google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 19.03.2019
  1 USD
  3.7823
  -0.0053
  1 EUR
  4.2940
  -0.0053
  1 CHF
  3.7828
  -0.001
  1 GBP
  5.0190
  -0.0009
  1 RUB
  0.0588
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Relokacja maszyn - na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać

  Przenosząc maszynę należy zachować wyjątkowe środki ostrożności

  Transport ciężkiego sprzętu wymaga dużej wiedzy, umiejętności logistycznych, pozwoleń i odpowiednich uprawnień, a także doświadczenia. Na czym on polega, jakiego wymaga sprzętu i jakie są zalety skorzystania z usług profesjonalnej firmy?

  Na czym polega relokacja?

  Na przenoszeniu maszyn. Na przykład na przenoszeniu maszyn między oddziałami danej firmy. Czasami trzeba na przykład użyć innego sprzętu. Innym razem trzeba przenieść cały zakład pracy. Często jest tak, że dana firma chce zmienić miejsce swojego urzędowania. Dlatego profesjonalna relokacja maszyn powinna mieć charakter kompleksowy i jako proces składać się z zadań takich jak:

  • załadunek
  • transport
  • rozładunek
  • instalowanie urządzeń
  • instalowanie linii produkcyjnych

  Wymaga ona więc dobrej organizacji i dokładnego zaplanowania wszystkich etapów, co jest gwarantem bezpieczeństwa. Dlatego osoby zajmujące się transportowaniem sprzętu na inne miejsce muszą mieć wiedzę i doświadczenie z zakresu logistyki i technologii maszyn.

  Czy są różne rodzaje przenoszenia?

  Tak, przenoszenie sprzętu może mieć charakter wewnętrzny i zewnętrzny. Czyli można przenosić wyposażenie wewnątrz danej firmy i można także przenosić rzeczy poza obręb zakładu.

  Czy trudno jest zmieniać lokalizację maszyn?

  Czasami przenoszenie przebiega w trudnych warunkach, a czasami dotyczy wyjątkowo cennych maszyn. Dlatego firmy zajmujące się tym muszą dysponować wysokiej jakości sprzętem. Z przenoszeniem urządzeń związane są też wysokie koszty

  Jak transportować urządzenia?

  maszyny transportowane powinny być przystosowanymi do tego pojazdami

  Transport maszyn wymaga przede wszystkim właściwego demontażu danej maszyny lub całej linii przemysłowej oraz profesjonalnego załadunku, transportu i rozładunku.

  Na co trzeba zwrócić uwagę?

  Aby dobrze zorganizować transport trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak odległość oraz wielkość i charakterystyczne cechy sprzętu, który będzie transportowany. Bardzo często podczas transferowania maszyn trzeba skorzystać ze specjalistycznych naczep przeznaczonych do przewożenia ładunków o dużych gabarytach. Czasami wykorzystywane do tego są specjalne platformy składające się z łączonych ze sobą specjalnych modułów.

  Ale dobry transport drogowy to nie wszystko! Trzeba jeszcze pamiętać o:

  • pozwoleniach na transport w kraju oraz za granicą
  • odpowiednim sprzęcie do samego załadunku
  • zabezpieczeniu maszyn w czasie transportu
  • specjalnych konstrukcjach do przewożenia niektórych elementów
  • ewentualnej konieczności przeładunku

  Jakie sprzęty są używane do relokacji?

  W relokacji maszyn konieczne jest użycie specjalistycznych maszyn i urządzeń. W zależności od masy ładunku oraz jego kształtu można potrzebować całej gamy wyposażenia, które nie zawsze dostępne jest w zakładzie.

  Podnośniki – czyli rodzaj urządzenia dźwigowego do pionowego przenoszenia  przedmiotów. Urządzenia te mają budowę opartą o mechanizm zębatkowy albo śrubowy i są napędzane w sposób hydrauliczny lub pneumatyczny. Przykładem takiego sprzętu jest podnośnik hydrauliczny. Unoszenie przedmiotów w tym wypadku polega na wykorzystaniu mechanizmu wypychania cieczy unoszącej część podnośnika, co skutkuje uniesieniem danej rzeczy.  Podnośniki do podważania ciężkich ładunków oraz maszyn są uzupełnieniem większych platform.

  Wózki transportowe – służą do transportu wewnętrznego. Jednym z rodzajów wózków są wózki podnośnikowe ze specjalną platformą, widłami albo innym przymocowanym sprzętem. Niektóre wózki posiadające mechaniczny napędy podnoszenia (czyli spalinowy, elektryczny lub hydrauliczny) podlegają określonym wymaganiom technicznym. Innym rodzajem są wózki unoszące nie podlegające dozorowi technicznemu, czyli do ich obsługi nie są potrzebne specjalne dokumenty UDT lub IMBiGS. Jednak przy ich obsłudze nadal warto przestrzegać zasad bhp. Dlatego operatorzy takich urządzeń powinni mieć ukończone 18 lat i imienne zezwolenie pracodawcy lub zezwolenie tego, kto zarządza robotami.

  Przenośniki rolkowe – inaczej nazywane przenośnikami wałkowymi. To sprzęt do transportowania ładunków stałych o budowie zwartej. Ładunek transportowany jest na obracających się równolegle ustawionych wałkach. Można w ten sposób transportować różnego rodzaju pojemniki, skrzynie, deski, paczki i kartony. Są też specjalne rolki do transportu maszyn – takie rolki wytrzymują obciążenie nawet kilkunastu ton.

  Jakie są zalety skorzystania z profesjonalnych usług relokacyjnych?

  należy uważać żeby nie uszkodzić delikatnych elementów maszyny

  Zaoszczędzenie pieniędzy – jeśli skorzystacie z profesjonalnej firmy, która wie w jaki sposób przenosić maszyny oraz jakiego transportu użyć aby obniżyć koszty, zwróci się to Wam finansowo. Takie firmy w  ramach promocji świadczą też czasem inny usługi, jak montaż maszyn. 

  Bezpieczeństwo – fachowcy znający się na relokacji, posiadające wiedzę z  zakresu logistyki i technologii maszyn, posiadający potrzebne uprawnienia, gwarantują zazwyczaj bezpieczeństwo. Transport urządzeń nie jest łatwą dyscypliną i warto mieć odpowiednie kwalifikacje, aby nie doszło do wypadku.

  Wygoda - transport ciężkiego sprzętu może spędzić sen z powiek.  Skorzystanie z profesjonalnych usług sprawi, że nie będziecie musieli się martwić ani o pozwolenia, ani o uprawnienia czy całą logistykę, organizację przeprowadzki urządzeń.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.