google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 26.06.2019
  1 USD
  3.7540
  0.0164
  1 EUR
  4.2642
  0.0088
  1 CHF
  3.8477
  0.0169
  1 GBP
  4.7573
  -0.0131
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Tokarka TBI sprawdza się w branży motoryzacyjnej

  TBI Technology logo

  Już wkrótce w nowo zautomatyzowanej linii do precyzyjnej obróbki detali dla renomowanych marek branży motoryzacyjnej, zastosowanie znajdzie tokarka serii TC 300 Compact ze skośnym łożem marki TBI Technology. Jej niezawodność i precyzję doceniła Odlewnia Żeliwa „Wulkan” w Częstochowie, produkująca odlewy z żeliwa szarego dla przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego i maszynowego.

  Tokarka TBI TC 300 produkuje detale dla renomowanych marek samochodowych.
  Tokarka TBI TC 300 produkuje detale dla renomowanych marek samochodowych

  – To bardzo dobra technicznie maszyna, o wysokich parametrach obróbczych. Korzystny jest również stosunek jej ceny do jakości. Posiada dużo istotnych dla nas rozwiązań. Poza tym jest wydajna i nie traci mocy, dzięki czemu utrzymywana jest powtarzalność procesu produkcji – zapewnia Piotr Zatoń z odlewni „Wulkan”.

  Wybór maszyny do nowo tworzonej zautomatyzowanej linii nie był przypadkowy, ponieważ tokarkę TC 300 wyróżnia m.in.: duża prędkość wymiany narzędzi (serwo silnik steruje obrotem rewolweru), duża prędkość dojazdów, kompaktowa konstrukcja, system chłodzenia zewnętrznego oraz wewnętrznego, system odprowadzania wiórów. Posiada też uchwyt sterowany hydraulicznie oraz możliwość podłączenia instalacji odpylającej.

  Częstochowska firma Wulkan, która ma ponad 120 lat tradycji, stawia wyłącznie na pewne i sprawdzone firmy polskie. Częścią tej zaufanej rodziny jest TBI Technology, z którą współpracuje już od około pięciu lat. Aktualnie w odlewni pracuje osiem maszyn tej marki. Tokarka TC 300 Compact w procesie produkcji wykorzystana zostanie do wykonania finalnego półproduktu, którego odbiorcą będą znane firmy motoryzacyjne.

  Urządzenie obróbcze marki TBI, wyposażone w napęd Fanuc w standardzie lub Siemens – opcjonalnie, dedykowane jest zarówno do zastosowań uniwersalnych, jak i pod indywidualne potrzeby klienta.

  Źródło:
  TBI Technology Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  TBI Technology Sp. z o.o.

  Polska marka maszyn CNC. Nowoczesne rozwiązania technologiczne począwszy od dostarczania obrabiarek CNC, doboru narzędzi do obróbki, po komputerowe systemy CAD/CAM wspomagające wytwarzanie.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.