google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Agregat prądotwórczy – gdy sieć energetyczna ulegnie awarii

  Agregat prądotwórczy – gdy sieć energetyczna ulegnie awariiGeneratory prądu stanowią świetną opcję ratunkową na wypadek awarii sieci energetycznej. Różnorodność agregatów sprawia jednak, że trudno znaleźć ten, który będzie dla nas najlepszy. Czym zatem powinniśmy się kierować?

  Określ potrzeby

  Na początku należy zastanowić się, do czego będzie nam służył agregat. Mamy tu na myśli pracę awaryjną, bądź pracę ciągłą. Jest to bardzo ważne, ponieważ do każdego rodzaju prac będzie dedykowany agregat o innej specyfikacji. I tak np. do pracy awaryjnej najlepiej opłaca się zakup agregatu benzynowego, ponieważ jest on stosunkowo tani i generuje niskie koszty utrzymania. Poza tym jest najbardziej wydajny podczas krótkiego czasu działania. Do pracy ciągłej natomiast poleca się agregaty z silnikiem diesla, ze względu na jego wysoką sprawność, niskie koszty eksploatacji oraz bezawaryjne funkcjonowanie. Kolejnym kryterium jest określenie napięcia. Wyróżniamy agregaty jednofazowe o napięciu 230 V, trójfazowe 400V oraz te posiadające oba rozwiązania. Rozróżnienie to jest istotne i zależy od urządzeń, jakie będziemy podłączać do generatora. Jeśli zamierzamy korzystać z narzędzi, lepiej będzie wybrać model trójfazowe. Pamiętajmy tylko, że na 230V mają one zaledwie 1/3 mocy. Jeśli więc chcemy wykorzystywać później agregat do nieco innych celów, powinniśmy wybrać trzecią opcję. Ostatnim etapem w określeniu potrzeb jest wybór mocy generatora. Ta zależy od tego, ile i jakie urządzenia będziemy chcieli do niego podłączyć.

  Agregat prądotwórczy – rodzaj silnika

  Tak jak wspomniano na początku, wybór silnika jest uzależniony od rodzaju zastosowania agregatu. Podane rozwiązania są oparte na względach ekonomicznych. Dobry agregat benzynowy używany kilka razy w roku nie będzie generował dużych kosztów utrzymania. Do tego dochodzi cicha praca, która nie będzie nam przeszkadzała w codziennych domowych czynnościach. Prosta konstrukcja silnika benzynowego sprawia, że nie będziemy mieli także problemów z jego serwisowaniem. Jest ono wskazane dopiero po około stu godzinach pracy. Agregaty z silnikiem diesla są natomiast dedykowane tym, którzy prowadzą firmy budowlane, food trucki czy agencje eventowe. Generatory te są zdecydowanie droższe od benzynowych, ale podczas wielogodzinnej pracy generują niższe koszty utrzymania. Istnieją jeszcze agregaty prądotwórcze zasilane gazem ziemnym, ale są one przeznaczone dla dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Są to najdroższe urządzenia z najniższymi kosztami obsługi, które są nawet o 70% niższe od pozostałych generatorów.

  Agregat prądotwórczy – gdzie kupić

  Kwestię, którą na pewno każdy z nas weźmie pod uwagę, jest cena agregatu. Na aukcjach internetowych możemy znaleźć bardzo tanie urządzenia, ale jakość ich wykonania pozostaje wątpliwa. Świadczą o tym chociażby komentarze niezadowolonych klientów. Najczęściej mają oni problemy z uruchamianiem generatora, przeciekającym paliwem, czy uszczelkami. Agregat prądotwórczy uznanej firmy pozwoli nam ustrzec się takich kłopotów. Więcej wskazówek dotyczących wyboru generatora dostępnych jest na stronie specnarzedzia.pl. Warto zadbać jeszcze o elementy, które ułatwią korzystanie z agregatu. Do takich możemy zaliczyć elektryczny rozruch, system cyfrowej regulacji napięcia, czy zestaw transportowy.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.