google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 20.02.2019
  1 USD
  3.8221
  -0.009
  1 EUR
  4.3371
  0.0068
  1 CHF
  3.8190
  0.0049
  1 GBP
  4.9840
  0.0345
  1 RUB
  0.0581
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wybuchowa jesień w przemyśle

  SYMAS logo

  Czy wiesz, że aż 62% wypadków związanych z wybuchem pyłów w fabrykach zachodzi podczas procesów przetwarzania lub magazynowania pyłów pochodzenia drzewnego bądź spożywczego? Czynnikiem, który zwiększa takie ryzyko są m.in. urządzenia, czy też aparaty służące do magazynowania oraz transportu bliskiego wykonywanego przy użyciu podajników oraz przenośników.

  Jak zabezpieczyć swój zakład produkcyjny przed tego typu niebezpiecznymi zdarzeniami? Podczas tegorocznej 10. edycji Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SYMAS. Organizatorzy ekspozycji ponownie stworzą strefę ATEX. Wystawcy zaprezentują w niej urządzenia i rozwiązania pozwalające zabezpieczyć fabrykę przed niekontrolowanymi eksplozjami. Targi będzie można zwiedzać 10-11 października w EXPO Kraków.

  Bezpieczeństwo przede wszystkim

  Podane w artykule statystyki dotyczące wybuchów mają charakter ilościowy, nie uwzględniając tym samym skali zdarzeń. W niektórych branżach, choć do zapłonu pyłów dochodzi stosunkowo rzadko, to taka eksplozja może mieć ogromną, niszczycielską siłę. Warto zatem zadbać o nowoczesne zabezpieczenia przeciwwybuchowe i procesowe oraz systemy odpylania, czy filtrowentylacji powierza. W ramach targów SYMAS firmy takie jak: IHAS Sp. z o.o., Fenix Systems Sp. z o.o., VST Engineering, spol. s r.o., UTILCELL, s.r.o., WAM Polska Sp. z o.o., Nord Napędy Sp. z o.o., Fire Service Systems, Elektror airsystems Sp. z o.o., Piab Polska Sp. z o.o. zaprezentują urządzenia zabezpieczające przed eksplozjami oraz przeznaczone do prac w strefach Ex. Nie zabraknie również usług dla branży z zakresu szkoleń, tworzenia dokumentacji, audytów i certyfikacji.

  Targi w Krakowie, SyMasTargi w Krakowie, SyMas

  Bogata oferta

  Poza zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi nie zabraknie również szerokiego wachlarza usług i produktów dla całej branży materiałów sypkich. Zaprezentowane zostaną rozwiązania z zakresu sortowania, osuszania, napełniania, aparatury kontrolnej i pomiarowej, filtrów oraz taśm transportujących. Oferta prezentujących się na Targach SYMAS firm obejmuje także usługi projektowania instalacji przemysłowych, a także usługi transportowe i spedycyjne kierowane do sektora materiałów sypkich. Swoją obecność na targach potwierdziło już 150 firm, jednak Organizatorzy wystawy zapewniają, że będzie ich jeszcze więcej. Targi SYMAS to największe tego typu wydarzenie dla branży w Europie Środkowej, nie dziwi więc fakt, że frekwencja jest tak wysoka.

  Rzetelna wiedza

  Poza licznymi rozwiązaniami dla branży, Targi SYMAS uzupełnione zostaną o merytoryczne wykłady i tematyczne konferencje. W ramach seminariów workShops prowadzonych w przestrzeni wystawienniczej, uznani eksperci z branży opowiedzą o nowościach na rynku. Nie zabraknie również case studies ze znanych zakładów produkcyjnych. Możliwość uzupełnienia swojej wiedzy o rady specjalistów jest nie do przecenienia, a nowe kontakty biznesowe to kolejny powód, dla którego warto przyjechać jesienią do Krakowa.

  Równolegle do Targów SYMAS w EXPO Kraków odbędą się 9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Oba wydarzenia targowe doskonale się uzupełniają stanowiąc jednocześnie kompleksową ofertę dla całej branży przemysłowej.

  Źródło:
  Targi w Krakowie Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Targi w Krakowie Sp. z o.o.

  Targi w Krakowie Sp. z o.o. są największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.