google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 26.06.2019
  1 USD
  3.7540
  0.0164
  1 EUR
  4.2642
  0.0088
  1 CHF
  3.8477
  0.0169
  1 GBP
  4.7573
  -0.0131
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zalety toczenia na automatach swiss type

  Zalety toczenia na automatach swiss type

  Automaty tokarskie swiss type są bardzo drogimi maszynami, których jednak dziś w zasadzie zastąpić się nie da, nie ryzykując utraty cech funkcjonalnych gotowego produktu. Co jednak sprawia, że są one zawsze niemal w 100% wykorzystane, a toczenie swiss type staje się coraz powszechniej stosowaną metodą obróbki?

  Prosta zasada działania

  Mimo że kompletna obrabiarka swiss type jest maszyną bardzo skomplikowaną (wspominają o tym między innymi autorzy serwisu http://www.mettec.com.pl/informacje-techniczne/precyzyjne-toczenie-swiss-type/), to jej podstawowa zasada działania jest dość prosta. Jest to automat tokarski z możliwością pracy nie tylko o głównej osi produktu, ale także nawiercania czy innych modyfikacji w pozostałych płaszczyznach. Taki sposób pracy pozwala na wykonanie skomplikowanych elementów na jednej maszynie i nie trzeba w tym celu wielokrotnie montować i wymontowywać produktu, zmieniać konfiguracji urządzeń itd. Zasadniczo więc dochodzi tu to znaczącego uproszczenia procesu produkcji.

  Powtarzalność i precyzja

  Fakt, że całość prac odbywa się na jednym automacie, który w dodatku jest maszyną wręcz ekstremalnie precyzyjną, przekłada się na bardzo wysoką dokładność produkowanych detali. Wyeliminowanie konieczności pozycjonowania elementu w wielu maszynach po kolei zwiększa powtarzalność wymiarów gotowego produktu, co jest niezbędne w produkcji seryjnej. Te dwie cechy – precyzja i powtarzalność – są kluczowe już nie tylko w tych dziedzinach wiedzy, które szablonowo kojarzą się z dokładnością, jak medycyna czy przemysł lotniczy. Coraz częściej bardzo dobra dokładność jest też wymagana w konstrukcji maszyn czy przemyśle motoryzacyjnym, gdzie jeszcze niedawno tolerancja dla wymiarów była wyraźnie większa.

  Szybkość produkcji

  Można w niektórych przypadkach wyobrazić sobie takie techniki obróbki, które pozwoliłyby na szybsze wykonanie konkretnego elementu, natomiast jeśli wziąć poprawkę na zmiany w obłożeniu różnych maszyn i czas potrzebny na ich przeprogramowanie, to okazuje się, że kiedy udaje się wykonać element na jednym automacie – tokarce swiss type – to czas potrzebny na przygotowanie jednego elementu jest wyraźnie krótszy niż w alternatywnych metodach.

  Przy produkcji wielkoseryjnej jest to jeden z najważniejszych parametrów wpływających na opłacalność, a także możliwość dalszego planowania działań produkcyjnych: montażu, testów czy nawet samej wysyłki.

  Doświadczenie wykonawców

  Tokarki swiss type są na tyle drogie, że nie są urządzeniami dostępnymi powszechnie. W praktyce większość wykonawców to firmy o sporym doświadczeniu i zatrudniające najlepszych operatorów. W porównaniu z innymi metodami, wybierając swiss type można po prostu mieć większe szanse na ukończenie projektu w terminie i bez błędów. Zgoda – nie wszyscy wykonawcy działają zgodnie z tymi samymi standardami, ale doświadczenie pokazuje, że akurat toczenie swiss type jest jedną z lepiej wykonywanych usług z zakresu obróbki skrawaniem.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.