google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 20.02.2019
  1 USD
  3.8221
  -0.009
  1 EUR
  4.3371
  0.0068
  1 CHF
  3.8190
  0.0049
  1 GBP
  4.9840
  0.0345
  1 RUB
  0.0581
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wkrętarka do zadań specjalnych? Tak!

  Wkrętarka do zadań specjalnych? Tak!Jeszcze parę lat temu zakup wkrętarki mógł kojarzyć się ze zbytkiem i wygodnictwem. Małe narzędzie – poza wkręcaniem i odkręcaniem śrubek – nie robiło niczego więcej. A tę pracę można przecież wykonać dużo tańszym śrubokrętem. Co od tego czasu się zmieniło i dlaczego warto zasilić wkrętarką swój zestaw narzędzi?

  Wkrętarka jako... wiertarka?

  Nie oszukujmy się: cudów nie ma. Osobom przeprowadzającym skomplikowane prace z wykorzystaniem dużej siły oraz pracującym wiertarką zarobkowo wkrętarka zadania nie ułatwi, a wręcz je utrudni. Wkrętarki akumulatorowe – najpopularniejszy i najchętniej wybierany model tych urządzeń – cechuje znacznie niższa moc. Podczas gdy tu moc liczy się w kilkunastu czy kilkudziesięciu woltach, wiertarki osiągają kilkaset. Różnica nieporównywalna.

  Do prac domowych i w warsztacie majsterkowicza nowoczesna wkrętarka sprawdzi się jednak doskonale. Producenci wyposażyli swoje sprzęty w silniki bezszczotkowe i przekładanie redukcyjne, nie wspominając już o wydajniejszych akumulatorach, które pozwalają na prace dłuższe i bardziej skomplikowane.

  Wkrętarka do zadań specjalnych? Tak!

  Co warto wiedzieć o nowoczesnej wkrętarce?

  Za długość i w pewnym sensie również jakość pracy odpowiada akumulator. Dobrą wkrętarkę znajdziesz w zestawie z dodatkowym akumulatorem, co pozwoli Ci pracować nawet wtedy, gdy pierwszy ulegnie wyładowaniu. Mało tego! Szybka ładowarka ładuje baterie nie w wiele godzin, ale maksymalnie dwie. Kiedy wyczerpiesz także drugi akumulator, wrócisz do pierwszego.

  Wydajność akumulatora jest zależna od prac, które zamierzasz wykonać. Te lżejsze – wkręcanie i wykręcanie gwoździ – nie wykorzystają tyle energii co wiercenie otworów w powierzchni twardej, np. metalowej.

  Podsumowując: nowoczesna wkrętarka pozbawiona jest głównych wad, które czyniły stare modele umiarkowanie użytecznymi. Mają mocne akumulatory, które pozwalają na długą pracę i szybko się ładują, cechuje je wysoka moc oraz wysoka prędkość obrotowa wrzeciona.

  Wkrętarka – do jakich prac?

  Tyle zalet, a my jeszcze nie podpowiedzieliśmy, przy jakich pracach rzeczywiście Ci się nowoczesna wkrętarka przyda. Już podpowiadamy.

  Nikogo nie zdziwi fakt, że wkrętarką będzie mógł... wkręcać i wykręcać śruby oraz wkręty. Nie tylko w drewno, ale również w metal i niektóre rodzaje ceramiki! Wkrętarka przejmie funkcje szlifierki, pozwalając na szlifowanie i czyszczenie powierzchni przy pomocy szczotek drucianych bądź kamieni szlifierskich. Jeśli wybierzesz model wkrętarki z udarem, możesz liczyć na wiercenie nawet w betonie, cegle, kamieniu. Bez udaru, ale z wymienionym na mocniejsze wiertłem, także w płytach g-k, gazobetonie czy cegle silikatowej.

  Wiele zależy od modelu. Jeśli zdecydujesz się na zakup narzędzia, koniecznie przestudiuj jego parametry. Im większa moc i pojemniejszy akumulator, tym lepiej. Nie zapomnij, by wybrać wkrętarkę z dodatkowym akumulatorem – w przeciwnym wypadku nie wykonasz wszystkich zaplanowanych prac. Ponieważ to idealne urządzenie do gospodarstwa domowego, przyda Ci się podczas wielu różnych prac.

  Wkrętarka do zadań specjalnych? Tak!

  Modele wkrętarek – zróżnicowanie cenowe

  Dostosuj wkrętarkę do swoich potrzeb. Sprawdź, co możesz otrzymać w każdym przedziale cenowym. Poniżej zaprezentowaliśmy trzy przykłady:

  • w cenie ok. 55 zł dostaniesz prostą wkrętarkę akumulatorową z jednym akumulatorem, o napięciu akumulatora 3,6 V. Jej bateria ładuje się od 3 do 5 godzin, czyli dość długo. Prędkość obrotowa wynosi 0 - 220 obr./min,
  • w cenie ok. 200 zł znajdziesz narzędzie o szerszym zastosowaniu, ponieważ łączące możliwości wkrętarki i wiertarki. Cechuje je większa wartość napięcia akumulatora: 18 V. W komplecie pojawia się tylko jedna bateria, także ładowana przez 3-5 godzin. Prędkość obrotowa to, w zależności od użytku wkrętarka/wiertarka 0-350 lub 0-1350 obr./min,
  • w cenie do 700 zł dostępna jest profesjonalna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z udarem. Tu pojawiają się dwa akumulatory. W zależności od użytku wkrętarka/wiertarka prędkości obrotowe wynoszą: 0-450, 0-1500 obr./min. Napięcie akumulatora to 18 V.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.