanie z nich w miejscu pracy. Dlatego też wybierając sprzęt do warsztatu mechanicznego warto zadbać też o wyposażenie go w trwałe, odpowiednie meble, przystosowane do trudnych warunków.

  Oprócz stołów i wózków warsztatowych, wśród mebli warsztatowych znajdziemy również pojemne szafy warsztatowe, mniejsze szafki z szufladami na drobniejsze przedmioty, szafy na komputer, stojaki na pojemniki, regały i inne meble. Na rynku pojawiły się również szafy warsztatowe RFID z kontrolą dostępu oraz archiwizacją zdarzeń. Szafy te prowadząc automatyczną rejestrację i kontrolę pobrań i zwrotów zaczipowanych przedmiotów, eliminują udział czynnika ludzkiego w tym procesie, dając 100 % bezpieczeństwo przechowywanych w szafie przedmiotów.

  Wyposażając swój warsztat pracy w sprawdzone i niezawodne meble, oprócz porządku zapewniasz sobie wygodę pracy oraz ochronę sprzętu. Przeczytaj, jak wybrać idealne rozwiązanie dla potrzeb swojej firmy.

  Jak najlepiej dobrać stół warsztatowy?

  Jak wybrać najlepszy stół warsztatowy? Podstawowym kryterium powinna być dobrze zaplanowana powierzchnia do pracy. Dużo przestrzeni roboczej na stole gwarantuje swobodę pracy, wygodę i większą efektywność, więc warto zaopatrzyć się w stół z odpowiednią wielkością blatu.

  Stół warsztatowy, szafa i regały - czyli co powinno się znaleźć w Twoim warsztacie!
  Stół warsztatowy (fot. sklep.techmark.com.pl)

  Ważnym kryterium wyboru jest również rodzaj blatu, ponieważ to on jest narażony na największe obciążenia i zniszczenia. Blat stołu warsztatowego z reguły wykonywany jest z grubej sklejki, w zależności od przeznaczenia i rodzaju wykonywanej pracy, można go również wyposażyć w elementy dodatkowe, które pomagają utrzymać blat w dobrej formie (np. w gumę ryflowaną, w blachę inox, czy w blachę ocynkowaną. Odpowiednie przygotowanie blatu do pracy ułatwi utrzymanie go w odpowiedniej czystości i ochroni przed nadmiernym zniszczeniem go.

  Stół warsztatowy, szafa i regały - czyli co powinno się znaleźć w Twoim warsztacie!
  Stół warsztatowy (fot. sklep.techmark.com.pl)

  Stoły warsztatowe można doposażyć w wiele elementów dodatkowych, dopasowanych ściśle według potrzeb użytkownika np. w panel oświetleniowy, w ścianki perforowane do zawieszania półek, haków, a nawet szafek zawieszanych, w kontenerki, boxy, czy szafki z pojemnymi szufladami montowane pod blatem stołu i inne wyposażenie, które nie tylko zapewni dodatkową powierzchnię do przechowywania, ale przełoży się również na jeszcze lepszą organizację miejsca pracy. Zaletą metalowych stołów warsztatowych poza ich dużą wytrzymałością jest ich funkcjonalność- na rynku dostępne są stoły warsztatowe do dowolnej konfiguracji, w tym również stoły na zamówienie pod ścisłe wytyczne klienta (np. na podnośnikach hydraulicznych).

  Jeśli nie masz zbyt dużo przestrzeni w swoim warsztacie, możesz wybrać mniejsze, lekkie stoły warsztatowe, w tym również stoły do samodzielnej konfiguracji, na każdą kieszeń, do każdego warsztatu.

  Szafa warsztatowa - zadbaj o porządek w swoim warsztacie!

  Co zrobić z większymi lub cenniejszymi narzędziami po skończonej pracy? A może nie wiesz, gdzie bezpiecznie przechowywać dokumentację firmy, czy inne dokumenty zawierające dane swoich klientów? Jeżeli nie masz jeszcze miejsca, w którym mógłbyś przechowywać te rzeczy, to warto zainteresować się szafami warsztatowymi. Takie meble są niezwykle pojemne, a przy tym bardzo trwałe i bezpieczne. Są idealnym rozwiązaniem do bezpiecznego składowania dokumentacji oraz wartościowych przedmiotów. Oprócz szaf zamykanych tradycyjnymi zamkami, nowością są również szafy RFID z kontrolą dostępu i archiwizacją zdarzeń, idealne do przechowywania wartościowych aktywów firmy wymagających stałego nadzoru i zabezpieczenia.

  Stół warsztatowy, szafa i regały - czyli co powinno się znaleźć w Twoim warsztacie!
  Szafa warsztatowa (fot. sklep.techmark.com.pl)

  Która szafa warsztatowa będzie dla Ciebie najlepsza? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeżeli zamierzasz przechowywać jakieś części wymontowane z aut, ciecze czy brudne narzędzia, to zawsze możesz wybrać wersję z wanną ociekową. Wtedy nie będzie problemu z cieknącymi z elementów smarami czy olejem. Jeżeli szukasz szafy na dokumenty lub inne wartościowe rzeczy czy narzędzia, to przede wszystkim zwróć uwagę na zabezpieczenia, które ochronią zawartość szafki przed amatorami cudzej własności.

  Szafka szufladowa pozwoli Ci utrzymać wszystko w porządku. Wystarczy podzielić szuflady przegródkami, by szybko widzieć gdzie co leży! Tu nasadki, tam śrubki, tu jeszcze coś innego- bardzo prosta procedura, która dodatkowo ułatwi pracę!

  Zatroszcz się o wygodę pracy - postaw na wózek warsztatowy

  Chcesz mieć swoje narzędzia warsztatowe zawsze pod ręką? Nie musisz już wszędzie nosić skrzynki ze sobą - wystarczy wózek warsztatowy! Cztery wygodne kółka oraz uchwyt sprawią, że przesunięcie w dowolny punkt warsztatu nie będzie już problemem. A poza tym, nie musisz się obawiać o swoje narzędzia, które będą zamknięte w środku.

  Na rynku dostępne są również wózki warsztatowe umożliwiające jednoczesne ładowanie różnych sprzętów jednocześnie (np. elektronarzędzi, laptopów itp.) w czasie ich bezpiecznego składowania w zamkniętym wózku. Nowością są wózki warsztatowe na kartę z systemem RFID z kontrolą dostępu. Wózki dostępne są w różnych wielkościach, wykonywane są również pod ścisłe wytyczne zamawiającego. Bezpieczeństwo,praktyczne rozwiązanie i wygoda w jednym.

  Stojaki, pojemniki i skrzynie, czyli niezbędne akcesoria warsztatowe

  Nie wiesz co zrobić z drobnymi elementami, w rodzaju śrubki, bity czy inne dodatki, które warto mieć pod ręką? To proste! Rozłóż je po pojemnikach warsztatowych i podpisz każdy z nich. Teraz wszystkie elementy będziesz mieć pod ręką, gdy tylko będą potrzebne, zaś pojemniki możesz zamontować na mobilnym stojaku warsztatowym, który bez problemu pomieści całkiem sporą ich liczbę.

  Gdzie trzymać opakowania i inne odpady powstające w wyniku pracy? Najlepiej w pojemnikach, które umożliwią ich bezpieczne składowanie do czasu odbioru ich przez firmę sprzątającą. W tym celu idealnie sprawdzą się pojemniki do segregacji odpadów, które ułatwią segregowanie, a dzięki temu utrzymanie porządku ze śmieciami.

  Polskim producentem sprawdzonych mebli warsztatowych jest firma Techmark z Aleksandrowa Łódzkiego, posiadająca mnóstwo ciekawych rozwiązań do każdego warsztatu. Jeżeli szukasz trwałych, dobrych mebli warsztatowych, zajrzyj na stronę tego producenta www.techmark.com.pl i zapytaj o najlepsze rozwiązania do Twojej firmy.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.